Skocz do zawartości

Edukacja Patriotyczna - ciekawy fanpage


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi ta ostatnia wypowiedź Breivikiem zapachniała.

Chcesz pisać o rzeczach wyniosłych i patriotycznych, a jako głowną fote na facebooku zamieściłeś zdjęcie propagandowe III Rzeszy przedstawiajace Wehrmacht ostetancyjnie niszczący polskie przejście graniczne. Chyba że właśnie tak miało być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest tylko jedno ale, jak przyjdzie kiedyś fala muzułmanów ze wschodu te takie pizdowate narody położą po sobie uszy i będę biegać do pracy z dywanikiem żeby się na dzwonek ukłonić w stronę meczetu,

Może to zabrzmi kontrowersyjnie. Ale to jakieś 1000 lat temu przyszła do naszych granic fala Sasów ze swoją religią i do dziś na dźwięk dzwonów biegamy co niedzielę do Kościoła. Widzisz analogię? Pewnie nie...

Masz w tym wątku tyle różnych spojrzeń na patriotyzm, a tkwisz w swoim jedynym słusznym. Fanatyczny patriotyzm jest szkodliwy dla Polski. Nam trzeba mądrego patriotyzmu...

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza, fotka taka miała być :)

Trotyl, ja w niczym nie tkwię :), pierwszy raz coś tutaj napisałem, no oprócz założenia topicu :)

Co do religii, to jednak 1000 lat temu, całkiem inne czasy. Analogii nie dostrzegam zbyt daleko idącej.

Generalnie jednak uważam że ludziom, którzy ginęli za to żebym mógł mówić po polsku należy się szacunek, to że dowodzili nimi idioci to już nie jest ich wina.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś, kto piszę, że Czechy, jako kraj nie miały powstań (wyrażając się jednocześnie o historii naszego kraju) nie ma niestety racji, taka właśnie jest znajomość

historii

więc kilka faktów jakie ja pamiętam :

-powstanie husyckie

- wojna trzydziestoletnia (zaczęła się od Czech)

-Wiosna Ludów (powstanie)

no to ja 3 znalazłem

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z historią jest tak, że zawsze jest przypominana tylko jej część, w zależności od tego komu co z tej historii pasuje.

historia jest bardzo upolityczniana i to nie tylko w Polsce, nie dziwne bo w sumie dotyczy w zdecydowanej większości politycznych decyzji,

które ktoś kiedyś podejmował, więc wiadomo że każdy król, car, prezydent do dziś ma swoich zwolenników i przeciwników.

w historii zawsze prawdziwa wersja jest ta, która odpowiada opcji rządzącej i tyle.

ten fanpejdż też będzie "upolityczniony", choćby z tego względu że stworzył go człowiek który ma jakieś swoje poglądy i spojrzenie na ten temat,

a nie szympans ;)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i chwała bohaterom.

Chwała żyrafie... :)

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules, tam chyba bardziej chodziło o powstania w trakcie wojny.

Slawus, fanpage ma bardzie być informacyjny, niż odzwierciedlać moje poglądy, chociaż oczywiście jednego i drugiego rozłączyć się nie da.

Kapitan SEO, dla mnie marny poziom żartu, może kogoś to rozśmieszy.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i chwała bohaterom.

Mam bluzę z takim hasłem, jak i Bóg, Honor oraz Ojczyzna, czy żołnierzy wyklętych, nie robię tego dla lansu czy mody, zresztą to nie są markowe ciuchy

a profil, jak najbardziej, niech istnieje ;)

bo jak są już tacy, co zaprzeczają sensu istnienia powstań narodowych w naszym kraju, to kolejne pokolenia, będą mówić o polskich obozach zagłady..

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-powstanie husyckie

- wojna trzydziestoletnia (zaczęła się od Czech)

-Wiosna Ludów (powstanie)

no to ja 3 znalazłem

Witam

Przeciwko komu było powstanie husyckie, wojna trzydziestoletnia?

A Wiosna Ludów?

Cytat.

Czesi nie chcieli oderwania się od Austrii, ale oczekiwali zgody cesarza na autonomię w ramach monarchii habsburskiej

https://sciaga.nauka.pl/index.php/id=index/dept=54/cath=220/ext=1000/sc_id=3223

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak są już tacy, co zaprzeczają sensu istnienia powstań narodowych w naszym kraju, to kolejne pokolenia, będą mówić o polskich obozach zagłady..

Zacznij czytać ze zrozumieniem, zamiast wygłaszać idiotyczne osądy.

bluzę z takim hasłem, jak i Bóg, Honor oraz Ojczyzna, czy żołnierzy wyklętych,

A co poza "czczeniem pamięci" robisz jako patriota? Chyba nie robisz tego na pokaz....

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husytyzm i wojna trzydziestoletnia miały podłoże religijne. Ciekawostka: jako początek wojny 30-letniej podaje się "defenestrację praską" , czyli wyrzucenie namiestników cesarskich przez okno do fosy (wg innych źródeł wylądowali w kupie gnoju).

Patriotym jest OK, ale niektóre wasze wypowiedzi przypominają bardziej nacjonalizm, a on jest złem, bo od niego tylko krok do narodowego socjalizmu (dla mnie zorientowanych nazizmu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poza "czczeniem pamięci" robisz jako patriota?

Ja np. kupuję w sklepach polskie produkty.

Czy ktoś jeszcze tak postępuje w ramach patriotyzmu ?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. kupuję w sklepach polskie produkty.

Ale chińskie wygodniejsze... :)

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak są już tacy, co zaprzeczają sensu istnienia powstań narodowych w naszym kraju, to kolejne pokolenia, będą mówić o polskich obozach zagłady..

Nie gadaj pierdół, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Żeby istnieć naród nie potrzebuje co 30 lat tracić, w z góry przegranych zrywach, swoich najwartościowszych ludzi. Prawie żadne z powstań nie poprawiło bytu Polaków. Trzeba walczyć ale mądrze, wtedy kiedy są szanse na wygraną.

Ponowie pytanie do Ciebie, które powstanie (poza Wielkopolskim) zrealizowało swój cel i jaki to był cel?

Generalnie jednak uważam że ludziom, którzy ginęli za to żebym mógł mówić po polsku należy się szacunek, to że dowodzili nimi idioci to już nie jest ich wina.

Nikt im tego szacunku nie odbiera. Ale trzeba uczyć się na błędach, bo znowu, jak 1939 roku, będziemy walczyć z 2 największymi nowoczesnymi armiami, naszą przestarzałą i nieprzygotowaną armią z tchórzliwymi przywódcami.

Czczenie ofiar tych wydarzeń oraz pamięć o bohaterach, którzy tam zginęli powinno być dla patriotyzmu tylko jednym z obowiązków. Niestety mam wrażenie, że dla niektórych jest to obowiązek jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności