Skocz do zawartości

1 pozycja a pozycje dalsze i boksy


Oxygene

Rekomendowane odpowiedzi

przykład który podałem to nie jest akurat strona pozycjonowana.

Hasła te 34000 które kierują z Google to przypadki - opis tzn tytuł zawsze taki sam, zmienia się tylko descriptions względem poszukiwanej treści.

Na różne hasła strona wylądowała od pozycji 1-100, obserwując jakie pozycje były dominujące zauważyłem poz 5, tłumaczyć to można na wielesposobów - oglądający oglądał od 1 do 5, lecz wtedy 1 była by górą w moich statystykach a nie jest.

Ja myślę tak: aby zbadać zachowanie ludzi w wyszukiwarkach to jaknajbardziej należy wziąść pod uwagę strony pozycjonowane bowiem to one zreguły są stronami wyjściowymi z wyszukiwarek.

Dobrze byłoby poprastu na 200 popularnych haseł posiadać statystyki ze stron które znajdują się na pozycjach 1-50.

I wtedy można byłoby ocenić i porównać zachowania ludzi, a nawet stwierdzić czy ten sam użytkownik chodził po kilku stronach od której pozycji zaczoł a na której zakończył swoje odwiedziny, jaki wpływ miał opis strony i zawartość.

Tak czy tak chętnie się przyłącze do takich badań.

Które napewno będą inne niż ranking.pl.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności