Skocz do zawartości

Zmiany w umowach o dzieło/zleceniu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym systemie wysokość emerytury z ZUS = zgromadzony kapitał / przewidywana długość życia

Szacunki mówią, iż około 600 zł, ale pewnie drugie tyle rząd dołoży, aby ludzie nie powychodzili na ulicę. Dlatego najlepiej się doubezpieczyć! :kwasny:

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do kolegi SzlafRock-wie Pan dlaczego model szwedzki ma możliwość istnieć ?

Bo wcześniejsze pokolenia musiały bardzo ciężko pracować na dobrobyt obecnych pokoleń..

U nas w latach 45-90 każdy kradł co mógł a najwięcej kradli partyjniacy z PZPR :)

i ty chcesz w Polsce wprowadzać model szwedzki :)? Chyba żarty sobie stroisz.

Aby wprowadzać gdziekolwiek model szwedzki państwo musi mieć kasę...

W Polsce jej już nie odnajdziesz.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym systemie wysokość emerytury z ZUS = zgromadzony kapitał / przewidywana długość życia

Szacunki mówią, iż około 600 zł, ale pewnie drugie tyle rząd dołoży, aby ludzie nie powychodzili na ulicę. Dlatego najlepiej się doubezpieczyć! :kwasny:

600zł to jeszcze chyba dwa lata temu, na dzień dzisiejszy w zestawieniu podają ok 330zł. Mowy nie ma żeby to wszystko się udało.

Doubezpieczyć się - jasne mądra rada- tylko weź pod uwagę, że w większości przypadków stawka ubezpieczenia na życie to 100/200zł przy najniższej krajowej jaką większość dostaje, to zwyczajnie na doubezpieczenie się nie zostaje nawet złotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę z tych zmian;p od ponad roku pracuje na umowy o dzieło i nawet do lekarza nie mogę iść bo nie jestem ubezpieczony. ZUS nie musi być w tej umowie, ale składka zdrowotna jak najbardziej.

hmmm... to teraz pomyśl

Są prywatne ubezpieczenia, które są znacznie lepsze od NFZ... za 79-99zł masz podstawową, a nawet rozszerzone ubezpieczenie w zależność gdzie i dla rządu wtedy lepiej bo mają VAT a nie głodowe kilka procent.

Inna strona medalu - wszyscy wiemy jak sie klienci wywiązują ze "zgłaszania umów" do US - umowy idą do segregatora, ale księgowa już ich na oczy nie widzi, a US tym bardziej - pracodawcy będą podchodzić do umów o dzieło z odrazą i zdecydowanie będą woleli FVAT... boprzecież nie da się zgłosić do ZUS, a US'owi nic nie mówić... na 300 umów z zeszłego roku, które mam może do 4 dostałem PIT-11 - firmą te umowy są mega na rękę, ale od nowych przepisów - WITAJ SZARA STREFO

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli mam płacić 1000 zł ZUSu żeby móc pobierać emeryturę w wysokości 1000 zł przez 5 lat. SUPER!

Bzdura. W nowym systemie wysokość emerytury z ZUS = zgromadzony kapitał / przewidywana długość życia

zgromadzony kapitał - bez żadnych odsetek. Gdybym te 1000 zł wpłacał na 7% lokatę to przy procencie składanym po 12 latach miałbym 2000. A po kolejnych 12 latach 4000. W Zusie ciągle będzie to 1000.

przewidywana długość życia - przewidywana długość życia osoby która wchodzi do systemu emerytalnego będzie wynosić 72 lata. Dziwnym trafem Zus będzie liczył przewidywalną długość życia od 67 roku życia, która wynosi już bodajże 78-80 lat dla mężczyzn, mimo że emeryt w wieku 73 lat powinien dostawać pieniądze z kont osób które umarły przed 72 r.ż.

Prawdziwe problemy zaczną się za 10-20 lat gdy na rynek pracy wejdzie prawdziwy niż demograficzny. Dlatego powinno się jak najszybciej przekształcić obecny system emerytalny w system kanadyjski z wysokim wiekiem emerytalnym. Skoro moje pokolenie będzie robić do 72+ lat to dlaczego obecni emeryci nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna strona medalu - wszyscy wiemy jak sie klienci wywiązują ze "zgłaszania umów" do US - umowy idą do segregatora, ale księgowa już ich na oczy nie widzi, a US tym bardziej - pracodawcy będą podchodzić do umów o dzieło z odrazą i zdecydowanie będą woleli FVAT... boprzecież nie da się zgłosić do ZUS, a US'owi nic nie mówić... na 300 umów z zeszłego roku, które mam może do 4 dostałem PIT-11 - firmą te umowy są mega na rękę, ale od nowych przepisów - WITAJ SZARA STREFO

Czyli potwierdza się stara prawda ekonomiczna, iż im większe obciążenia tym większe kombinowanie! Zawsze się zastanawiałem dlaczego tak wielcy prof. jak Balcerowicz czy inni próbują "łatać dziury" w budżecie podnoszeniem podatków, skoro nie od dziś wiadomo, iż to przynosi zgoła odwroty efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie od dziś wiadomo, iż to przynosi zgoła odwroty efekt?

A ja podam ciekawy link...

Ludzie nie płacą podatków bo są la nich zbyt bolesne, a gdyby tak je obniżyć, aby ludzi było stać i żeby wpływało wedle zasady "mniej, a częściej" :)

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/404955,szwecja-zamiast-ciac-koszty-obniza-podatki-i-w-efekcie-ma-wzrost.html

To tak samo jak w Programach Partnerskich... lepiej mało a częściej niż dużo, a raz na rok :)

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności