Skocz do zawartości

Edukacja Patriotyczna - ciekawy fanpage


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tylko że ja ze swoimi poglądami nie bardzo mam alternatywę,

Najbardziej odpowiada mi model węgierskiego Fideszu, o ile się nie mylę do partii mogli wstąpić tylko ludzie przed 30którymś rokiem życia, co skutecznie eliminowało wszystkich związanych z poprzednim systemem. Czyli taka lustracja bez lustracji.

Możesz mieć alternatywę i wybierać ludzi młodych o Twoich poglądach.

Wystarczy że włączysz się do akcji i zaczniesz zbierać podpisy: https://zmieleni.pl/referendum/

Udział w tej akcji to także przejaw patriotyzmu. W skrócie:

https://www.youtube.com/watch?v=XzqKZiY2pmE

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules czy dalej masz ochotę na udział w marszu Marszu Niepodległości?

Paweł Kukiz zrezygnował z zasiadania w tegorocznym komitecie honorowym Marszu Niepodległości, który organizowany jest przez narodowców. Powód? Obecność Jana Kobylańskiego

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-albo-kobylanski-albo-ja,1,5297594,wiadomosc.html

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[żart]I dobrze że nie będzie tego lewackiego wywrotowca[/żart]

Herkules chyba się obawia wchodzić z Tobą w polemikę.

Oddając prawdziwy obraz sytuacji:

Muzyk podkreśla też: - Gdybym 11 listopada przebywał w Polsce, to najprawdopodobniej uczestniczyłbym w pochodzie. Szedł bym jednak tak, aby nie mieć Kobylańskiego nawet w zasięgu wzroku.

- Szedłbym obok młodych ludzi, którzy - jak np. Stowarzyszenie KoLiber - walczą o silne i bezpieczne państwo prawa. Z tego co mi wiadomo, panu Konylańskiego często z prawem po drodze nie jest - dodaje.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale wszyscy sie mylicie ,wymyślacie kto by był lepszy a kto jest gorszy ,a sami jesteście bierni .

Silne państwo to takie w którym obywatele aktywnie działaja na jego rzecz i ich obywateli . Czyli wspólnota której w Polsce nie ma są same podziały i to prawie na każdym szczeblu. Tak sie nie buduje silnego państwa tylko sie je osłabia.Ważnym elemntem jest tez pomaganie ludziom ze wspólnoty ale nie wtedy kiedy wszystkim jest różowo ale wtedy kiedy ktos z niej ma problem.To dopiero hartuje i uczy młode pokolenie prawidłowych zachowań co w konsekwencji umacnia państwo ,jego pozycje i daje następnym pokoleniom szanse na lepszy rozwój .

A wybieranie władzy która na 4 lata daje debilom absolutną kontrole decyzyjną nad państwem a obywatele nie maja nic do gadania to żadna demokracja tylko totalitaryzm w kórym zamiast jednego debila rzadzi 400 debili którzy oddaja władze kilkutysiącom mniejszym debilom kórzy wymyslaja setki haraczy kóre musimy płacić a jak nie zapłacisz to jeszcze cie zamkna albo dadza stukrotną kare. Dla mnie absurd.

Chcesz silne państwo zacznij wspierac ludzi wokół siebie , wspieraj swoją gospodarke nie obcą i na poczatek te dwie rzeczy wystarczą. Np strona w wątku powyżej , korzystasz z takich usług szkodzisz swojemu państwu i obywatelom, tak się nie buduje silnego państwa.

ps. I teraz powiem cos kontrowersyjnego bierzmy przykład z moherów i wspólnoty radia maryja, zeby nasz naród był chociaz w połowie tak zorganizowaną wspólnotą to by nasz kraj zupełnie inaczej wygladał :)

A tak w Polsce jest jak w dżungi gdzie żyja zwierzeta a nie cywilizowani ludzie i nazywanie Polski cywilizowanym narodem jest poprostu zbrodnią i kłamstwem oraz okłamywaniem siebie i naszych dzieci które sie tego ucza. Przede wszystkim ludzie mylą słowo cywilizacja z postepem technicznym, cywilizacja to sa pewne zachowania i sposób życia a nie najnowszy ipad czy mega funpage na na facebooku .

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w Polsce jest jak w dżungi gdzie żyja zwierzeta a nie cywilizowani ludzie i nazywanie Polski cywilizowanym narodem jest poprostu zbrodnią i kłamstwem oraz okłamywaniem siebie i naszych dzieci które sie tego ucza.

Czym się cywilizacyjnie różnimy od zachodu? To przypadkiem nie jest kompleks zachodniego świata?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie w Polsce a prawie w każdych nacjach tzw świata "demokratycznego", Polska mnie dużo bardziej interesuje stąd wszystko odnosze do naszego kraju .Kompleksu nie mam, rozumiem że nic lepszego do tej pory nie wymyślono, problemem jest że się nic nowego się nie wymyśla tylko psuje to co co już się wymysliło i właściwie się cofamy. Dla mnie jest oczywiste że świat zmierza w kierunku rządzenia nim przez co raz mniejsze jednostki , grupy jak w starożytnosci czy średniowieczu tyle że w tle z techniką i co raz więcej mamy ludzi którzy chcieli by byc Aleksandrem Wielkim czy jakimś tureckim tuchajbajem Jest to dla mnie tak oczywiste jak to że zaraz kolejne :piwo: skonsumuję :)

@Trotyl niczym to jest według mnie problem globalny.

@secesjonista kultura i rozwój to rzecz względna nie ma co sie porównywać z zachodem, mamy lepszą historie, tradycje i korzenie niż nie jeden kraj zachodni i to oni z nas powinni brać przykład w nie jednym .Polski potencjał jest marnowany i nie mamy co gonić krajów starej uni. zreszta co wzrost gospodarczy 1% . To jest porażka nie ma czego ani kogo gonić choć mamy tez z czego brac przykład nie powiem , tylko ze nie bierzemy z tego co mamy brac moim zdaniem i jest jak jest każdy widzi :)

Kończąc w tym topicu powiem . Niby mamy tyle praw i wolności a nie potrafimy z tego nijak korzystać jakoś, wszystko sie dzieje obok :).Żeby ta maszynka działała to w moim przekonaniu musi być wspólne działanie i przekonanie że będzie efekt, to by był rozwój dopiero I to żadna utopia jest wielu może nawet jutro rano wyjśc z domu do pracy i zacząc tak postepować, niestety pewne wyrzeczenia sa konieczne :)

ps. tak, nie jestem bierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się cywilizacyjnie różnimy od zachodu? To przypadkiem nie jest kompleks zachodniego świata?

Według mnie niczym oprócz tego, iż jesteśmy 20-25 lat w plecy z rozwojem. No może kultura i tolerancja są większe na Zachodzie. Gonimy ich. Budujemy, drogi, lotniska cały czas coś tam się dzieje.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, iż to jest dobrze. Akceptacja dla wszystkiego ,co szokujące, skandalizujące jak np związki homosi prowadzi do degrengolady i moim zdaniem to gangrena trawiąca podstawową komórę społeczną jaką jest rodzina. Wiem, iż wcześniej czy później Zachód zatrzęsie się w posadach i runie jak ongiś niezwyciężone i butne Imperium Rzymskie. Dbajmy o rodzinę , bo warto! Tolerancja tolerancją, ale porządek musi być.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łasku zainaugurowano działalność pierwszego stacjonującego na stałe w Polsce pododdziału amerykańskich sił zbrojnych. Według szefa MON Tomasza Siemoniaka to jeden z ważniejszych dni w historii naszego kraju.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsi-amerykanscy-zolnierze-na-stale-w-polsce,1,5300616,wiadomosc.html

Też macie dziwne odczucia kiedy obce wojska zaczynają stacjonować w naszym kraju?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności