Skocz do zawartości

Zmiany w umowach o dzieło/zleceniu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A cóż to znaczy "koszty po stronie pracodawcy"? Jeśli pracodawca płaci pracownikowi 2000 to jeśli dołożą mu 30% ZUSu to obniży on płacę do 1500. Powiem Wam tylko tyle, że będzie jeszcze gorzej, ja już rozglądam się za mieszkaniem na Hawajach, cena za metr $1000, lato cały rok i oczywiście niższe podatki.

Aloha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale przez te 23 lata nie tylko Tusk rządził w tym kraju...

Oczywiście ale on i te całe PO jako jedyni ze wszystkich rządzących po dorwaniu sie do koryta zrobili voltę o 180 stopni. Temu już chyba nikt nie zaprzeczy... Jowy, mniejsze podatki, mniejsza biurwokaracja itd itd.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale on i te całe PO jako jedyni ze wszystkich rządzących po dorwaniu sie do koryta zrobili voltę o 180 stopni.

Możesz sprecyzować kogo widzisz na miejscu PO za sterami koryta?

Kto będzie Twoim zdaniem lepiej zarządzał niczym?

Tylko nie pisz, że każdy bo to populizm. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowy, mniejsze podatki, mniejsza biurwokaracja itd itd.

Przecież wprowadzili JOWy w wyborach do senatu i rad gmin. W art. 96 konstytucji jest wyraźnie zapisane, że wybory do sejmu są proporcjonale, więc nie da się wprowadzić JOWód do sejmu bez zmiany konstytucji. A szans na zbudowanie większości konstytucyjnej nie ma żadnych bo przeciw JOWom są: PiS, SLD, PSL i część PO.

Podatki trzeba było podnieść dzięki spadkowi odziedziczonemu po rządach PiSu. I tak jest lepiej niż na Węgrzech gdzie Orban podniósł VAT do 25%...

Wzrost biurokracji to efekt naszego członkostwa w UE i napływu funduszy unijnych - jest na razie nieunikniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ubezpieczenie zdrowotne powinno być obowiązkowe (stopień podstawowy a dodatkowe rozszeżone dobrowolne ale też i odliczane od podatku w pewnej części)

2. ubezpieczenie emerytalne obowiązkowe j/w (ale tylko pod warunkiem zlikwidowania mafii Zusowskiej i ich piramidki finansowej)

3. uznanie jako kosztów uzyskania przychodu takich kosztów jak jedzenie/mieszkanie/ubranie/wyposażenie mieszkania , w pewnej części równej bo zaczelo by sie odliczanie kosztów 500m apartamentu (jak Tusk czy Kaczor i ich zwolennicy uznaja to za absurd to proponuję im nie żreć przez miesiąc , mieszkać pod mostem i nago chodzić do pracy)

4. likwidacja 50% biurw które nie są potrzebne realnie bo upraszaczając prawa automatycznie likwiduje sie całą bandę nierobów szukających dziury w całym

5. Amen

:D

edyta

a teraz nic innego mi nie przychodzi jak czekać aż ABW czy inne służby popełnią za mnie samobójstwo :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować kogo widzisz na miejscu PO za sterami koryta?

Kto będzie Twoim zdaniem lepiej zarządzał niczym?

Jak dla mnie czy PO czy PiS czy palacy koty - każdy może zostać - warunek jeden realna odpowiedzialność i etyka polityczna a nie że jeden z drugim łże na potęgę i oszukuje swoich wyborców a my w imię poprawnosci nazywamy te kłamstwa i oszustwa delikatnie "kiełbasą wyborczą" albo minister sprawiedliwości który mówi, że ma w du***pie prawo a potem bełkoczący, że on miał co innego na myśli .

W krajach gdzie jest kultura polityczna to tacy dawno by sie sami "zakopali" a u nas pluniesz w twarz a to ci powie, że deszcz ...

Jak ja powiedziałem na rozprawie sądowej moich rodziców którym na starość odbiło , że "do xxxx z takim za*****m prawem" to mnie w obrączkach wyprowadzili i dostałem grzywnę :D ...

Niestety mamy takich a nie innych wyborców a w naturze człowieka jest to, że jak ma co żereć i co pić a na dodatek gołą d***e to jest przeszczęśliwy ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ubezpieczenie zdrowotne powinno być obowiązkowe (stopień podstawowy a dodatkowe rozszeżone dobrowolne ale też i odliczane od podatku w pewnej części)

2. ubezpieczenie emerytalne obowiązkowe j/w (ale tylko pod warunkiem zlikwidowania mafii Zusowskiej i ich piramidki finansowej)

4. likwidacja 50% biurw które nie są potrzebne realnie bo upraszaczając prawa automatycznie likwiduje sie całą bandę nierobów szukających dziury w całym

ad. 1

ubezpieczenie zdrowotne dobrowolne. Dlaczego nie chcesz mi pozwolić ubezpieczać się na własną rękę (w prywatnych firmach), albo w ogóle się nie ubezpieczać, jeśli będę miał taką wolę.

ad. 2

to samo co pkt. 1

ad. 4

gdyby w pkt. 1 i 2 była dobrowolność, to już automatycznie miałbyś mniej tych biurw.

Jestem gorącym przeciwnikiem tych propozycji likwidacji umów śmieciowych, ale śmiech mnie ogarnia, jak kilka osób w tym wątku wali w Tuska za te pomysły, a są jednocześnie zwolennikami PiSu, który na swoich sztandarach wraz z Solidarnością od dawna nosi hasła likwidacji umów śmieciowych.

www.sagomedia.pl - usługi SEO copywritingu i wartościowe, merytoryczne artykuły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby w pkt. 1 i 2 była dobrowolność, to już automatycznie miałbyś mniej tych biurw.

zamiast tego stado akwizytorów przekonujących cię że ci to potrzebne a za tym idzie stado biurw co ich musi obsłużyć :) przyroda nie znosi pustki

jednak patrzą na realia, swoje własne (ostatnio byłem u lekarza w zeszłym roku a podatek zusowski muszę płacić co miesiąc) popieram twój punkt widzenia a nawet wolalbym coś na zasadzie usługa -> zapłata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego stado akwizytorów przekonujących cię że ci to potrzebne a za tym idzie stado biurw co ich musi obsłużyć :) przyroda nie znosi pustki

ale to są akwizytorzy firm prywatnych, więc nic mi do tego.

jednak patrzą na realia, swoje własne (ostatnio byłem u lekarza w zeszłym roku a podatek zusowski muszę płacić co miesiąc) popieram twój punkt widzenia a nawet wolalbym coś na zasadzie usługa -> zapłata

z zasada usługa -> zapłata byłbym ostrożny. Bo co innego jak musisz iść na zwykłą wizytę za które zapłacisz 100-200 zł, a co innego jak będzie Ci potrzebna operacja za kilkadziesiąt tys.

www.sagomedia.pl - usługi SEO copywritingu i wartościowe, merytoryczne artykuły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekać aż ABW czy inne służby popełnią za mnie samobójstwo :D

Uważaj, bo wypadki chodzą po ludziach a w Twoim wieku, to już wszystko się może zdarzyć :P

A tak poważnie, to jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Ja bym jeszcze dorzucił:

1. Obowiązkowe ubezpieczenie społeczne, jednak zaostrzenie kryteriów przyznawania świadczeń z jednoczesnym ich podwyższeniem dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych czy sierot lub półsierot do wysokości zapewniającej godne życie. Żadnych, absolutnie żadnych zasiłków dla osób zdolnych do pracy. Dla bezrobotnych prace interwencyjne - usypywanie wałów, sprzątanie, odśnieżanie, malowanie itp. Dla tych, którym się nie chce pracować tworzyć przytułki, gdzie będą mieli zawsze miskę ryżu i dach nad głową ale nie dawać żadnych pieniędzy. Mieszkanie w salach po 20 osób jak w wojsku. Utrzymanie jednej takiej osoby w przytułku na pewno będzie wielokrotnie tańsze niż wypłacany jej obecnie zasiłek a brak komfortu na pewno podziała mobilizująco, aby coś z sobą robić.

Dla alkoholików, narkomanów przymusowe leczenie.

Dla chcących się kształcić bezpłatna nauka, wszelkie podręczniki, pomoce naukowe itd.

2. Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne oczywiście obowiązkowe, jednak na takiej zasadzie jak teraz OC w samochodzie. Każda polisa musi obejmować pewne konkretne okoliczności - wszystko powyżej dobrowolnie.

3. Ubezpieczenie emerytalne j/w. Obowiązkowa pewna minimalna stawka rokująca na przeżycie w przyszłości - wszystko powyżej dobrowolne.

4. Likwidacja podatku dochodowego. I tak mało kto go płaci, bo łatwo go omijać a mogłoby to znacznie zredukować liczbę urzędników i biurokracji.

5. Zainwestowanie w poważną cyfryzację urzędów tak, aby absolutnie każdą sprawę można było załatwić przez internet, co doprowadziłoby nie tylko do kolejnego ograniczenia liczby urzędników, ale przede wszystkim do ogromnego przyspieszenia w pracy urzędów oraz zredukowałoby liczbę kontaktów z "opryskliwymi, ropuchowatymi urzędniczkami" :P

Generalnie pomysłów mam mnóstwo i kiedyś zrobię jakiś przewrót, ale najpierw muszę zbudować sobie porządny dochód pasywny, bo z czegoś żyć trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

ubezpieczenie zdrowotne dobrowolne. Dlaczego nie chcesz mi pozwolić ubezpieczać się na własną rękę (w prywatnych firmach), albo w ogóle się nie ubezpieczać, jeśli będę miał taką wolę.

Maciu - czytaj z łaski swojej uważniej ;) - obowiązkowe podstawowe - ano po to aby mi nie pierniczyli głupot, że muszą podwyższyć podatki na służbe zdrowia która leczy pijaczków. ćpunów, czy różnej maści debili kierowców po wypadkach ... ;), których nie stać na prywatę ...

Uważaj, bo wypadki chodzą po ludziach a w Twoim wieku, to już wszystko się może zdarzyć

Spokojnie , w wojsku miałem ksywkę "trudny do za**b****" u "zlewów" (dla młodszych - "zlew" to była nazwa oficera zawodowego) :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności