Skocz do zawartości

Zarabianie na katalogach a własna DG


nowySEO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem forum pod względem interesujących mnie zagadnień, ale do końca nie znalazłem odpowiedzi na pytania które mi się nasuwają. Stąd prośba o pomoc, najlepiej od osób które już tak działają. Z góry przepraszam za braki w mojej wiedzy, ale dopiero się uczę :-)

Pracuję na umowę o pracę, więc koszty prowadzenia własnej DG, nie będą dla mnie takie duże (obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne), stąd pomysł na własną firmę i dorabianie na katalogach. Wiem, że nie będzie na tym kokosów, ale zawsze coś można zarobić, a i nauczyć się też co nieco...co nie mniej ważne.

Pierwsze kroki skierowałem do biura podatkowego i rozmawiałem z księgową, niestety po tej wizycie mam jeszcze więcej pytań, Pani nie za bardzo wiedziała o czym ja do niej mówię :-) Co to za działalność i jak wyglądają rozliczenia np z Dotpay czy Homepay. Będę szukał dalej, innego biura, ale już wiem, że to koszt minimum 150 zł netto, więc w sumie nie tak tani, patrząc na możliwe zarobki :-) Znalazłem oczywiście rozwiązania księgowości online (np. taxe.pl), czy możliwość prowadzenia księgowości we własnym zakresie (ifirma, wfirma), ale to już wyższa szkoła jazdy, tak mi się wydaje, przynajmniej na początku.

No dobra do rzeczy:

1. Chciałbym otworzyć DG i rozliczać się na zasadach ogólnych, wejść w VAT,

2. Podpiszę umowę z Dotpay lub Homepay na firmę i teraz prośba o wytłumaczenie jak to będzie wyglądało i jak należy postępować zarówno rozliczając mikropłatności SMS jak i przelewy online.

a) przy SMS-ach? Czy należy księgować każdego SMS-a osobno (ewentualnie jak to robić), czy wystarczy zbiorcze podsumowanie w przedziale miesięcznym i wystawienie faktury po wygenerowaniu rachunku? Tutaj rachunków czy faktur swoim Klientom nie wystawiam, bo robi to firma telekomunikacyjna, prawda?

B) przy płatnościach online - nie wiem czy dany Klient to firma czy osoba prywatna, wobec tego jak postępować tutaj, czy wystawiać fakturę czy rachunek na każdy przelew i Klientom na ich żądanie, czy też można to robić zbiorczo np. raz w miesiącu, jak to wygląda w Panelu partnera Homepay czy Dotpay w przypadku firmy? Jeżeli należy wystawiać rachunek dla każdego wpisu do katalogu zapłaconego online przez przelew, to jak to wygląda w obsłudze biurze podatkowym. Cena 150 zł netto jest obowiązująca do 30 dokumentów w miesiącu, powyżej jest dopłata.

3. Jeżeli należy księgować poprzez rachunek lub fakturę każdy przelew, to jakie programy do małej księgowości polecacie, tak aby wszystko wyliczało się automatycznie, KPIR, deklaracja VAT-7

3. Jakie kody przy otwieraniu działalności wskazać, najbardziej pasujący jaki znalazłem to "reklama w mediach elektronicznych", jakie są u wpisane u Was?

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada. Zanim zaczniesz zarabiac na katalogach, minie od 6 do 12 miesiecy, katalogi musza byc dobrze podlinkowane i stabilne. Dobrze gdyby zlapaly przez ten czas jak najwyzszy PR. Jedyna nadzieja na zarobek z katalogow to postawienie grupy kilkudziesieciu, naprawde dobrych katalogow i sprzedawanie multikodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kupić 200-300 licencji sekow i sprzedawać multikody :)

a biznesplan kolega umie zrobić ? jak tak to sobie sam policzy :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę, że katalogi to proces, który będzie trwał i jest na pewno rozłożony w czasie (jak pisał blizzarder) , wymaga wiele pracy i nakładów finansowych (licencje, hosting, domeny) itp. Na początku firmy zakładać nie muszę, ale odnośnie biznes planu :-)

Powinienem już na etapie planowania wiedzieć jak najwięcej, stąd moje pytania, na które księgowa nie potrafiła odpowiedzieć, ale pewnie też ja nie potrafiłem dokładnie jej wytłumaczyć jak wygląda współpraca na linii Klient - Partner - i np Dotpay w przypadku własnej DG.

Stąd moje pytanie, dalej aktualne. Jak wygląda Wasza współpraca z firmami pokroju Dotpay. Oczywiście przy większej ilości licencji przede wszystkim liczyłbym na zarobek dzięki sprzedaży opcji "multikodu". Takie transakcje to przelewy internetowe obsługiwane właśnie przez np Dotpay.

I tutaj potrzebowałbym podpowiedzi, jak Wy to rozliczacie, na jakich zasadach, samodzielnie, czy korzystacie z biur podatkowych itp.

dzięki za ruszczenie tematu, prośba o więcej informacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz żadnego pojęcia na temat prowadzenia DG nie mówiąc już o księgowości.

Załóż DG, rozliczenie na zasadach ogólnych, zarejestruj się jako płatnik VAT.

Wykup hosting, domeny itp co będzie twoim kosztem. Podpisz umowę z Dotpay czy Homepay. SMS-ów nie księgujesz bo to nie jet twój przychód. Wystawiasz fakturę za sms- dla danej firmy i ta jest dopiero twoim przychodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wydatków do biznesplanu uwględnij:

1) dużo licencji seokatalogów (a to spory wydatek) lub inny skryp,

2) kilka serwerów SEO z przydzielaniem różnych IP dla katalogów (też wydatek),

3) domeny muszą być 1 rzędu, czyli po roku może być niemały wydatek na który musimy zarobić,

4) linkowanie domen (katalogowanie, preclowanie, własne zaplecze) - to też nie mały wydatek,

5) moderacja? (poświęcony czas lub zapłacenie komuś),

6) reklama i promocja katalogów,

z mniej istotnych:

7) jednorazowa opłata za rozpoczęcie działalności na VAT - 170 zł,

8) opłata za utrzymanie konta firmowego - w zależności od banku kilka zł miesięcznie : )

Co do twoich pytań:

1) za SMSy wystawiasz fakturę na początku następnego miesiąca po przekroczeniu 50 zł dochodu (czyli ponad 100 wpisów przy wpisie 1,23 brutto),

2) płatności online księgujesz samodzielnie (na życzenie klienta wystawiasz FVAT) - tutaj koszt to prowizja Homepay, Dotpay.

3) mała księgowość Rzeczpospolitej w zupełności wystarczy - jest trochę roboty z tym (wpisywanie danych itd.),

4) kody wpisuj wszystkie jak leci z branż internetowych, informatycznych. Nie odgrywa to dużej roli ile tam tego napiszesz. Pierwszy wpisany kod jest brany jako główny do danych statystycznych GUS.

Katalog stron seo - darmowa reklama: ciekawe strony

Reklama Opole: Agencja reklamowa Opole

Posiadam zadbane katalogi - wpisy już od 0,40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 adresy IP sie konczą. za kazdy trzeba zapłacić - w tym w OVH juz cwierakją o zmianie wiec o IP będzi e baaardzo trudno

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim, a szczególnie StrefaPC i GiGa - bardzo dziękuję za waszą odpowiedź, o to chodziło, wiem że trzeba się uczyć, chciałbym jednak sam prowadzić swoją księgowość, a w razie potrzeby, która na pewno będzie, zapłacić za konsultację z księgowością w firmie.

Troszkę się tego obawiam, ale być może strach ma wielkie oczy i wcale nie będzie tak strasznie, jak się wcześniej naczytałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ksiegowosc to w tych 150zł masz zapewne kilkanascie dokumentow ksiegowych.

Jesli sprzedajesz osobom fizycznym to kazda sprzedaz rejestrujesz w dziennym zestawieniu sprzedazy VAT. Można zrobić sobie w Wordzie. Potem robisz miesieczne zestawienie sprzedazy VAT i biuro ksiegowe traktuje to jako jeden dokument. Przynajmniej moje ;)

To samo z fakturami. Ja np. uzywam infakt.pl. Po zakonczeniu miesiaca robie "Ewidencje obrotu" i drukuje mi sie zestawienie wszystkich faktur z miesiaca i biuro rowniez traktuje to jako jeden dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej te pieniądze zaiwestuj w jakiś lokalny portal, byle by nie był kopią kolejnego. Lepiej wyjdziesz i czasowo i finansowo niż zabawa z tymi katalogami. Tylko musiałbyś zaoferować coś w miarę oryginalnego. ;)

No, ale tu jest mowa o katalogach - ja bym się w to nie paprał. Chyba, że 1-3 katalogi plus innego rodzaju strony, jak wspomniany wyżej portal. ;)

Linkuj dalej i nie pier*ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wyrażę zaczynasz od "xxxx strony" .

nie znasz się na tym,a już liczysz pieniądze, a co zrobisz, gdy po 2 miesiącach twoje katalogi zostaną zbanowane ?

Zwyczajnie postaw katalogi, spraw aby były one dobre (odpowiednie linkowanie) - a to wcale nie jest takie proste . Jak uda się tobie utrzymac te katalogi przez rok to będziesz myślał o płaceniu podatków. W międzyczasie trzeba będziei odnowić domeny (min 50 zł za damoenę) . Jezeli już teraz twierdzisz,że 150 zł to dużo, to nie wróże tobie sukcesu .

Jeszcze jedno inwestycja w SEO katalogi to nie jest pewna inwestycja, bo oczywiście o banach słyszałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności