Skocz do zawartości

Piłka Nożna


lolki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mnie się podoba pomysł Bońka tzn: zamknąć lige na jakiś czas. Moim zdaniem sprawi to, że cały korupcjogenny element przeniesię do innych branż.

PN przestanie być korupcjonogenna dopiero jak wszyscy działacze starej daty umrą i nowi działacze zrozumieją ( a może i nie) że piłka nozna to nie jest coś za kare a dziedzina na której można zarobić. Bo teraz to wygląda tak że miasto musi dofinansowywać, grać nie ma na czym i kim i nikt nie ma ochoty tego ogladać. Moim zdaniem kluby nie moga byc związane z państwem w jakigolwiek sposób bo wiadomo, że na państwowej posadzie czy się robi czy się leży to swoje się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze mundialu w TVP i Polsacie

Wszystkie mecze piłkarskich mistrzostw świata zobaczymy w kodowanym Cyfrowym Polsacie. Kto nie ma dekodera, połowę spotkań obejrzy w otwartym Polsacie, połowę w TVP. Obie stacje zapłaciły za mundial 15 mln dolarów, z czego ok. 8 mln Polsat.

Mamy też mecz otwarcia oraz wszystkie spotkania z udziałem Polski - chwali się jeden z pracowników TVP. - W fazie pucharowej, aż do finału, pokazujemy najatrakcyjniejszy mecz, a potem wybieramy na zmianę: Polsat bierze jeden pojedynek, my drugi itd.

Otwarty kanał Polsatu musi zadowolić się meczem o trzecie miejsce. W zamian za to główny kanał stacji Zygmunta Solorza zastrzegł sobie prawo do transmisji spotkań w grupach z udziałem najlepszych drużyn: Brazylii, Argentyny, Anglii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoch.

źródło:90minut.pl

Hehe proszę zauważyc wypowiedź pracownika TVP o najlepszych meczach w publicznej tv, chyba miał na myśli Wybrzeże Kości Słoniowe a może Trynidad i Tobago.

Druga sprawa która mnie zdenerwowała to ta wiadomość że kolejne 3 mecze wekendowej kolejki zostały przełożone ze wzgędu na zły stan murawy. Szok XXI wiek a tu takie jaja. No cóż- Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze, że przekładają mecze. Liga nie powinna grać tak wcześnie, u nas w marcu boiska się jeszcze nie nadają do gry, a do tego kibice - komu się chce iść na mecz przy temperaturze minus 5 i padającym śniegu ? Piłka nożna jest dla kibiców, jak mogą ją oglądać jedynie w TV, to to wszystko traci sens.

Odnośnie Bońka - był świetnym piłkarzem, ale to, co on teraz opowiada, to się w głowie nie mieści. Jakie zawieszenie ligi na 2 lata? Co z europejskimi pucharami? Dalszy spadek w rankingu, mniejsze szanse na łatwych przeciwników, mniejsze szanse na jakiekolwiek osiągnięcia międzynarodowej... Poza tym, to i tak nie pomoże, nie w naszym kraju. Tutaj mecze są ustawiane już na poziomie 6 ligi, praktycznie każdy sędzia bierze... nie możemy wszystkich wymienić, bo poprostu nie będzie miał kto gwizdać. Podobnie z działaczami, są do d**y, ale mają swoje kontakty i poważanie za granicą.

Wojny z kibicami... na ilu meczach byliście w bierzącym sezonie ?:D Ja chodzę dość regularnie na mecze ŁKSu u siebie i powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie widziałem na własne oczy zadymy kibiców. Oczywiście zdarza się to, ale obraz kreowany przez media jest bardzo daleki od rzeczywistości. Dziennikarze szukają tego, co się sprzedaje. Jeżeli nie chodzi się samemu na mecze, to nigdy nie pozna się prawdy... gazety wszystko przekręcają i szukają dziury w całym, bo przecież nie napiszą, że na stadionie był kulturalny doping... Na mecz niederbowy nie bałem się zabrać swojej 5 letniej chrześnicy, naprawdę nikt nie lata tam z siekierą :)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bezpieczeństwa na stadionie to jest bezpiecznie bynajmniej u mnie. W poprzednich latach widziałem kilka rozrób ale ostanimi laty tego już nie ma, można powiedzieć że prawie pełna kultura. Prawie bo jeszcze pojawiają się okrzyki j... policje ale jest tego coraz mniej a coraz wiecej do głosu dochodzą grupy ultras czyli organizujace oprawy meczowe. Wygląda to pięknie i tego nie da się zobaczyc na innych stadionach w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny z kibicami... na ilu meczach byliście w bierzącym sezonie ?

Bo trzeba odbudowac wizeruken polskiej pilki. Zaczac oczywiscie od dolu, czyli od klubow. Wyrzucic przestepcow nie tylko ze stadionow, ale takze z wladz klubu. Potem przyjdzie czas na dobry PR w prasie i TV, do czego powinna przyczynic sie liga w kanale otwartym.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coraz wiecej do głosu dochodzą grupy ultras czyli organizujace oprawy meczowe. Wygląda to pięknie i tego nie da się zobaczyc na innych stadionach w europie.

No teraz to tego będzie coraz mniej. pzpn dał kolejny popis i zabronili wnoszenia rac na stadiony, poj*****:puknijsie: i co chwila jakaś afera w tym syfie, oszukują na miliony złotych i są bezpieczni.

Jestem kibicem Ruchu, chyba jak to wiadomo od zawsze na tym forum. A w piłkę gram co tydzień sobie na hali ;).

Mistrz Pozycjonowania Master of Seo.  Zobacz moją ofertę dla klientów na BITEC Pozycjonowanie Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red a to czasem z Chorzowa jest Clearex (nie wiem czy dobra nazwa ) bo wczoraj pokazywali mecz to rozgromił przeciwnkików chyba 8-2.

A odnośnie rac to jest zakaz z jednej strony słuszny z drugiej nie bo jak by było pozwolenie to znaczyło by że zezwalaja np na wnoszenie petard które ladują na murawie dlatego jest zakaz. Ale myślę że władze widząc pozytywne wykorzystanie rac powinni zezwalać na ich korzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi racami to jest bzdura - mecz ŁKS Łódź - Cracovia Kraków (2003-11-08), gdzie został pobity nieoficjalny rekord kraju w ilości odpalanych rac. Nie pamiętam ile ich było, ale na pewno kilkaset. Byłem na tym meczu i nic nikomu złego się nie stało. Zakazy PZPN są do .. bani ;)

Przykładowe foty:

21_d.jpg

20_d.jpg

21_d.jpg

Pozdrawiam

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zakaz jest spowodowany przez kibiców-małpy, którzy odpalone race wrzucają na sektory kibiców przeciwnej drużyny.

Nie można założyć, że kibice zespołu A tego nie zrobią i im pozwolić na wnoszenie.

Problem oczywiście trzeba rozwiązać inaczej - tylko jak?

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry monitoring + ewentualnie karty wstępu, żeby osoba wchodząca na stadion nie była anonimowa. Myślę, że skutecznie odstraszyłaby takie osoby solidna grzywna np. z 10k złotych lub w wypadku braku kasy 200 godzin robót publicznych. Poza tym, można zamiast kar i zakazów rozmawiać z kibicami, tzn. z ich liderami i wtedy można naprawdę wiele załatwić. PZPN to dla mnie śmieszna instytucja, skorumpowana, ze zwyczajami sprzed 100 lat. Powinna się gruntownie zmienić, ale narazie nie widzę na to żadnych szans.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, masz racje z monitoringiem. Nie wiem jak wygląda sytuacja, czy wszystkie zespoły mają monitoring u siebie? Mają karty wstępu dla kibiców? Najpierw to trzeba zrobić - bezpieczeństwo najpierw, później race.

Zespoły z niższych lig na bank nie będą miały kasy na takie rzeczy - a nawet tam to jest potrzebne. W zeszłej rundzie, mecz 4 ligi dwóch GKSów, Katowice - Tychy. Była masa kibiców i oprawa z racami.

Poza tym, można zamiast kar i zakazów rozmawiać z kibicami, tzn. z ich liderami i wtedy można naprawdę wiele załatwić.

Tak, ale zawsze może trafić się jakiś kibic-małpa ...

Potrzeba nam wdrożyć angielski wzorzec ...

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba nam wdrożyć angielski wzorzec ...

Hehe, też o tym myślałem, a tu czytam właśnie artykuł o zadymie po derbach Londynu ;) Tyle, że tam jest powiedziane: znajdziemy ich, dostaną wysoką grzywnę i dożywotni zakaz wstępu na stadion. Niestety u nas nie dałoby się tego wyegzekwować.

Co do kasy - tutaj się mogę zgodzić, jednak można zawsze wprowadzić normy - nie spełniamy, nie ma pozwoleń na robienie tego i tego.

Tak, ale zawsze może trafić się jakiś kibic-małpa ...
Jasne, zawsze może. Jednak gdy EMW (Ekipa Mocnych Wrażeń :P ) powie NIE RZUCAMY, to mało kto będzie miał ochotę na rzucanie :D

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności