Skocz do zawartości

Zmiany w umowach o dzieło/zleceniu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

@tomek_25

Słabo rozwinięte umiejętności społeczne a w tym brak wrażliwości społecznej to bardzo częsta cech osób związanych z IT. I tu mówię nie tylko o osobach związanych z IT zawodowo. To efekt uboczny dużej ilości godzin spędzanych przed komputerem.

JKM natomiast nie dość że posiada ograniczone w/w umiejętności to dodatkowo posiada bardzo niską empatię. O tych cechach świadczą jego wypowiedzi o inwalidach, karze śmierci czy o biciu dzieci.

Do czego zmierzam? Do tego że jego "brak społecznej wrażliwości" znajduje odbiorców tylko w internecie natomiast nie przekłada się na szerszy odbiór ogólnospołeczny(wyniki wyborów).

prawicowy przekaz bez bulgotania o tym żeby zaciągnąć kobiety do pługa,a osoby niepełnosprawne to debile.

To jest tylko przykład na to że pomysły prezentowane przez Jeża i JKM nie zaistnieją nigdy w rzeczywistości.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@SzlafRock-wybacz nie rozumiem co do mnie mówisz :)

Wybaczam. :)

Opisz jasno punkt po punkcie o jakich sprawdzonych rozwiązaniach myślisz (nie zabardzo wiem co chodzi ci po głowie)-

Po głowie nic mi nie chodzi.

Jednak model Szweckiej demokracji jest dla nas odpowiedni. Podwaliny już spore mamy. Transparentność rządu, sejmu i innych organów państwowych jest dobrym sposobem. W Polsce przejrzystość jest tylko z nazwy. Społeczeństwu brak edukacji politycznej dlatego zyskują partie głoszące skrajne poglądy.

jeśli w kolejnym poście nazwiesz ludzi zgadzających się z poglądami jeża "prawicowcami którzy bulgoczą" to potraktuję cie jako kolejnego internetowego kozaka

Zacytuj proszę fragment, w którym nazywam ludzi zgadzających się z poglądami jeża "prawicowcami którzy bulgoczą" !

Jeśli tego nie zrobisz to potraktuję Cię jako kolejnego internetowego kozaka.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie nic mi nie chodzi. Jednak model Szweckiej demokracji jest dla nas odpowiedni. Podwaliny już spore mamy.

Niestety. Niestety mamy.

Za Ambasadą RP w Szwecji (https://stockholm.trade.gov.pl/pl/rynek/article/detail,142,Szwedzki_system_podatkowy.html), jeżeli znaleźliby się złodzieje, którzy zrobiliby mi rajd na każdą zarobioną złotówkę jako osoba prawna w postaci 25% podatku VAT, z tego co zostanie 26% podatku CIT i z tego co zostanie 30% podatku od dywidendy (61% podatku, zostaje człowiekowi 39% zarobków, minus 1/4 z tytułu VAT przy zakupie "chleba"), bądź jako osoba fizyczna prowadząca DG: 25% podatku VAT, z "podstawy" tego co pozostanie 31% podatku emerytalnego, oraz z tego co pozostanie 35% (gminny) + 25% (państwowy) = sumarycznie 60% dochodowego (81% podatku, zostaje człowiekowi: 19% minus 1/4 z tytułu VAT przy zakupie "chleba"), a następnie z oszczędności tych parunastu procent zarobków, pobiera rocznie 1,5% od posiadanego kapitału (zasoby kont bankowych, akcje, samochody, łodzie, biżuteria) oraz 1% od posiadanych nieruchomości, pomijając już 30% od spadków/darowizn, to wskaż mi jeden, jedyny sensowny argument, aby podobnie jak Google, Apple i Facebook nie mieszkać i rozliczać się poza tym kołchozem, a także jeden, jedyny sensowny argument, na prowadzenie firmy technologicznej w takich realiach, skoro kosi Cię G/F/A, mające przy takiej samej efektywności biznesowej (ale w innym otoczeniu administracyjnym) 3-5-n-krotnie bardziej zasobną kiesę.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że system podatkowy Szwecji należy do progresywnych. Jednak Szwedzi są społeczeństwem najlepiej zarabiającym, ich system opieki socjalnej był i jest stawiany za wzór. Szwecję często nazywa się (jeszcze i dziś) "ekonomicznym modelem pokazowym".

Jeśli miałbym otrzymać taki system jak w Szwecji, łącznie z zarobkami i podatkami to ja tego chcę.

Co się tyczy G i ich manipulacji podatkowych to podejrzewam, że już się biorą za nich.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego: tylko że z nieba nie spadną Ci Szwedzkie zarobki i system, a skądś się musi wziąć ktoś, kto to sfinansuje, a praca Twoja i Twojego sąsiada nie wystarczy. Kraje skandynawskie mają i złoża (niesprzedane innym) i rozkręcone, eksportujące korporacje-molochy i - przede wszystkim - inną mentalność ludzi. Znaczna część Polaków jest natomiast wbrew pozorom niezwykle przedsiębiorcza i pomysłowa, ale na dzień dobry jest rozgniatana przez gąszcz przepisów i obciążeń państwowego molocha, by trafić jako odmóżdżony trybik do machiny.

Odnośnie drugiego: masz prawo przyklaskiwać, podobnie jak 49% publiki Onetu - z chęcią zapłacisz 23% więcej za Adwords (a przy AdSense zostanie Ci narzucona koncesja, VAT/WHT, czy pełna księgowość), podobnie jak oni chętnie oddadzą 40%, zamiast 10% swoich zarobków.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo rozwinięte umiejętności społeczne a w tym brak wrażliwości społecznej to bardzo częsta cech osób związanych z IT. I tu mówię nie tylko o osobach związanych z IT zawodowo. To efekt uboczny dużej ilości godzin spędzanych przed komputerem.

JKM natomiast nie dość że posiada ograniczone w/w umiejętności to dodatkowo posiada bardzo niską empatię. O tych cechach świadczą jego wypowiedzi o inwalidach' date=' karze śmierci czy o biciu dzieci.[/quote']

Podsumujmy:

karze śmierci - co w tym dziwnego? większość Polaków jest za karą śmierci dla potworów.

biciu dzieci - jw.

o inwalidach - o dziwo niektóre osoby niepełnosprawne broniły JKM, bo załapały jego tok myślenia. Chodzi o przywrócenie normalności. Dzisiaj już nie wiadomo kto jest kim.

Cytat niepełnosprawnej osoby, która popiera JKM:

Sam jestem osobą niepełnosprawną mam niedosłuch i wadę wymowy i wiecie co.........popieram to co powiedział JKM.Nie wyobrażam sobie udziału w konkursach recytatorskich czy "jaka to melodia" gdy wyglądało by to co-najmniej dziwnie.Szanuje JKM za to ,że NIGDY nie poddał się terrorowi politycznej poprawności.Wolę jego chama niż zdrajcę i kłamcę w osobie tuska.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Korwin-Mikke-powinnismy-ogladac-ludzi-zdrowych-i-pieknych-a-nie-zboczencow-mordercow-i-inwalidow,wid,14901169,wiadomosc.html?ticaid=1f53d

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karze śmierci - co w tym dziwnego? większość Polaków jest za karą śmierci dla potworów.

To empatia powstrzymuje ludzi przed popełnianiem przestępstw a nie strach przed karą. Są za dlatego że nie znają podstaw resocjalizacji i psychologii.

biciu dzieci - jw.

Bicie dzieci powoduje jedynie stany lękowe(dawniej nerwica). Bicie dzieci nie prowadzi do ich autorefleksji. Rozwój osobowości dziecka a także jego empatii następuje z wiekiem. Dziecko często bywa karane za czyny których nie rozumie. Można by na ten temat naprawdę długo...

o inwalidach - o dziwo niektóre osoby niepełnosprawne broniły JKM, bo załapały jego tok myślenia. Chodzi o przywrócenie normalności. Dzisiaj już nie wiadomo kto jest kim.

Obejrzyj oba filmiki: https://www.forum.opt...l/#entry1115946

I tu empatia jest słowem kluczem - tylko ktoś posiadający jej niski poziom może nie rozumieć jej znaczenia.

e:

@jez to co proponujesz w swoich postach przypomina mi I RP. Przywileje szlacheckie, zero socjalu, zero bezrobocia, zero koncesji, zero ZUSów. Zresztą JKM coś tam o monarchii wspominał :P

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeż:

1. Czemu mówisz , że wbrew pozorom Polacy są przedsiębiorczy ? Po prostu śą za********e przedsiębiorczy i tyle. Zgadzam się , że państwo ( w Twoim języku reżim :) ) to ogranicza. To oczywiste( niestety). Niedemokratyczne ustroje też przeważnie są reżimami. Chcesz , żeby byli jeszcze bardziej przedsiębiorczy i jesteś za podatkiem dochodym ? Jak nie zarabia niech się rozwija , niech nie płaci . Podatek dochodowy jest mniej szkodliwy niż np; vat. Bo płacą Ci co zarabiają.

2.Jesteś za*******m przedsiębiorcą więc fajnie się czyta 50% Twoich postów , ale często jednak kierujesz się danymi z hmm.....kosmosu. Co do banksterów...fajnie , że cytujesz prof. Rybińskiego. Kojarze Pana Krzysztofa dosyć blisko (wcale nie z uczelnii na literę V , ale z mocnej Praskiej głowy ;) .

**

Ktoś pisał o dodrukowaniu pieniędzy przez rząd USA . Zrobili to w USA i faktycznie infacja zmalała , ale ok , nie każdy musi zrozumieć na czym polega mniejsze niż 6/8 wykorzystanie mocy produkcyjnych - w Szwajcarii to by nie przeszło , 100% zgoda. Inflacja nie jest kreowana tylko przez nadmierny popyt...Żeby nie było , jestem za natychmiastowym bankructwem Grecji. Reganomika jest ble.

Da się w kilkadziesiąt minut napisać lepszy program , niż 3 punktowy. Co najważniejsze nie wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat i tak ZUS runie przez demografię.

Po to obecny rząd podnosi wiek emerytalny i obcina przywileje różnym grupom społęcznym, żeby ZUS nie runął.

Aha, czyli mam płacić 1000 zł ZUSu żeby móc pobierać emeryturę w wysokości 1000 zł przez 5 lat. SUPER!

Faktem jest, że system podatkowy Szwecji należy do progresywnych. Jednak Szwedzi są społeczeństwem najlepiej zarabiającym, ich system opieki socjalnej był i jest stawiany za wzór. Szwecję często nazywa się (jeszcze i dziś) "ekonomicznym modelem pokazowym".

Jeśli miałbym otrzymać taki system jak w Szwecji, łącznie z zarobkami i podatkami to ja tego chcę.

Tyle że Polacy to INDYWIDUALIŚCI i socjalizm tutaj nigdy nie wypali.

Słabo rozwinięte umiejętności społeczne a w tym brak wrażliwości społecznej to bardzo częsta cech osób związanych z IT. I tu mówię nie tylko o osobach związanych z IT zawodowo. To efekt uboczny dużej ilości godzin spędzanych przed komputerem.

JKM natomiast nie dość że posiada ograniczone w/w umiejętności to dodatkowo posiada bardzo niską empatię. O tych cechach świadczą jego wypowiedzi o inwalidach, karze śmierci czy o biciu dzieci.

Do czego zmierzam? Do tego że jego "brak społecznej wrażliwości" znajduje odbiorców tylko w internecie natomiast nie przekłada się na szerszy odbiór ogólnospołeczny(wyniki wyborów).

Tu nie chodzi o "brak społecznej wrażliwości" tylko o to że nas po prostu nie stać na utrzymywanie 5.5 mln niepełnoprawnych - ( https://www.czymogepomoc.pl/akcje-spoleczne/piaseczno-dla-wszystkich/niepelnosprawni-w-liczbach/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karze śmierci - co w tym dziwnego? większość Polaków jest za karą śmierci dla potworów.

To empatia powstrzymuje ludzi przed popełnianiem przestępstw a nie strach przed karą. Są za dlatego że nie znają podstaw resocjalizacji i psychologii.

biciu dzieci - jw.

Bicie dzieci powoduje jedynie stany lękowe(dawniej nerwica). Bicie dzieci nie prowadzi do ich autorefleksji. Rozwój osobowości dziecka a także jego empatii następuje z wiekiem. Dziecko często bywa karane za czyny których nie rozumie. Można by na ten temat naprawdę długo...

o inwalidach - o dziwo niektóre osoby niepełnosprawne broniły JKM, bo załapały jego tok myślenia. Chodzi o przywrócenie normalności. Dzisiaj już nie wiadomo kto jest kim.

Obejrzyj oba filmiki: https://www.forum.opt...l/#entry1115946

I tu empatia jest słowem kluczem - tylko ktoś posiadający jej niski poziom może nie rozumieć jej znaczenia.

Ad 1. Kara śmierci - Mordercy zazwyczaj nie mają empatii i są to bestie. Taki Breivik mówi wprost: Zabijcie mnie, albo wypuśćcie! Poza tym kara śmierci jest tylko do ciężkich przypadków, gdzie wszyscy specjaliści są zgodni: proces resocjalizacyjny się nie powiódł. Poza tym większość Polaków jest za kara śmierci.

Ad 2. Bicie dzieci - argumenty są za i przeciw. Tak naprawdę jest ważny zdrowy rozsądek. Wiem, że to porównanie nieprzyzwoite, ale spróbuj wychować psa, czy kota bez tego typu stymulantów. Niekiedy się nie da, ale i w drugą stronę nie można przeginać. To rodzice powinni decydować jak będą wychowywać swoje dzieci a nie ty...

Tak samo jak wyżej - Polacy są za tym żeby można było bić swoje dzieci, bo to oni je wychowują, a nie ty!

Ad 3. O inwalidach - nie ogarniasz tego myślenia. Jesteś przyzwyczajony do papki politycznej, gdzie mówi się wiele, ale nic z tego nie wynika. Żeby powiedzieć dużo, a w rzeczy samej nic. Tak właśnie działają politycy. Korwin jest chamem, ale jego myślenie jest dobre dla ogółu ludzi. Z kolei Twój tok myślenia, to wykorzystywanie empatii do własnych celów np. ciepła posadka w ministerstwie ochrony dziecka, czy ludzi pokrzywdzonych przez los...

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli mam płacić 1000 zł ZUSu żeby móc pobierać emeryturę w wysokości 1000 zł przez 5 lat. SUPER!

Bzdura. W nowym systemie wysokość emerytury z ZUS = zgromadzony kapitał / przewidywana długość życia

Tu nie chodzi o "brak społecznej wrażliwości" tylko o to że nas po prostu nie stać na utrzymywanie 5.5 mln niepełnoprawnych - ( https://www.czymogepo...wni-w-liczbach/ )

Aha, jak rozumiem marzy ci się powtórka z Aktion T4. Najwyraźniej niedaleko od Korwina do Hitlera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności