Skocz do zawartości

Spis Ksiąg Gości


CezAre

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale dla mnie wyszukiwanie księgi gości i dodawanie wpsiu w celu zdobycia linka jest nieodpowiednie, trzeba mieć jakieś zasady. Księga Gości jest nierozłączną cześcią danego serwisu, i wpisując się do księgi gości trzeba mieć coś z nią coś wspólnego, np. trafiłem tam bo coś mnie interesowało, a nie to, że mają księgę gości i można dodać linka. Ale co ja ostatnio widzę, to ludzie już zatracili jakiekolwiek wartości, i zbiór takich reczy bedzie to tylko potęgował. Jeżeli komuś zależy na kulturalnym wpisie, napeeno ma ulubione swoje strony, wiec tam może coś napisać. A nie gdzie popadnie... Bo to, że ktoś "nasra" na wycieraczkę i przeprosi kulturalnie, nie oznacza że wszysko jest OK.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szy Cezarowi chodziło o to, że jesli

ktos zrobi spis ksiąg gości to on

w tych księgach będzie kulturalnie linki

umieszczał.

Zapommniał tylko o tym, że jak z listy

w kulturalny sposób będzie korzystać

np 1000 osób to nagle dodawanie linków

do ksiąg widniejących w spisie zrobi się

wysoce niekulturalne z pkt. widzenia

właścicieli tychże ksiąg.

sir nimek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ok fajnie gdyby świat był taki idealny a listy Gości nie obsrane spamem, jednak dla sporej części tego forum Księgi Gości sa niczym innym jak idealny miejscem na swoje linki. Bowiem działając w myśl hasła "Linki, linki linki" dodawanie swoich linkow do Ksiąg Gości jest jak najbardzeij OK.

Moj pomysł na liste Ksiąg Gości pojawił sie po tym jak zobaczyłem strony kilku Userów tego forum z linkami z Ksiąg Gości - i to userów mających juz jakies doświadzcenie oraz promujących swoje strony na naprawde trudne frazy.

Łatwo jest pojechac taki pomysł a o wiele trudniej zuważyc ilu hipokrytów mamy w naszej społecznosci, z jednej strony gadanie o czystosci netu a z drugiej obsrane Ksiegi Gości i równie spamerskie i zasmiecające narzdzedzia pozycjonerskie w stylu pseudo Katalogów Stron. Które w gruncie rzeczy zasmiecaja wyniki wyszukiwan dla mało popularnych fraz.

Jeśli spamem jest umieszczanie linków w Księgach Gości to takim samym Spamem jest umieszczanie linków w w pseudo Katalogach Stron.

Wyznacznikiem spamu w mojej ocenie jest to czy umieszczana przez nas na obcej stronie treść jest akceptowalna przez właciciela wiryny czy też nie.

Jeśli Księgi gości działają i umożliwiają dodawanie swoich linków to mozna z duzym prowdopodobienstwem stwierdzic iż właściel akceptuje treśc dodawaną tylko w celu pozyskania linka.

Pozdrawiam

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świete słowa Cezare , filozofia pozycjonowania z zalozenia i definicji jest czarna i nie ma co udawac swietoszkow trzeba tez docenic Mistrza Kill Bill'a za to ze mowi otwarcie ze czarne to czarne i tylko kto bardziej czarny to wygra , niech moc bedzie z wami...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dodawanie do katalogów stron jest dodawaniem swoich stron do zbioru innych stron, którego ideą jest zbierać takie wpisy. Natomiast guestbooki, jak myślę, nie mają na celu zbierania linków do innych stron, ale wyrażenie opinii o serwisie. Nawet obsranym.

Jak prowadzę odkryty basen to wiem, że różni ludzie będą się w nim kąpać i nic na to nie poradzę, ale jak mi ktoś zapuka do domu i powie, że chce się wykąpać w mojej wannie to uznam go za debila. No może to porównanie ma niewiele sensu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawanie do katalogów stron jest dodawaniem swoich stron do zbioru innych stron, którego ideą jest zbierać takie wpisy.

Naprawdę myślisz, że twórcy katalogów (poza kilkoma wyjątkami) zrobili katalagi aby stworzyc zbiór stron?

Katalogi to taka moda i łatwy sposób na linki. Dobrze, że są, bo bardzo pomagają.

A jeżeli chodzi o księgi gości to niestety ich czas już przeminął, a Ci webmasterzy, którzy je wstawiają na swoje strony uczą się dosyć szybko czego nie powinni robić. :D

Chodzi mi o niemoderowane księgi gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz, że twórcy katalogów (poza kilkoma wyjątkami) zrobili katalagi aby stworzyc zbiór stron?

Katalogi to taka moda i łatwy sposób na linki. Dobrze, że są, bo bardzo pomagają.

Naprawdę myślę, że pomijając efekt uboczny w postaci contentu, jedynym ich celem jest zbieranie linków do innych stron. Konstrukcja skryptu temu właśnie służy. Natomiast księgi gości służą czemuś innemu zgoła.

Samochód służy do poruszania się po drogach i bezdrożach. Ale jeśli ktoś z niego zrobi latawiec to już inna bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem adminem na niedużym serwisie z księgą gości. Jakiś czas temu przeżywaliśmy oblężenie spamerów.

Całe szczęście oblężenie było malutkie i ręcznie mogłam wszystkie (reklamowe) linki powyrzucać. Strony domowe, czy związane z tematyką (tych akurat nie było) pozostawiałam. Po jakimś czasie spamerów zaczęło być coraz mniej. Nie wiem, czy ma to związek z kasowaniem, ale sposób jako taki uważam za dobry.

fotoblog Dobromiły - chyba wiadomo co to...

Centrum Nanofotoniki - naukowe konsorcjum nanofotoniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie można być uczciwym pozycjonerem. Niestety albo i stety. Dopuki pozycjonowanie będzie polegało na zbieraniu linków będziemy je zbierać, a ktoś z boku, komu się nie chcę dodawać do blogów czy ksiąg gości nazwie to spamem. Taki polski film (marny dość) był "Komornik", jest tam fajny tekst komornika:

- Przecież tu chodzi o uczciowość ludzką!

- Przepraszam, o co?

SEO to nic innego jak dążenie do celu, a jak do niego dążysz nie jest ważne, bo inaczej przykładowo firma bmw.de nie robiła by tak taniego chwytu na poprawienie swoich pozycji, nieprawdaż?

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś czuł ty jako właściciel takiej księgi? Załóżmy oczywiści, że nie interesuje Cię seo.

Niech ,,se" moderacje wrzuci, albo niech napisze że jest no folow i niech to zrobi. Ew. opcja wpisów bez aktywnych linków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności