Skocz do zawartości

Zarobki z reklamy internetowej


AbuDabi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z zarobkami z reklam na stronach www?

Już jakiś dłuższy czas analizuję ten temat, ale nie za bardzo mogę dojść do sensownych odpowiedzi. Jedynie tylko to, co na swoim własnym przykładzie zaobserwowałem wiem jak jest.

Przedstawię tutaj 3 strony, które mają reklamy z domu mediowego.

Dobreprogramy.pl

UU miesięcznie – 3.5 miliona

PV miesięcznie – 26 milionów

Gry.pl

UU miesięcznie – 2.5 miliona

PV miesięcznie – 200 milionów

Peb.pl

UU miesięcznie – 1.7 miliona

PV miesięcznie – 21 milionów

W domach mediowych jak wiadomo liczy się stawki za CPM (1000 odsłon), ale nie tylko.

I właśnie czy liczy się tutaj nawet podwójne wyświetlenie tej samej reklamy na stronie temu samemu użytkownikowi, który np.: przeładuje stronę czy jednak dla danego IP/użytkownika liczy się wyświetlenie reklamy tylko raz, pomimo, że widział, (kiedy oglądał stronę) daną reklamę z 5 razy.

Rozmawiałem kiedyś z jednym gościem, który powiedział mi, że życie zaczyna się od 1 miliona UU miesięcznie.

Chciałbym wiedzieć, jakie są naprawdę zarobki z reklam z domów mediowych?

Wziąłem sobie przykład peb.pl

PV – 21 MILIONÓW.

1 PACZKA CPM (1000 WYŚWIETLEŃ) to przyjmijmy stawkę 60 zł (od takiej zaczynają się ceny w domach mediowych za reklamę np. 750x100.

Jak przejrzałem peb.pl to tam reklamy ciągle są

2100000/1000 = 21000 * 60 = 1260000 zł

Taka kwota może iść na reklamy na tej stronie miesięcznie, ale w takie kwoty nie chce mi się za bardzo wierzyć, ponadto wiadomo te reklamy nie zawsze na stronach są.

Więc Inaczej

UU 1700000/1000 = 1700* 60 = 102000 zł miesięcznie

Tyle to bardzo możliwe, ale znów jak na ilość odsłon to trochę za mało, bo wychodziłoby, że inne strony, które takiego ruchu nie mają zarabiają grosze.

Czytałem kiedyś wywiad z twórcą kwejka, który niby płaci za same serwery 80 tyś zł miesięcznie. Więc strony takie, (a peb.pl ma podobne gdzieś statystyki) za serwery pewnie trochę płacą, więc i zarabiać lepiej muszą. Moje pytanie tylko ile tak naprawdę?

Wiem, że jak sam na własnej skórze nie sprawdzę to się nie dowiem, ale chciałbym jednak zasięgnąć opinii ludzi, którzy są w temacie i mogliby mi coś podpowiedzieć, jak to z tymi zarobkami z reklam jest naprawdę.

Może nie warto sobie tym głowy zaprzątać, lepiej próbować wbić się na roboty do Kataru i tam robić kasę. Jednak wiele jest stron w necie, które nic nie sprzedają, a funkcjonują. Chyba nikt nie robi czegoś przez 10 lat tylko dla hobby, aby mieć frajdę jak. np. peb.pl

Z innego artykułu wyczytałem, ze na milionie odsłon można zarobić od 1000 do kilku tysięcy zł.

Wypowiedzcie się, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie i jakie są naprawdę zarobki z reklam na stronach? Dajcie przykład dla 1 miliona UU, miliona odsłon, aby się zorientować jak naprawdę jest.

Wiem z własnego przykładu, że np. mając 500 użytkowników na stronie dziennie z reklam AdSense można zarobić coś na poziomie 0.5 €/dzień. Przy 5000 dziennie już 5 €

Ale aby mieć 50 € dziennie należałoby mieć 50000 dziennie UU, a to daje 1.5 miliona UU miesięcznie. Osiągnąć taki ruch może tylko naprawdę dobra i popularna strona. Tylko z 6000 zł nie wiem czy starczy na pokrycie serwerów i swojej pracy, bo jednak jakaś praca będzie, aby taki ruch utrzymać i stronę. Forum strona z obrazkami, tam gdzie ludzie tworzą treść wymaga, aby tej treści pilnować jak się chce zarabiać na Googlu.

p.s. czy na forum, na którym są reklamy z AdSense, a na którym ktoś poda link wskazujący na piracką wersję np. Windows to jest to łamanie regulaminu? To tylko link, a moja strona tego nie hostuje, więc jak to interpretuje Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PV – 21 MILIONÓW.

1 PACZKA CPM (1000 WYŚWIETLEŃ) to przyjmijmy stawkę 60 zł (od takiej zaczynają się ceny w domach mediowych za reklamę np. 750x100.

Jak przejrzałem peb.pl to tam reklamy ciągle są

2100000/1000 = 21000 * 60 = 1260000 zł

coś Ci się pomyliło, 60zł za 1k wyświetleń? chyba 60gr.. dlatego taki kosmos wyszedł z wyliczeń

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu onet bierze kilkadziesiąt k zł za link do artykułu reklamowego w menu wiadomości, dziennie. Masz z tego ok. 100k i więcej odwiedzin dziennie.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za reklamę na wykopie w 2011 roku - https://justpaste.it/axl , wiadomo teraz na pewno sporo wyższe. Nie czytałem całego Twojego postu ale zależy praktycznie wszystko od strony i w jaki sposób ma ona zarabiać, nie raz strony finansowe które mają 200-300 odwiedzin dziennie zarabiają kilkanaście czy kilkadziesiąt razy więcej niż blog który ma 10k czy 20k odwiedzin.

Piszesz coś o kwejku ale tam są same obrazki więc wyobraź sobie jak jest np: 10k osób online i każdy przegląda stronę - tu musi być konkretny dedyk i dopracowany skrypt żeby nie rozleciał się po chwili. Masę podobnych stron powstaje i powstawało tego typu ale dużo osób sprzedaje bo koszty serwera nie pokrywają sie z zarobkami nawet przy liczbie odwiedzin 10-20k dziennie co często bywa.

Miałem nie tak dawno forum które miało nawet całkiem ładne odwiedziny, forum GSM i jak na forum, sporo transferu mi zżerało a kasy prawie wcale. Na forum żeby zarabiać jakieś poważniejsze pieniądze trzeba mieć z 100k uu dziennie.

Od siebie powiem tyle czasami zamiast pakować się z zarabianie na adsense, czy innych reklamach, warto stworzyć sklep internetowy w którym będziesz sprzedawał jakieś w miarę niszowe produkty lub oferował inne produkty - finansowe, ubezpieczeniowe itp. Ciężki kawałek chleba to jest, konkurencja poważna ale jak przelewik przyjdzie z leadów to uśmiech na twarzy od ucha do ucha.

Według mnie Adsense jest przereklamowane i powinno być tylko dodatkiem do zarabiania na stronie.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem w jednym z wywiadów, że demotywatory płacą/płacili za hosting coś kilka kilkanaście tysięcy złotych, gość kwejka twierdził, że jego kosztuje to 80 tyś zł, ale chyba rocznie to musi być skoro kwejk ma niższe statystyki. Jutro odpowiem na kilka kwestii i np. tę cena 60 groszy, tyle to reklama ale w CM PROFIT czy jak oni się tam zwią kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AbuDabi

Sieci reklamowe często oferują reklamodawcą wyyysokie zniżki, także sugerowana cena za CPM całkowicie różni się od rzeczywistej ;)

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności