Skocz do zawartości

Opera 9 zdaje test Acid2


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

kij w ucho operze i jej acid2 jak opera ma większe fochy niż IE. Kto klepie div dic css :) to wie, że w FF wszystko gra, na IE są hacki i ogólnie znane są jej zachowania, a opera to sobie robi co chce. Tu doda, tam odjemie, tu przesunie w lewo, tu w prawo.

Zawsze jestem w stanie szybko zrobic poprawnie strone i FF i IE, tylko Opera zawsze sie wpiernicza z tym co nie trzeba :/ i trzeba główkowac do czego ona się tym razem przyczepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam na codzień z FF, ale jak sprawdzam moje div div css, to Opera nie płata mi zbyt wielu figli :) Gdybym nie korzystał z FF, to na pewno moja domyślną przeglądarką byłaby Opera.

Sam test Acid2 - cóż z tego, że przeglądarki przechodzą ten test, skoro i tak IE tego nie zrobi przez najbliższe 10 lat, a niestety ma on dominującą rolę na rynku i jesteśmy zmuszeni do stosowania prastarych technik. Swoją drogą, też jestem ciekawy, dlaczego Acid2 nie przechodzi walidacji :)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normanos oj ściemniasz coś :) sporawo kodzę w xHTML+CSS i powiem Ci, że pod Operą nie miałem jeszcze nigdy problemów, podobnie jak z FF :-)

@MMP, że hyyy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Opera niemal zawsze poprawnei wyświetla w przeciwieństwa do "fochów" IE, a często również Firefox po swojemu pokazuje co ma ochotę.

Poza tym zawieszenie Opery graniczy z cudem i jej szybkość skalowania i generowania stron jest rewelacyjna od lat:)

PS. Opery używam od ostatniej stabilnej wersji 5, czyli od dawna. Kiedyś nawet działałem trochę przy tym projekcie w wyszukiwania błędów.

PS2. Nie chcę tu żadnej wojny Opera vs reszta świata, także no offence:D

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera przekonala mnie jak mialem modem i to jak na nim sajty sie ladowaly.

Opera ma swoje fochy przy DIV-ach to racja ale czy IE ich nie ma. Czesto sajty maja bledy pod IE a pod Opera i FF ich nie ma. Wiec :D

Lubie Opere za to co zrobila z rynkiem:

- taby (od wersji 4.5)

- skrot wyszukiwania w G wystarczy g[spacja] i fraza i od razu jest sie tam gdzie trzeba

- Widgedy tez maja przyszlosc i inni to sklonuja

- i inne ficzersy ktore pozniej przeszly na FF ;)

Z kolei FF ma genialne pluginy i system pluginow.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei FF ma genialne pluginy i system pluginow.
Miałeś na myśli oczywiście rozszerzenia. Ponoć do Operki też są jakieś dodatki (nawet słyszałem o czymś co częściowo dostarcza funkcjonalność WebDevelopera).

Swoją drogą ciekaw jestem jak wielu/e z Was na codzień (lub choćby kiedykolwiek - do sprawdzenia co właśnie wymodził) uzywa jakiejś przeglądarki opartej na KHTML :> - zgodność ze standardami jest znacząca nie od dziś, ACID2 (niezgodny ze standardami ;)) pokonany dawno.

EDIT:

Już wiem o co chodzi z walidacją - jak zwykle wystarczyło poczytać.

Note: some 827 people (rough estimate, contents may have settled during shipping) have written to point out that the CSS used in the test is invalid. This is deliberate, as a means of exposing the ability of user agents to handle invalid CSS properly.
Kolorek orange to ponoć w CSS 2.1 będzie i walidator do tego nie dorósł, width:200 (bez jednostki) to niby test na zignorowanie czegoś nieprawidłowego przez przeglądarkę... to sporo wyjaśnia. Można ewentualnie jeszcze dyskutować, czy prawidłowe ignorownie błędów jest takie ważne - ale najwyraźniej jest :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności