Skocz do zawartości

Edukacja Patriotyczna - ciekawy fanpage


bori79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przystąpienia Polski do wojny wspólnie z III Rzeszą, bo zakładam że o tym był ten filmik po tytule (nie obejrzałem go).

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzeba to rozpatrywać. Trzeba analizować i przedstawiać za i przeciw. Trzeba wyciągnąć wnioski i być mądrzejszym na przyszłość. Byliśmy po dobrej stronie? A Anglicy po której byli kierując uderzenie Niemców najpierw na Polskę? A Francuzi po której byli planując, że po rozbiorze Polski w 1939 roku zawrą sojusz z Rosją przeciw Hitlerowi (czyli praktycznie w momencie podpisania sojuszu z nami wiedzieli, że nas wystawiają)? To polityka, tam nie ma sentymentów, są tylko interesy państw. Poza tym w 1939 roku nikomu nie śniło się nawet o holocauście więc Hitler wcale nie był postrzegany jeszcze jako zło wcielone.

To, że zachowaliśmy się honorowo i byliśmy po dobrej stronie kosztowało nas 6 milionów obywateli w tym większość elity intelektualnej, kilka lat terroru niemieckiego i kilkadziesiąt lat sowieckiego. Wyszliśmy na tym wcale nie lepiej niż kraje, które z Hitlerem były w sojuszu (np. Rumunia, Słowacja).

Oczywiście pewnie były inne rozwiązania, być może należało nawet walczyć samemu, ale nie zgodzę się z Tobą Trotyl, że nie można rozpatrywać bo to szkodliwe. Szkodliwe byłoby nie wyciągnięcie wniosków i mówienie o sukcesie bo "wkurzyliśmy Hitlera".

@Bori79 - wiem, byłem będę wpadał co jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska miała od hitlera aż kilka propozycji przystąpienia do paktu antykominternowskiego wtedy razem z faszystami moglibyśmy zniszczyć Stalina który właściwie dyktował warunki światu . Potem bez stalina moglibyśmy wystapic przeciw hitlerowi i mielibysmy o wiele wieksze szanse i miliony mniej by osób zginęło , Niestety darmozjady które rzadziły Polską w okresie między wojennym woleli pieprzonych żabojadów i angoli którzy a jak wypieli sie na Polskę jak wszyscy w przeszłości i w teraźniejszosci a jestem pewien że i w przyszłości tez Polska będzie chłopczykiem do bicia.

i wkuirza mnie tez wszechobecne pieprzenie że w Polsce była komuna hehe, w Polsce nigdy nie było komuny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trotyl po jakiej dobrej stronie? Nie podpisaliśmy układu z jednym państwem totalitarnym, ale za to musieliśmy podpisać z drugim (Sikorski - Majski), weszliśmy w sojusze z państwami, które bez mrugnięcia okiem nas oddały Stalinowi. Pamiętaj, że historię piszą zwycięzcy, stąd zapewne przekonanie wielu że stanęliśmy po "dobrej" stronie. Poza tym czy ktoś pamięta tych, którzy byli po złej stronie: Włosi, Finowie, Rumuni, Węgrzy.

Z drugiej strony czy idąc na wojnę z Hitlerem mogliśmy liczyć na coś więcej? Wątpię. Nasze dywizje na froncie wschodnim znaczyły by ni mniej ni więcej tyle co dywizje rumuńskie czy włoskie czyt. mięso armatnie. Wydaje się, że Niemcy z nami czy bez nas przegraliby tą wojnę. Jedyną rzeczą, która skłaniałaby mnie do tezy, że sojusz z Hitlerem mógłby nam wyjść na dobre, to to, że wojna przez nasze ziemie przetoczyłaby się dopiero kilka lat później. Dzięki temu ograniczone zostałyby straty wśród ludności cywilnej.

To, że Niemcy w pewnym okresie skłonne były do rozmów z nami znajdziemy w wielu pamiętnikach. Wielu oficerów szczególnie tych wywodzących się ze starej pruskiej szkoły wojskowej niesłychanie ceniło bitność polskiego żołnierza, wielu było pod wrażeniem np bitwy warszawskiej.

Yukatan: Poważnie mówisz że mogliśmy wystąpić przeciw Hitlerowi po pokonaniu Stalina? Jak tak to mam pytanie: Czym mielibyśmy go pokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberto i Hiszpanie i Norwedzu i Szwedzi chyba , Japończycy no i Usa . wielu współpracowało z nazistami :)

Tak powaznie roberto lepiej było by miec jednego wroga niż dwóch no i jeśli by sie udało nie było by 50 lat socjalizmu w Polsce prawdopodobnie zaznaczam . A tak mielismy dwóch wrogów z dwóch stron a nasi pseudo sprzymierzeńcy wylali sie ciepłym moczem na Polske zarówno w czasie wojny jak i po wojnie .Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Teraz tez olewa się Polskę przykład Grecja .Koszty zycia te same jak u nas a tylko tam się ładuye miliardy albo w hiszpanów albo w innych którym sie wiedze lepiej niz Polsce a Polska jeszcze musi do nich dopłacać hahaha .Kiedys tu wyczytałem że Polska to największy frajer europy i w pełni się z tym zgadzam . Powiedz Niemcowi czy Francuzowi czy innemu ze w Polsce 1/4 ludzi zyje za 200 euro na miesiąc to ci nie uwierzy i powie że żarty sobie stroisz .No w sumie jeszcze na Ukrainie jest podobnie tam tę zkoszty zycia w porównaniu z wynagrodzeniami to jakiś absurd jak w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystąpienia Polski do wojny wspólnie z III Rzeszą, bo zakładam że o tym był ten filmik po tytule (nie obejrzałem go).

Ja też nie obejrzałem, wystarczyło mi logo niezależnej. :)

Jak można było przystąpić do wojny wspólnie z III Rzeszą, skoro Hitler miał wizję podboju państw słowiańskich.

Należy pamiętać, że jego doktryna wojenna zakładała zrobienie z polaków niewolniczej siły roboczej dla Tysiącletniej Rzeszy. Bylibyśmy niewolnikami.

Po drugiej stronie był Stalin, który przygotowywał się nie do wojny obronnej ale do ofensywnej. Miał w planach rozszerzenie Związku Radzieckiego po Atlantyk. Hitler trochę przeszkodził w jego planach, wcześniej pierwszy zaatakował.

Tak czy siak, polska była między młotem a kowadłem. Były tylko dwa wyjścia, albo poddać się co skutkowało wymazaniem narodu polskiego z mapy Europy lub bohaterska walka.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, polska była między młotem a kowadłem.

Tak masz racje ale gdybyśmy przystąpili z naziolami przeciwko ruskim to został by sam młot albo kowadło .

Bodajże finowie czy norwegowie wyszli na tym dobrze zydzi tamtejsi walczyli ramie w ramię z nazistami, ba na oczach nazistów odprawiali te swoje modły zydowskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie a tak zwycięzcy i tak z nami nie siedli do stołu a w nagrode za poświęcenie Polaków oddali Polske Stalinowi a na dodatek zrobili z obozów koncentracyjncyh Polskie obozy , do dzisiaj angole i francuzi , amerykanie mają polaków za zera a nie jedni zwykli ludzie z zachodu do dziś myśla że obozy były Polskie i to nie jest przypadek :)

Bez stalina moim zdaniem łatwiej by było przygotowac ofensywe przeciwko nazistom bo prędzej czy później sojusznicy hitlera zorientowali by sie że chce on wybić wszystkich łacznie z sojusznikami , a w trakcie ofensywy na rosje zachód miał by wiecej czasu na przygotowanie sie na atak nazistów kóry wiele sprzetu by zostawił w rosji ale to tylko takie moje fantazje tak czy siak moim zdaniem Polacy zrobili bład że sie w poczatkowej fazie nie przyłaczyli do nazistów i uwierzyli w zapewnienia zachodu o pomocy , do dziś Polacy sa łatwowierni i łykaja wszystkie obietnice zachodu jak pelikany i do dziś zachód nas wykorzystuje i robi z nas jeleni a naród Polski pozwala politykom na takie kroki .

Polak madry po szkodzie do dziś to jest aktualne . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było przystąpić do wojny wspólnie z III Rzeszą, skoro Hitler miał wizję podboju państw słowiańskich.

Niekoniecznie. Plan Hitlera był taki: zabezpiecza sobie granicę zachodnią (podbija Francję), i wtedy idzie na wschód. Długo liczył, że Polska przyłączy się do tego planu. Chciał od nas gwarancji, że w przypadku ataku na Francję nie zaatakujemy. Pierwszy atak miał więc iść na Francję co Francuzi sprytnie odwrócili proponując nam sojusz. Jak się skończyło wiadomo.

Należy pamiętać, że jego doktryna wojenna zakładała zrobienie z polaków niewolniczej siły roboczej dla Tysiącletniej Rzeszy. Bylibyśmy niewolnikami.

Zakładając, że masz rację to jak się skończyło? Czym byliśmy? Niewolnikami sowietów. Tylko po drodze wyparowało 6 milionów obywateli. Może lepiej było iść z Hitlerem na Moskwę i jak się wykrwawi zwrócić się przeciwko nim?

Po drugiej stronie był Stalin, który przygotowywał się nie do wojny obronnej ale do ofensywnej. Miał w planach rozszerzenie Związku Radzieckiego po Atlantyk. Hitler trochę przeszkodził w jego planach, wcześniej pierwszy zaatakował.

Stalin planował atak na Hitlera nie wcześniej niż 1943 roku, bo uważał, że wtedy będzie miał odpowiednią siłę. Gdyby więc Hitler zrealizował swój plan Stalin mógłby nie zdążyć.

Tak czy siak, polska była między młotem a kowadłem. Były tylko dwa wyjścia, albo poddać się co skutkowało wymazaniem narodu polskiego z mapy Europy lub bohaterska walka.

Nie przesadzaj, Czechów czy Słowaków Hitler jakoś nie wymazał z mapy Europy. Hitler z Polską nie chciał walczyć, ale mu przeszkadzała w planach, więc ją połknął z fatalnym skutkiem dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dyskusja czy mieliśmy walczyć ramie w ramie z Niemcami(nie nazistami!) przeniesie się w przestrzeń publiczną to stracimy także tę namiastkę zwycięstwa w tej klęsce.

Nie powinniśmy tworzyć uzasadnienia dla tych którzy piszą "polskie obozy zagłady".

Natomiast za wyciąganiem wniosków jestem jak najbardziej na tak. Czy losy Polski nie potoczyły się tak jak miały się potoczyć, według niemieckiego scenariusza?

Przecież inwazja na Polskę była przygotowana doskonale od strony dyplomatycznej. Brak działań aliantów nie był przecież przypadkiem. Zastanawiająca jest postawa Becka wobec Niemiec.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to może zapomnieć o przeszłości co by było a co nie tylko skupic się na teraźniejszości i przyszłości Polski której traktowanie przez inne kraje wiele sie nie zmieniło od kilkudziesieciu lat, dalej nas cykaja jak chcą a co gorsze cały czas se na to pozwalamy zarówno wewnatrz kraju jak i na zewnatrz . Osoba z po za Polski mogła by sobie pomysleć że z Polaków to same tłumoki są gdyby nie myślała że w Polsce wciąż furmanki jeżdzą zamiast aut :)

Trzeba skończyć z biernościa i egoizmem i zacząć działać i walczyc o swoje razem twardo i stanowczo i zaczącć rozliczac polityków z ich decyzji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no , 6 stron dyskusji na wielce drażliwy temat i jeszcze nikt nikogo nie zjechał, gratuluję poziomu, myślałem że w okolicach

trzeciej strony już będzie jazda, od razu widać że towarzystwo poważne ;)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jakoby Polska miała stanąć po stronie Hitlera, jest na szczęście tylko teorią wyssaną z palca.

Żaden zdrowo myślący polityk na szczęście nie podjął takiej decyzji.

Przypomnę, że w 1933 roku powstał pierwszy nazistowski obóz koncentracyjny KL Dachau.

Przypomnę też, że założeniem Hitlera było stworzenie 1000 letniej Rzeszy. Rzeszy dla Aryjczyków. Innym nacjom planowano eksterminację lub rolę niewolników.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności