Skocz do zawartości

[prywata] pomoc w doborze sprzętu komputerowego


szuwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku ladnych lat wyszedlem z tematu sprzetu komputerowego. Pamietam jak byly dwa procesory, Pentium i Celeron potem wkraczal Duron i Athlon a karty graficzne dzielily sie na te bez akceleratora i te z Voodoo II... a.. Riva TNT2 32Mb :)

Otóż mam teraz Athlona 3200+, plyte Gygabyte GAk8nf i 1GB Ramu.

Chce to troche zmodernizowac za ok 400zł-500zł brutto.

Zastanawiam sie nad zestawem:

Athlon x2 250 3Ghz, asrock n68-gs3, 8GB ram DDR3 Geil za 479zł

lub

Celeron Dual Core C550 2,6Ghz, ASrock h61m, Ram taki sam jak wyzej za 450zł

Co polecacie i dlaczego? A może całkiem inny zestaw? Ceny podane ze sklepu Arest we Wrocławiu. Znacie może jakies sklepy we Wrocławiu które przyjma w czesciowym rozliczeniu mój sprzet?

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aktualnym zestawie na Gigabyte GAk8nf z tego co widzę, nie ma zintegrowanej karty graficznej (?). Jeżeli masz kartę na pci-e, to ja osobiście zainwestowałbym w jakąś inną płytę. Chodzi mi konkretnie o produkty firm np. Asus bądź Gigabyte właśnie (w tym sklepie, który podałeś są modele w podobnej cenie jak ASrock, jednak nie każda ma zintegrowaną grafikę). Może faktycznie dziś marka nie ma większego znaczenia, ale osobiście nigdy nie miałem okazji aby narzekać na produkty tych dwóch firm i po prostu im ufam.

Jeżeli pytasz o radę :) to wziąłbym przy takim budżecie drugi z zestawów z inną płytą główną. Gniazdo na 1155 to fajna sprawa bo jak ceny spadną za jakiś czas to można będzie sobie kupić używanego i7 czy i5 za grosze. Ja zrobiłem jakiś czas temu podobnie - starego celerona wyjąłem i włożyłem używanego core 2 duo bo socket na 775 pasował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata czekam aż i5 2500K potanieje ;) z pewnoscia czas taki nadejdzie tak jak to się ma to teraz z prockami pod socket 775. Moze dlatego, że zawsze pracowalem na intelu jestem za zestawem drugim. Przy obecnej konfiguracji skok jakosciowy bedzie odczuwalny.

Business View w Mapach Google | Rekomendowany fotograf Google | wirtualne wycieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdecydowalem sie na pentium dual core g620 2,6Ghz; 8GB RAM DDR3 i płyte Asrock h61m-DGS. Całość za 529zł brutto. Sama płyta to 160złbrutto i jest całkiem spoko. Zgrabna, malutka i w ogóle. Złożyłem wszystko do kupy i jak narazie dziala bardzo dobrze wiec polecam :) na zintegrowanej w procku grafice poszla Fifa 13 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cena tego procka bardzo, ale to bardzo zachęcająca :) Muszę poszukać jakichś testów, który jest wydajniejszy on, czy Core 2 Duo 6600 2,4ghz, którego teraz mam, bo też mnie bierze na zmiany. Co za czasy nastały, sprzęt za 530 zł :) kiedyś pamiętam, kompy za 4 - 5k z jakimś celeronem, na którym by dziś nie poszło... ech ten postęp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności