Skocz do zawartości

Allegro wypowiada wojnę Google


adek

Rekomendowane odpowiedzi

dziś ukazał się w wyborczej na pierwszej stronie fajny artykuł o monopolu Google. Tutaj jego część.

https://wyborcza.pl/1...jne_Google.html

Mam nadzieje że chociaz troche przytną im skrzydełka bezkarności w monopolizacji rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Allegro nie da rady ... musieliby najpierw naprawić swoje serwisy bo dowolna batalie przegrają za pierwszym podejściem.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dalej się do tej akcji podłączy? Który odważny?

..,,To było brutalne ale skuteczne. Prawdopodobnie z czasem wyjdzie nam to na dobre-mówił Rafał Agnieszczak szef Fotka.pl . W podobnym tonie wypowiadali się własciciele Nokautu"...

Ten cytat pozostawiam bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek999 widzę nie czytałeś artykułu Allegro dołączyło do Nokia i Oracl ( tak zwana koalicja FairSearch.org,), a to tylko początek wiec co tam za cienkie w twoim przypadku nie wiem.

Jeśli chodzi o dominująca pozycje w PL, to poniekąd Polacy sami sobie winni, najpierw zachwalali, linkowali, pisali dziesiątki tysięcy pochlebnych esejów na temat chwały dużego hamerykanskiego giganta, a kiedy oddali już wszytko co można oddać, to zrozumieli że teraz w 100% zależni od widzi misie tego kogo sami wpuścili do domu i zapraszali. Taki paradoks.

Trzeba było brać przykład z najbliższego sąsiada z Czech. Czeskim firmom działającym na rynku Czeskim wieki brat może skoczyć na ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa kwestia.... Ale na przykładzie tablica.pl - to jest nieprawda nie są blokowani https://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3ATablica.pl . Może im się nie podoba, że nie są na top 10, ale to nic dziwnego też nie mają monopolu na top 10 na swoje ogłoszenia co jak już napisałem pewnie jest ich cierniem w oku ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego chcecie. Google jest monopolem ale to google sobie na to zapracowało. Jeśli ktoś jest duzo lepszy od innych to powinien byc monopolostą. Jeśli ludzie sa tak głupi że 95% wyszukań wykonują w g. to monopol musi być.

Jeśli Wy mielibyście biznes znacznie lepszy od reszty rynku to jakim prawem ktos miałby Wam powiedzieć nie możecie miec tyle rynku na ile zasługujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Twojej opinii nie jest blokowanie?

A co to jest tablica ? -> https://www.google.pl...pl&q=tablica.pl

---

Osobiście "widziałem" bardziej "ukarane" serwisy ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest tablica ? -> https://www.google.pl...pl&q=tablica.pl

---

Osobiście "widziałem" bardziej "ukarane" serwisy ...

Pokazałem tylko, że Tablica.pl ma ewidentny filtr, czyli w pewnym stopniu jest blokowana. Zakres tego blokowania już jest sprawą drugorzędną.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pokazałem tylko, że Tablica.pl ma ewidentny filtr, [...] Zakres tego blokowania już jest sprawą drugorzędną.

Hmmm to jest pojęcie względne ja pokazałem, że nie jest ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności