Skocz do zawartości

Zmiany w umowach o dzieło/zleceniu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam wrażenie, że czytam przemówienie Korwina Mikke, który nie jest moim idolem.

@SzlafRock-to co jeż zaprezentował to jasny konkretny rozsądny prawicowy przekaz bez bulgotania o tym żeby zaciągnąć kobiety do pługa,a osoby niepełnosprawne to debile.

Korwin może jeżowi buty czyścić póki co ;).

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie urzędnika to jeden bezrobotny więcej, a wiec jedna osoba do socialu więcej.

Mówisz jak jeden z poprzednich ministrów :D:D

Pytanie jest inne, dlaczego bezrobocie w ten sposób hamować? W większości urzędnicy utrudniają biznes, życie, a są utrzymywani przez tych, którym je utrudniają. Nie tędy droga.

@Jeż, zgadzam się z Tobą ;)

Osoby komentujące poświęćcie więcej czasu na analizę podanych danych albo nie piszczcie wcale, bo się ośmieszacie.

W ten sytuacji powiększanie jakiekolwiek obciążeń pracodawców uważam za samobója :) Za mało bankructw w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości urzędnicy utrudniają biznes, życie, a są utrzymywani przez tych, którym je utrudniają.

Przypomniał mi się model myślenia Pani Jakubiak:

A właśnie że urzędnicy są bardzo potrzebni przedsiębiorcom, bo gdyby nie oni, kto by wydał koncesje i pozwolenie na prowadzenie firm i prowadził w nich kontrole?

Jak dyskutować z i***tą?

Pozdrawiam, J.

Edit: Literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy mówili, że umowy śmieciowe są be i trzeba z tym coś zrobić. "Opodatkowanie" załatwia sprawę bo sprawia, że takie umowy są nieopłacalne.

Wszystkim ciągle mało kasy, podwyższana zostaje płaca minimalna ale to też jest złe.

Więc pytam się Was koledzy - co jest dobre?

Doskonale zdaje sobie sprawę, że żyjemy w biednym kraju i pracodawcy we większości też szukają każdego grosza. Każą mi podwyższyć minimalną to zatrudnię kogoś na czarno, zmuszą do płacenia zusów od umowy zlecenia, robota pójdzie na czarno. Tutaj rachunek jest prosty tylko zapytam po raz drugi - co zrobić by było lepiej?

Czy cokolwiek można zrobić by ludzie byli zadowoleni?

A może trzeba pogodzić się z tym, że jesteśmy "na dorobku" i zamiast pieprzyć głupoty, protestować i nic nie robić trzeba zabrać się do roboty?(Wiem, wiem, bezrobocie jest tylko, że jak zlecam proste prace za 10-12zł netto/h to ludzie po kilku dniach wymiękają bo jest nuuudno i trzeba ciągle pracować, nie ma kiedy kawy wypić).

Każdy chce $$$ za darmo a "robić nima komu"... Sorry ale tak to widzę - w naszym kraju żyje sporo nieuków, ludzi nieporadnych, niedorobiony i nic nie umiejących ale chcą zarabiać 3k netto a dodatkowo niewiele robić. Tak się nie da.

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytam się Was koledzy - co jest dobre?

Ummmm. Ymmmm. Obniżanie kosztów zatrudnienia? Obniżka ZUS i innych badziewnych składek? Tylko, że wtedy nie będzie na biurwy :( Jednak, gdyby ZUS wynosił z 200 zł, to na pewno jedna znajdzie zatrudnienie przy sprzątaniu mojego podwórka.

https://paweldejko.blogspot.com/2011/08/krzywa-laffera-nie-dziaa-w-polsce.html

"Polacy to niestety cielęta prowadzone na rzeź przez rzeźnika którego w dodatku sami sobie co 4 lata wybierają w pseudo wolnych wyborach."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem twojego posta jez to doszedłem do wniosku, że twoim ideałem państwa jest Somalia. Minimalna biurokracja, bardzo niskie podatki, brak jakiegokolwiek socjalu, brak wojska i policji.

Co dziwne jednak nikt nie ucieka z eurosocjalizmu do somalijskiego raju tylko raczej w odwrotnym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd. Najpierw przecież trzeba wyp... połowę ludzi z urzędów. Niestety. I może za jakiś czas zacznie się kręcic. Teraz już się niczego nie ukręci. Ostatnie działania mojego ulubionego ministra finansów świetnie dają temu wyraz. Jeszcze roczek, jeszcze dwa i będzie bardzo ostro. I wszystko tak naprawdę w imię lenna składanego innym krajom.

Wtedy jeszcze nie wiedział, ze w przyszłości będzie miał szansę zostać komisarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opodatkowanie powietrza w 99% nie spowoduje, że ludzie przestaną oddychać.

Uwielbiam racjonalne i rzeczowe argumenty w dyskusji. To nie korwinizm, to już lepperyzm.

@jachu 200k ludzi więcej na socjalu to 500k patologii więcej.

Ludzie postawieni pod ścianą są zdolni do wszystkiego. Pod prawdziwą ścianą...

Jak przeczytałem twojego posta jez to doszedłem do wniosku, że twoim ideałem państwa jest Somalia. Minimalna biurokracja, bardzo niskie podatki, brak jakiegokolwiek socjalu, brak wojska i policji.

Kilku polityków można by tam wysłać :D

E:

Chociaż nie, zmieniam zdanie. Wywalić urzędników niech jadą do Wielkiej Brytanii! Skoro 2kk młodych i zdolnych tam wyjechało to i urzędnicy też mogą ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trotyl

Ale oni po obniżeniu kosztów pracy po jakimś czasie znaleźli by zatrudnienie gdzie indziej. Zresztą kończynę przeżartą rakiem trzeba amputować, bo będzie tylko gorzej. Próg ostrożnościowy długu publicznego już jest przekroczony, choć pan Vincent zapewne wynajdzie jeszcze w tym roku jakąś sztuczkę księgową. Ostatni raz.

Musicie zrozumieć, że pierdzenie w stołki nie zwiększa zamożności społeczeństwa. Tak ciekawostka. W UP w moim mieście pracuje 60 osób, wiele z nich ma jednakowe nazwiska. W zeszłym tygodniu na ich stronie internetowej znalazły się 3 oferty pracy. W zeszłym roku na staże skierowano aż ok 100 osób i tyle samo na szkolenia. Miasto 80 000 osób, bezrobocie oficjalne ok 23%. I po co oni są?

I sytuacja z życia wzięta. Pracownica Zus do koleżanki: "Hej, pożyczyłabyś mi następny tom Harrego Pottera? Przeczytałam już poprzedni i mi się w pracy nudzi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności