Skocz do zawartości

Samozwańczy sędzia spamiarzy


nutama

Rekomendowane odpowiedzi

https://whois.domaintools.com/wortale.net

@Arkaszka może i ma rację ale nie może mijać się z prawem. na to co zrobił są paragrafy ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi co mi na moje prywatne skrzynki wysyłają "nieoferty" mam gotowca :

Na ostatek nie krótko i treściwie napiszę :

proszę nie wciskać mi kitów i mieć szacunek dla mojej inteligencji

mail wysłany na moja prywatną skrzynkę adresową nosi wszelkie znamiona spamu

i spełnia wszelkie warunki do określenia go jako oferta a nie jakieś debilne zaproszenie czy

też jak to określacie informacja "nie handlowa"

pozwolę sobie opisać w kilku miejscach te case study podając pełne dane firmy

oraz zgodnie z zaleceniami zawartymi na tej stronie

https://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq968

zgłosić fakt popełnienia przez Was wykroczenia na najbliższym komisariacie policji.

ostatnio po czymś takim to nawet dzwonią z przeprosinami .... :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak rzecze M.Kopernik: „Ludzie z niewiedzy porostu bredzą”.

Kopernik zaś był tak delikatny w swojej wypowiedzi ponieważ, nie żył w czasach gdy był dostępny Internet.

Do meritum:

I.

1. IdeaBank przysłało zapytanie na e-mail firmowy.

2. IdeaBank korzystała z bazy Panoramy Firm w której mam wpis ze swoim mailem, bazę legalnie nabyli.

3. Wpis w Panoramie Firm zamieścili oni sami (Panorama Firm) , zadzwonili do mnie i spytali czy chce rozszerzyć (nie chciałem) i potwierdzili dane, wzięli e-mail.. W rozmowie nie było mowy o regulaminie Panoramy Firm.

4. IdeaBank twierdziło, ze skoro mam wpis w Panoramie Firm to wyraziłem zgodę na przesyłanie na swój e-mail informacji.

5. Poprosiłem ich by przedstawili moją zgodę – na piśmie lub nagranie dźwiękowe na którym wyrażam tę zgodę.

6. Prawnicy IdeaBank uznali, że nie mają szans w sądzie i zapłacili.

Wnioski samodzielnie do wyciagnięcia.

II.

Minimum wiedzy wystarczy by rozumieć, ze w takich sprawach poszkodowany (ten , który otrzymał spam) w zasadzie walczy o środki, które „pójdą” na jakieś cele społeczne.

Powyżej opisany Idea bank wpłacił środki na wskazane przeze mnie konto – domu dziecka w Elblągu.

Inny spamer na Hospicjum w Elblągu.

Wnioski: Najłatwiejszy sposób pozyskiwania środków dla domów dziecka, hospicjów, etc – to nękanie spamerów (którzy są na przegranej pozycji). Trochę wysiłku z Twojej strony (tego, który otrzymuje spam) i pomożesz potrzebującym.

Wzór odpowiedzi dla spamera:

---------

Od Państwa Firmy / Osoby na nasze skrzynki pocztowe została przesłana wiadomość e-mail łamiąca Polskie prawo (art. 2, art 10, art 24 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 10 ust. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji).

Zaznaczamy równocześnie, iż zdajemy sobie sprawę z Państwa niekompetencji dotyczącej zrozumienia Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. Zapewniamy Państwa, że przesyłanie "zapytań o zgodę", ofert, propozycji jest łamaniem prawa. Jeśli mają Państwo wątpliwości zachęcam do konsultacji z prawnikiem.

E-mail (spam przesłany przez Państwa) zostanie przechowany w naszej bazie danych do momentu wpłaty odszkodowania z Państwa strony.

Brak wpłaty będzie równoznaczny ze zgłoszeniem sprawy do prokuratury.

Zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu wykroczeń grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5000 zł.

Nasze roszczenie to kwota: 500 zł ( w przypadku natychmiastowej wpłaty), w przeciwnym wypadku wystąpimy o wyższe zadośćuczynienie.

Kwota zostanie przekazana na cele charytatywne. Proszę przekazać kwotę zadośćuczynienia na (np.) Dom Dziecka w Elblągu, nr konta: 00030-00030-0002.

Po dokonaniu wpłaty proszę przesłać do mnie potwierdzenie przelewu.

PS.

Dodatkowe konsekwencje jakie Państwo ponoszą: https://www.idea4you.eu/688-Spam.html

PS.

Materiał edukacyjny: https://www.it.wortal...ktroniczna.html

-------------------------------KONIEC------------------------

Oczywiście link należy podać do własnego regulaminu.

PS. DO SzlafRock

„ Ponieważ zasady użytkowania witryny są wiążące dla użytkownika, należy sprawdzać co pewien czas czy nie uległy one zmianom.”

SzlafRock: Za ten wpis właściciela wortalu można śmiało pozwać do sądu. Wygrana to tylko formalność.

CM: Dokładnie jakie prawo zostało złamane?

Jeśli się nie ma o czymś pojęcia lepiej się nie wypowiadać. To zapis , który się znajduje na wielu witrynach dużych firm.

PS. Do MaxPan

„ Każdy kto wejdzie na tę stronę MOŻE korzystać z tych meili do rosyłania informacji handlowych !”

Maxpan: ( co jest karalne). I robi to firma która jest de facto z naszej branży, tylko i wyłącznie. o to chodzi.

CM: Karalne by było, gdy te maile znalazły się tam bez zgody właścicieli tych maili. A właściciele tych maili WYRAZILI zgodę na to właśnie, przysyłając e-mail (spam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karalne by było, gdy te maile znalazły się tam bez zgody właścicieli tych maili. A właściciele tych maili WYRAZILI zgodę na to właśnie, przysyłając e-mail (spam).

Ciekawe jak to udowodnisz w sądzie.

Zgoda nie może być domniemana, a w tym wypadku tak jest, bo przesyłający ofertę (nie ważne czy to był spam) adresat nie wyraził bezpośrednio takiej zgodny.

Dokładając do tego szczególne przypadki, kiedy to adres e-mail jest daną osobową, w skrócie mówiąc jesteś w czarnej du**e.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto wejdzie na tę stronę MOŻE korzystać z tych meili do rosyłania informacji handlowych !

CM: Karalne by było, gdy te maile znalazły się tam bez zgody właścicieli tych maili. A właściciele tych maili WYRAZILI zgodę na to właśnie, przysyłając e-mail (spam).

imo namawiasz do robienia tego samego wiec uważaj :) nie ty jesteś od karania :nonono: -> są od tego stosowne instytucje i jeżeli uważasz że jest to wykroczenie/przestępstwo to tam zgłaszasz

faktem jest także to że interpretujesz prawo jak ci wygodniej :)

chociaż w wielu kwestiach się z tobą zgodzę to robienie wojny spam za spam to na moje głupota a może być bardzo kosztowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. DO SzlafRock

„ Ponieważ zasady użytkowania witryny są wiążące dla użytkownika, należy sprawdzać co pewien czas czy nie uległy one zmianom.”

SzlafRock: Za ten wpis właściciela wortalu można śmiało pozwać do sądu. Wygrana to tylko formalność.

CM: Dokładnie jakie prawo zostało złamane?

Jeśli się nie ma o czymś pojęcia lepiej się nie wypowiadać. To zapis , który się znajduje na wielu witrynach dużych firm.

Nick wybrałeś sobie chyba nieprzypadkowo. :) Chcesz nam zapewne coś przekazać, ale do rzeczy.

Próbujesz walczyć ze spamem, chwała ci za to. Jednak wybrałeś nieodpowiednią drogę.

Dodatkowo oczekujesz z mojej strony porady prawnej za free. Nie tędy droga.

Jeśli wpłacisz 700 zł. na w/w Dom Dziecka w Elblągu i prześlesz mi dowód wpłaty wówczas napiszę co powinieneś zmienić w swoim regulaminie. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mail (spam przesłany przez Państwa) zostanie przechowany w naszej bazie danych do momentu wpłaty odszkodowania z Państwa strony.

Brak wpłaty będzie równoznaczny ze zgłoszeniem sprawy do prokuratury.

Szantaż, wyłudzenie na dodatek groźby ? I to droga elektroniczną ? Kodeks karny tez dobrze jest znać

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mail (spam przesłany przez Państwa) zostanie przechowany w naszej bazie danych do momentu wpłaty odszkodowania z Państwa strony.

Brak wpłaty będzie równoznaczny ze zgłoszeniem sprawy do prokuratury.

Szantaż, wyłudzenie na dodatek groźby ? I to droga elektroniczną ? Kodeks karny tez dobrze jest znać

Myśleć też warto. Czy powiedzenie komuś , że pójdę do sądu jak nie naprawi mi płotu jaki rozwalił to szantaż? Czy negocjacje i przedstawienie możliwości do rozwiązania sporu (albo tak albo sądownie).?

Więcej nie ustosunkuje sie do tak nierozgarniętych wypowiedzi.

Do pozostałych:

PS. Regulamin niezgodny z prawem.

No cóż, jeden spamer zgłosił sprawę na policję (ok 4 mies temu). Policja zadzwoniła do mnie (taki obowiązek) i zamknęła sprawę tego samego dnia.

Wszystkim doradcom więc dziękuję. Rozumiem, ze wam się wydaje, ze wiecie lepiej - a jak wiadomo nic cenniejszego niż dobre samopoczucie.

PS. Co do namawiania do tego samego.

Nie namawiam. Daję możliwość - zgodnie z regulaminem. Jak zarejestrujesz się na Facebooku też masz możliwość pisania do innych. Inny mechanizm ale zasada ta sama.

I to żadna kara - przecież, skoro napisali do mnie - to zgodnie z regulaminem oni tego chcą (zasada jw.).

PS. Jak udowodnię w sądzie.

Że przesłali spam? Że mam taki regulamin?

Nic tu nie ma do udowadniania. Tylko przedstawienie faktów.

Imię i nazwisko w mailu: Na Facebooku też są dane osobowe...eeeh, ile można tłumaczyć tak proste sprawy - u mnie rejestracja wygląda inaczej - wystarczy wysyłać e-mail... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja zadzwoniła do mnie (taki obowiązek) i zamknęła sprawę tego samego dnia.

To akurat nie jest wykładnikiem znajomości prawa przez funkcjonariuszy policji ...

Bez urazy ale od trzech dni praktycznie siedzę na policji (w związku z inną sprawą) i gdyby nie znajomość prawa czy doradztwo ze strony adwokata to oni by zamknęli sprawę też w ciągu kilku minut ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności