Skocz do zawartości

1 pozycja a pozycje dalsze i boksy


Oxygene

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko piekne i fajne ale odeszlismy od tematu. Poszukuje wynikow jakichs badan na temat jak ludzie zapatruja sie na linki sponsorowane i pierwsze kilka pozycji w wyszukiwarce. Na co w ogole zwracaja uwage w wynikach wyszukiwania: czy ciekawy opis (na ktory czasami mamy wiekszy lub mniejszy wplyw), czy na tytul, adres etc.

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panie cechują się także większą cierpliwością, bowiem sprawdzaj średnio sześć do siedmiu wyników wskazanych przez wyszukiwarkę, podczas gdy mężczyźni nie przekraczają trzech linków. Kobiety średnio poświęcają wyszukaniu potrzebnej informacji ok. pięć minut, panowie nie więcej niż trzy minuty. 

O, to jest konkretna informacja. Czyli czwarta i piąta pozycja nie jest tą idealną... Biorę się więc do roboty :!: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ciag dalszy badan nad ufnoscia do wyszukiwarki:

Z badań przeprowadzonych na zlecenie MSN Search wynika, że ludzie coraz częściej "rozmawiają" ze swoimi wyszukiwarkami. Szukają tam rad, pocieszenia... traktują je jak przyjaciół. Jak myślicie, kto chętniej personalizuje wyszukiwarkę i werbalnie powierza jej swoje sekrety i nie tylko - kobiety czy mężczyźni?

 

Z badań wynika, że panowie częstokroć więcej rozmawiają z wyszukiwarką niż z własną partnerką, kolegami z pracy czy rodziną! Wyszukiwarka okazała się pierwszym miejscem w którym należy szukać pomocy u blisko połowy ankietowanych mężczyzn.  

Badanie wykazało jednocześnie, że kobiety nie podzielają tak dalece posuniętego entuzjazmu do wyszukiwarek jak mężczyźni. Nadal wolą tradycyjne drogi i środki, gdy idzie o poszukiwanie rady w jakiejś sprawie. Przeważnie swoje pytania kierują do rodziny.

Kobiety przodują jednak w innym temacie. Zdecydowanie bardziej niż mężczyźni polegają na Internecie, kiedy odczuwają potrzebę poszukiwania informacji na temat zdrowia, smukłej sylwetki, etc.

Badania pokazały także, że panowie lubią szukać poklasku u wyszukiwarki. Aż jedna trzecia mężczyzn wpisuje prawie zawsze zapytanie o swoje własne imię... I jest niezmiernie zadowolona, gdy wynik wyszukiwania w 80% spełnia ich oczekiwania - pokazując ich własne dane.  

Dla kontrastu zaledwie jedna piąta kobiet kiedykolwiek szukała siebie w Internecie...

Typowe zapytanie mężczyzny składa się z dwóch słów, kobiety - z trzech. Poza tym panie mają więcej cierpliwości do wyszukiwarki. Potrafią przeglądać i przeglądać rezultaty wyszukiwania, podczas gdy panowie po dwóch, trzech rundkach dają sobie spokój.

Clare Bolton - marketing manager MSN Search mówi: "Wyszukiwarki wdzierają się powoli do centralnych pozycji naszego życia... Nic dziwnego, że ludzie zaczynają traktować je jak przyjaciół."

https://di.com.pl/n/?lp=7922&r=2

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż jedna trzecia mężczyzn wpisuje prawie zawsze zapytanie o swoje własne imię... I jest niezmiernie zadowolona, gdy wynik wyszukiwania w 80% spełnia ich oczekiwania - pokazując ich własne dane.

Rzeczywiście coś w tym jest...

Tylko, że akurat ja nie jestem zadowolony, bo nie jestem na 1. miejscu.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znacie kogos kto bedzie pisal magisterke i chetnie wzialby ten temat na tapete? A moze ktos z psychologii lub socjologii zainteresowalby sie tym tematem? Chodzi mi m.in. czy ludzie nie maja uprzedzen do linkow sponsorowanych i pierwszych pozycji.

W swojej magisterce będę poruszał także ten temat. Żeby było śmieszniej, mam za 2 tygodnie 2 wykłady na PK, gdzie przy okazji tematu e-marketingu, budowania dobrego serwisu www, zarządzania innowacjami i psychologii reklamy, będę także mówił o SEO.

Jak chcesz i jesteś z Krakowa, uprzedź się i wpadnij, wykłady w ramach zaliczenia fakultetu u kobiety która od kilku lat uczy na moim skrypcie. ;)

W bardzo dużym skrócie napiszę Ci, że MOC SEO polega na tym, że człowiek NIE WIE, że to reklama (tutaj zamilknę).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dodam jeszcze, że wg. moich przewidywań, minie ok. 5 lat, a internatura po wpisaniu hasła będzie automatycznie przechodził na 5 podstrone wyników (o ile przeciwnicy SEO czegoś z tym nie zrobią).

I po tym optymistycznym akcencie strzelę sobie w łeb, bo wychodzi na to że nabijam średnią 10 postow dziennie, a nie daj b*** spadnę na 2 miejsce. ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piekne i  fajne ale odeszlismy od tematu. Poszukuje wynikow jakichs badan na temat jak ludzie zapatruja sie na linki sponsorowane i pierwsze kilka pozycji w wyszukiwarce. Na co w  ogole zwracaja uwage w wynikach wyszukiwania: czy ciekawy opis (na ktory czasami mamy wiekszy lub mniejszy wplyw), czy na tytul, adres etc.

Mogę powiedzieć o sobie że jeden raz kliknąłem link sponsorowany (reklama produktu antywirusowego, który sam był wirusem).

Nie ma reguły czy klikam 1 pozycję czy 10 wchodzę czytając opisy, jeśli wnioskuję że znajdę to o co mi chodzi to dopiero klikam. Czasami gdy fraza jest bardzo konkurencyjna od razu klikam na 4-5 stronę, gdyż wychodzę z założenia że pozycja nie jest tam tak bardzo sztucznie podbita pozycjonowaniem (ale to różnie z tym jest). Po obserwacji logów widać że ludzie szukają coraz częściej podając bardziej dokładne dane do wyszukiwarek.

Właściwie ten post zmusił mnie do zastanowienia na co ludzie zwracają uwagę. Wydaje mi się żę opis jest najważniejszy, ale nie opis reklamówka, bo taki tylko odstrasza....

edit

(Myślę że pozycja 1 czy 5-6 to żadna różnica, chociaż oczywiście jak bym miał wybierać firmę do pozycjonowania to bym brał pod uwagę tylkoo pierwszą 3)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wykupione boksy i powiem tak: miejsce w okolicach 10 miejsca (w onecie) generowało kilkukrotnie większy ruch niż boks na drugim miejscu.

Jeżeli jednak potraktować boks jako długofalową strategię tworzenia wizerunku, to chyba się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak Niemiec chce kupic towar tanio

Link sponsorowany kojarzy mu się z czyms za co ta firma zapłaciła a jesli zapłaciła to miała pieniądze za reklamę A skąd je miała ??? bo miała narzuty na swoich usługach .. i to pewnie niezłe bo internauta nie wnika ani się nie interesuje ile to kosztuje w internecie ponieważ zwykła reklama jest droga ,telewizyjna i papierowa tez. To dla niego jest proste i jasne ze pewnie za tą zapłaciłes mnóstwo pieniędzy A mnóstwo pieniędzy masz z takich klientów jak On.

Tak to kojarzy się w prosty sposób w mojej branży

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje obserwacje : większość nie patrzy na opis, podobnie jak bannery, juz go prawie nie zauwaza, nauczona powoli, ze w opisie albo sa smiecie albo losowa zawartosc strony, co niekoniecznie jest tym co bysmy dostac chcieli. secundo : zaawansowani wyjadacze natomiast, wartosc linku oceniaja po ... domenie. patrza glownie na to (oczywista, raczej w ogolnych przypadkach). jesli firma ma swoja domene, w .pl, ze swoja nazwa, a nie www-dzwonki-dzwonki-dzwonki.nokia.pl, to jest duze prawdopodobienstwo ze tam wejda. ciezko wyjasnic, ale to troche jak z biblioteka - wiesz, ze na pewnych polkach nie masz czego szukac.

boksy? ich przeklenstwo to pozycja po prawej stronie, miast w wynikach. na prawa strone malo kto patrzy, czesto nawet nie wie ze to jest reklama zewnetrznej strony i bierze to za jakies linki do np. onetowych artykulow. boxy sa znacznie skuteczniejsze (choc tu generalizuje, szook na pewno mnie poprawi, bo w tym dluzej siedzi), jesli sa prezentowanie "prawie" tak samo jak normalne wyniki (no i przed nimi).

"i can handle it without linking :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boxy sa znacznie skuteczniejsze (choc tu generalizuje, szook na pewno mnie poprawi, bo w tym dluzej siedzi), jesli sa prezentowanie "prawie" tak samo jak normalne wyniki (no i przed nimi).

Najlepiej by bylo gdyby napis "boks sponsorowany" w "prawie" normalnym linku byl jeszcze mniejszy :(

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności