Skocz do zawartości

własne zdjęcia na portalach, na których ich nie umieszczałem


wonder

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

bardzo staranie dbam o to gdzie i jakie swoje zdjęcia umieszczam w Internecie (np, na linkedin, Facebook, G+ itp. itd. )

zawuważyłem także ze po wpisaniu w google moich danych zdjęcia pojawiają się na portalach na których ich nie umieszczałem

np. na

plus.topsy.com

wherevent.com

podejrzewam, że te strony automatycznie zgrywają dane z innych stron, i je zamieszczają na swoich, tyle że ja nie chce żeby to tam było, bo nie mam nad tym żadnej kontroli,

w zwiazku z tym, mam kilka pytan:

-czy te portale robią to legalnie

-czy jest realna szansa na to, by usunąć z tych portali te zdjecia

-jak się bronić, przed takim "transferem" zdjeć na inne portale

jakie macie rady, sugestie, pytania?

pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłes na tyle nie mądry aby w ogóle wrzucac swoje zdjęcia i dane do sieci to teraz juz możesz se tylko pluc w twarz . Powiem więcej sa ludzie którzy maja już twoje foto dane, adresy stron gdzie wchodziłeś i na jakie tematy rozmawiałes i jest to połaczone z twoimi zdjęciami i danymi , i jeszcze kopiowane przez inne serwisy no i jeszcze twoje dane sa sprzedawane na prawo i lewo. I nie możesz już absolutnie nic zrobić praktycznie. Za głupotę sie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymist, swoją wiedzę czerpiesz z pudelka?

wonder, portale robią to nielegalnie. możesz wyegzekwować zapisy ustawy o ochronie praw autorskich i praw pokrewnych, gdzie znajdują się także zapisy o ochronie wizerunku. pytaniem pozostanie jednak czy to nie będzie walka z wiatrakami..?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym, mam kilka pytan:

-czy te portale robią to legalnie

-czy jest realna szansa na to, by usunąć z tych portali te zdjecia

- Nie;

- Tak;

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska google i nie tylko zbiera multum informacji , danych oraz łaczy je z wynikami naszych wyszukań, na dodatek sprzedaje te dane osobom trzecim. Teraz wyobraźcie sobie świat powiedzmy za 10, 20 lat jeszcze bardziej scalonych z siecia i wpisujacych jeszcze więcej danych . Jak wykorzystaja to osoby które sa właścicielami tych baz danych , tylko do sprzedaży ? ni epokuszą się o manipulacje społeczeństwem , nie pokusza się o mozliwości władzy nad ludźmi ? :)

A teraz sobie wyobraźie takie google kontra jakies państwo za 20 lat , tamtejszy rząd podnosimy podatki dla google a google a my ujawniamy informacje o was gdzie chodzicie na jakich stronach itp a każdy ma jakies tajemnice nawet papież.:)

I kto tak defacto bedzie nami rzadził wybrani rządzący czy osoby majace dane o nas wszystkich z drugiego krańca świata i szantazujacych tych rządzacych? Po za tym na świecie jest tendencja do co raz większej centralizacji wszystkiego - banków , gospodarczej wymiany i całej reszty . Wszystko dązy do tego jak było za czasów Aleksandra Wielkiego lub Imperium Rzymskiego albo osmańskiego .Co prawda oglądałem wczoraj tzw. spiskowy film stąd mój wysyp myśłi ale do mnie ten konkretny z tymi argumantami przemówił i ja to wszystko widze gołym okiem a wy nie?

I komputer/internet to rzeczywiście wynalazek na miare koła ale tez dobrze odmóżdzający ludzi i blokujacy samodzielne myślenie oraz relacje miedzyludzkie a skolei do czego to może doprowadzić to chyba kazdy widzi na własne oczy w obecnych czasach. Obecnie jest mniej dmokracji mniej wolności niż w Polsce 100 lat temu a słow prywatnośc to już mit jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje zdanie możecie się zgadzać lub nie. Szlafrock a dowody masz wszędzie wokół jak tego nie widzisz to nic nie poradzę na to. Tak wiem google sobie zbiera te dane które sa cenniejsze niz pieniądze i cała reszta tak dla zabawy i aby spersonsalizowac wyniki z czasem zapewne je kasuje bo po co ma trzymac złota kurę, tak samo robi facebook pewnie :):brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

cóż -> wyłącz kompa, prąd, komórkę etc i zapraszam do lasu :)

nie przepadam za społecznościowym syfem ale dzięki m. in. niemu bardzo niedawno odbyła się ogromna zmiana w kilku krajach islamskich więc na moje apokalipsy cyfrowej jeszcze nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayman hehe tu nie chodzi ze maja ludzie przestac korzystac z sieci tylko byc uswiadomionym że takie cos bedzie, jest .Jak czasami widze te facebooki i inne społecznosciówki co tam ludzie wrzucają to jestem przerażony. Swego czasu nawet wykorzystałem te media do wyszpiegowania pewnego mojego wroga , ile rzeczy ja sie dowiedziałem ,ludzie :) Po za tym na podstawie danych znalezionych w sieci bez problemu idzie stworzyć lewy dowód osobisty i wykorzystać to do róznych celów., a znam takie przypadki i jestem w stanie bez problemu wybnaleźc te wszystkie dane wielu osób w pare godzin .

A co do zmiany w krajach islamskich to ja na miejscu europy bym tak sie nie cieszył z tego :)

Trotyl nie ma co nad tym się zastanawiac , przecież to jest oczywiste .no tylko idiota uwierzy że ktoś mając władze czy dane na jakiś temat ich nie wykorzystac do swoich celów , takl ajest natura cżłowieka :) a co do muzyki to ja słucham tego np. "Spaces" andrzej Rejman również polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Youkatan rób sobie dłuższe przerwy pomiędzy oglądaniem filmów a komentowaniem rzeczywistości na PiO. Daj sobie czas na przemyślenia, tak z tydzień :)

Żeby Ci Youkatan nie było smutno to w wielu kwestiach się z tobą zgadzam.

Google ma technologię to rozpoznawania twarzy, masę danych o was z tym co robicie, co jecie i kupujecie - a co da to wszystko w połączeniu z CCTV ?

activist aka terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na moje dane osobowe prędzej wyciekną z urzędów przez bardzo źle wyszkolony i wyposażony personel niż ze spolecznościówki -> tu wystarczy podać bledną datę urodzania a to rodzi błędny pesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności