Skocz do zawartości

1 pozycja a pozycje dalsze i boksy


Oxygene

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy w kilku postach pojawil sie problem pierwszej pozycji na wyszukiwarkach. Wczoraj analizujac statystyki zauwazylem dziwne skoki i spadki odwiedzin. Sugeruje ze miala na to wplyw zmieniajaca sie o oczko wyzej lub nizej pozycja w wynikach.

Pytanie wiec brzmi: jakie macie doswiadczenia dotyczace zaufania i klikania uzytkownikow w 1, 2 lub 3 i dalszy link oraz w link sponsorowany (obydwa typy, tzn. z boku w kwadraciku i jako pierwszy wynik z napisem "link sponsorowany")? Moze znacie kogos kto bedzie pisal magisterke i chetnie wzialby ten temat na tapete? A moze ktos z psychologii lub socjologii zainteresowalby sie tym tematem? Chodzi mi m.in. czy ludzie nie maja uprzedzen do linkow sponsorowanych i pierwszych pozycji.

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja powiem tak, nigdy albo żadko klikam w linki sponsorowane, traktuje je poniekąd jako spam.

Co do pozycji w wyszukiwarkach to sam niewiem jak wytłumaczyć pewną rzecz, moja strona spadła w google o jedno oczko pod każde z trzech słów kluczowych na których bazuje a ilość wejść wzrosła o 20 % :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prostej odpowiedzi na tak ogólne kwestie. Każda strona jest inna, każda ma swoją grupę odbiorców, na wiele z nich dodatkowo działają takie czynniki jak nawet pora roku.

Bo przecież jedna osoba może przewertować dziesięc kolejnych stron wyników w poszukiwaniu materiałów do jakiejś pracy, druga może już na pierwszej stronie wysłać sobie logo na telefon.

W końcu - wiele serwisów odnotowuje znaczący wzrost odwiedzin w październiku, kiedy to akademiki, już zwykle dobrze zinternetyzowane, zaczynają tetnić życiem.

Praca na ten temat byłaby... dłuuuga.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nigdy albo żadko klikam w linki sponsorowane, traktuje je poniekąd jako spam.  

Co do pozycji w wyszukiwarkach to sam niewiem jak wytłumaczyć pewną rzecz, moja strona spadła w google o jedno oczko pod każde z trzech słów kluczowych na których bazuje a ilość wejść wzrosła o 20 %

nie chcialem tego wczesniej pisac aby nie narzucic interpretacji pytania. Ja rowniez patrze na boksy bardzo nieufnie podobnie jak na pierwsze kilka wynikow. Jest to swego rodzaju pewne nasze zboczenie zawodowe ;) i fakt ze jestesmy raczej zaawansowanymi internautami i wiemy czego sie spodziewac po wyszukiwarce bo wiemy jak mozna nia manipulowac. A internauci nie wiedza duzo o pozycjonowaniu wiec nie wiedza ze wyszukiwarka mozna kierowac.

Moje pytanie mialy dwa konteksty. kontekst pierwszy - wlasnie jak my patrzymy na takowe linki i kontekst drugi - jak patrza internauci. deili odpowiedzial mi na to pytanie w 100% =D>

Moze sa jednak jakies badania dotyczace tej kwestii? Jako ze USA przoduje w dziedzienie nietypowych badan :) to mysle ze michal i tojan3 powinni cos na ten temat wiedziec.

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżkomi jest ocenić jak ludzie analizują boksy, ja bynajmniej dzięki tym na dwynikami nie tymi z boku zdobywam klientów.

Co do pozycji to warto mieć tą 1 i tą 5 itd.

Nie oceniam ludzi tak że nie ufają linką - jeżeli jest to komercyjna strona to doskonale się to sprawdza bo na logikę biorąc - prędzej strona pozycjonowana będzie zawierała inną treść niż możemy się spodziewać niż boks - bo kto głupi otwiera płatne boksy tylko dla generowania ruchu. Jak ktoś kupuje płatnego boksa to chce zapłacić za konkretną grupe docelową no chyba że ma dużo kasy otworzy boksa na hasło marchewki a sprzedaje ziemniaki ale to się mija z celem.

Więc bardziej ufam linką niż pozycją, zresztą ja mam nosa do spamu ijak sam czegoś szukam to wiem gdzie mam wejść i jak zadać pytanie by znaleźć interesujące mnie materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem na to zwracać uwagę - tzn. jak inni korzystają ze stron www i wyszukiwarek.

Moje spostrzeżenia:

* Osoba X (mężczyzna) -> Ufa pierwszym pozycją w Google nie zwracając uwagi na adres strony i opis, ponadto ufa linkom sponsorowanym (ja ich nawet nie widzę...)

* Osoba Y (kobieta) -> Nie używa polskich znaków w Google, ufa pierwszym pozycjom, i najlepsze... - jeśli link nie otworzy się od razu (czyli w ciągu 1-2 sek.) to klika jeszcze raz i zaczyna klnąć.

Obie osoby X i Y mają zerowe lub minimalne pojęcie o Internecie.

PS. Bardzo ciekawy temat według mnie.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzma się z tobą, ludzie nie mają czasu żeby czytać opisy, wchodzą tam gdzie wyżej i lepiej. Opis jest ważny ale czytaj kilka wyrazów dla sprawdzenia czy to jest to czy nie to i myk na stronkę jak stronka jest be to już po 2-3 sekundach robią wstecz. Mówienie że mam większy ruch jak mi strona spadła to chyba lekkie siebie pocieszanie :-). No bo w sumie też wolałbym być niżej i mieć większy ruch :-). Powiem tak, dobrze by było by większość uważała że na boksach i na 1-5 pozycji nie ma ruchu, nie mam nic przeciwko - mogę odstąpić nawet 15 msc :-) jak ktoś się zamieni będzie miał jeszcze większy ruch. A w sumie boksów proszę nie kupować :-) ja chętnie wykupię wszystkie - już tak zrobiłem było całkiem miło i ciekawie być na 1,2,3,6 boksie dlatego że fizycznie przejmowałem klientów a i tak wiedziałem że klient myszki nie pokroji i zapłace za wejście na jedne z boksów lub ewentualnie dyskredytuje konkurnecję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie boksów proszę nie kupować :-) ja chętnie wykupię wszystkie - już tak zrobiłem było całkiem miło i ciekawie być na 1,2,3,6 boksie dlatego że fizycznie przejmowałem klientów a i tak wiedziałem że klient myszki nie pokroji i zapłace za wejście na jedne z boksów lub ewentualnie dyskredytuje konkurnecję

:D po prostu genialne. Ze tez sam na to wczesniej nie wpadlem...

Popytam uzytkownikow strony jak trafili na moja strone. Niestety do Slownika SSI linkow sponsorowanych nie mam bo i tak doplacam do niego bo robie go za darmo. Chyba ze ktos podaruje mi na dwa dni w celach testowych... Mam narzedzie do komunikacji bezposrednio z internautami wiec moge to sprawdzic. Nad Google tez pracuje i na razie jestem nisko wiec wyniki nie beda zbyt dobre. A z Onetu i WP gdzie jestem nawet wysoko odwiedzin mam niewiele. I jak tu przeprowadzic test :?: #-o

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zawsze się wygadam :-), ale po to tu jestem na forum żeby czasem dać jakieś przydatne wskazówki, wiadomo nie napisze za wiele ale zawsze coś. Dość często sugerujeprywatnym osobą o serwisach całkiem free jak podnieść ranking, oczywiście nie pomagam komercyjnym.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne że ty czy inni nie wciskacie linków sponsorowanycvh, lecz ja to widzę inaczej jako strategię - tzn. klienci mają już dosyć syfu, lewych firm itp. wiedzą że krzak nie zakupi linka, nie wyda na jakiś call center bo jest za cienki, dobry klient szuka dobrego pewnego wykonawcy i zapewne nawet jeżeli nie kliknie to umacnia się że dokonuje dobrego wyboru - więc dobrze jest połączyć link, boksy itp z dobrą pozycją w wyszukiwarce - zadbać o dobrą obsługę i sukces gwarantowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - link sponsorowany gwarantuje pewien prestiż i budzi zaufanie, a to jest jak wiadomo ważne..., ale to oczywiście dla poważnych firm specjalistycznych. Osobiście np. nie kliknąłbym w link sponsorowany jakiegoś serwisu logo - dzwonki (abstrachując od tego, że nie korzystam), ponieważ mam wrażenie, że takie serwisy chcą mnie tylko delikatnie mówiąc "wydymać"...

Inna sprawa, jak powiedzmy szukam poważnego kontrahenta do wykonania np. bramy i ogrodzenia do mojej firmy - wtedy tylko link sponsorowany :D

AirMan
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zgadzam się z tym co napisałeś, to jest kwestia prezentowanej oferty i klienta do którego chcemy docierać.

Można to porównać z tym dymaniem do tego - swojego czasu kilka lat temu modne były ogłoszenia typu Dam prace super zarabki wyslij znaczki - przychodziła paczka za 30 zl i gość odbieram i klnoł że to g. m,u wysłali - ale za msc, 2 zobaczył podobne ogłoszenie i znowu wysłał - czy dlatego że myślał iż tym razem będzie to super praca - nie nie bądźmy naiwni czytając jakąś treść można określić na logikę co za soba niesie a w jeszcze za darmo nikt nic nie dawał. Więc uważam że jest grupa ludzi która lubi być oszukiwana i sama szuka takich stron, ofert gdzie może zostać oszukana. Bawi mnie to jak któś mówi że jest poważnym marketerem a szuka np. pozycjonowania za 10 zł - ciekawe gdzie się uczył tego marketingu. Ja akurat reklamą ogólna zajmuje się już 10 lat i troszkę inaczej oceniam internet - jako medium nie jako coś co generuje tylko ruch na stronie - dlatego dbam o boksy itp.

Reklamuje się na wiele sposobów, na autobusach, tablicach, banerach, ulotkach itp. zresztą większość tych reklam wykonuje nasza firma.

https://www.pulsbiznesu.pl/content.aspx?sid=1&id=314209

Warto dbać o klientów i o jakość reklamy - lepsza droższa dobra reklama, niż tania która może mieć jeszcze bardziej negatywny skutek odpychający klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z wami pod względem budowania zaufania poprzez linki sponsorowane i.t.p.

Jednak większość osób które kożystają z wyszukiwarek szukają konkretnych informacji a nie ofert handlowych.

A poprzez linki sponsorowane można budować zufanie do osób szukających naprzykłąd wykonawcy ogrodzenia, natomiast jeśli chodzi o usługi internetowe i.t.p. to potencjalni klienci chcący pewnego usługodawcy, też ich nie poszukują w wyszukiwarkach tylko idą pod konkretne znane już im adresy, czy polecone im przez znajomych, lub kożystają z oferty dużych portali internetowych.

Tak mi się przynajmniej wydaje.

Boksy i linki sponsorowane niewontpliwie mają sens ale nie wszędzie i nie dla każdego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - sens ma coś tylko wtedy kiedy dbamy o różne media reklamowe - nawet jeżeli sprzedaje się usługi internetowe - nie można polegać wyłącznie na reklamie internetowej. Co do usług internetowych - to samo polecanie nie jest najskuteczniejsze - bowiem może być bardzo mylące a ludzie już coraz mniej łapia się na sztuczki marketingu wirusowego w necie. Sam go stosuje czasem :-) jak i kiedy nie powiem, ale nie jednokrotnie skutkował na tym forum także :-). Nie będę sugerował jak sama nazwa SZOOK jest znana - z każdej strony - czy dla userów czy dla enginów i uważam że lepiej jak mówią chociaż źle niż nie mówią nic - szczególnie doceniam moc wypowiedzi negatywnych ze strony konkurecji - niezdają sobie wręcz sprawy że dzięki temu tak naprawdę umacniali moją pozycje. Bowiem zasada dobrego marketingu jest prosta - nigdy nie mów swojemu przyszłemu klientówi źle o konkurencji - najlepiej niemów nic :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności