Skocz do zawartości

Polityka Ogicomu


sir nimek

Rekomendowane odpowiedzi

to ze da ci dostep do mysqla nawet 2 GB tez wcale o niczym nie swiadczy.

Wystarczy ze tak ustawi serwer mysql ze zapytanie do twoje 2 GB bazy nie bedzie mialo prawa zjesc wiecej zasobow niz MAX jakis tam i okaze sie ze sam zmniejszysz baze.

Ja teraz testuje sam bazy 1,5 GB na 2 GB ramu i powiem ze dziala super, ktos gdzies pisal ze do czytania danych tylko, musze sie nie zgodzic do zapisywania także.

Padów nie miewam a kopia robi sie co kilka godzin. Na hdd ta sama baza bzykała dużo i to znacznie duzo wolniej.

Wiec w sumie nie wiem o co chodzi ale chodzi napewno o kase, Ktos kupujacy dedyk za 100-250$ chcialbym zarobic na tym 2500$ a tak sie nie da.

A teraz to ja wszystkich fakole :D mam 2 swoje pod nogą :) na nich dziala mysql na nich wykonuje sie php a tylko gotowe dane idą na wirtualki na roznych serwerach (tanich i moga byc bez mysql) :P. Mimo ze dochodzi czas przeslania zapytania do mojego lokalnego serwera, czas przeslania gotowych danych do tamtego serwera to ogolny czas jest duzo krotszy niz te zadania wykonywaly sie na wszystki jakie mialem serwerach do tej pory.

W godzinach szczytu wiekszosc maszyn jest zajechana nawet jak nie jest to czas wykonyuwania jest dla mnie mało zadowalający.

Tak czy tak :) co sie dziwic - spora czesc serwisow lokowanych na zwyklych wirtualkach nadaje sie na dedykowane maszyny, a ze admini sa zachlanni to nie powiedza tego uczciwie tylko wpierdziela na maszyne niech inni sie martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz...

Na mojej domenie ich reklama to błąd w konfiguracji !?

Jaja sobie stroisz !

Niestety znam ogicom także. Kilkukrotnie przewijała się w moich wypowiedziach nazwa tej firmy - niestety pesymistycznie jestem do nich nastawiony.

Takie miałem przypuszczenia bez sprawdzenia, ale zobaczyłem, że pod bazafirm.pl i www.bazafirm.pl wyświetla to samo, więc cofam swoje przypuszczenia.

Oczywiście najlepiej postawić zwykłego blaszaka na jakimś DSLu(256 czy 512 wysyłu spokojnie wystarczy) i być zależnym tylko od TPSA, ale jeśli ktoś nie ma wiedzy(lub chęci jej zdobywania) to jest skazany na taką hostingową fuszerkę. Nie ma znaczenia czy polską czy zagraniczną, bo taka już jest natura administrowania taką zbiorową mogiłą, a w dodatku jeśli opanują je marketingowe demony("dla Twojej firmy" i te sprawy :D) to tak to się właśnie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesku masz racje w PL ciężko jest znaleźć dobrą firmę hostingową.

Z 2 strony dobra to stabilna- szybkie serwery dobre pasmo i staly monitoring i najlepiej jak pozwoli na wszystko.

I to wszystko własnie czesto powoduje syf. Np kupuje u goscia serwer - super działa i jest ok, klient trafia na innego webmastera który umieszcza u niego serwis - totalna porażna nadajaca sie na dedyka i niech sobie tam obciaza.

Poprostu admini nie powinni blokowac czy jakis tam cudow robic ale widzac ze dany serwis nie tyle co jest transfero jadny ale zasobo powinni odrazu proponowac serwer dedykowany badz zwrocic pieniazki.

Lecz zachlannosc mini firm powoduje ze z obawy zwrotu wolą aby juz taki był nie myslac ze inni uzytkownicy przestana byc zadowoleni.

Co do własnego serv na dsl może być nawet NEO - fakt że mniej stabilna niż sam DSL.

Nie posiada też stałego IP ale to akurat mały problem bo można wydelegować jakaś domene na dyndns.

Nie ważne jest tutaj o tyle ile mamy down tylko ile mamy UP i przy neo ten up nie jest wielki.

Ale tak jak grzesiek pisal wcale nie musi jezeli chodzi nam tylko o dane wykonane, wynik z bazy itp.

mi przy 512 up wysycenie miesieczne to 10% a calosc serwisos ktore korzystaja z tego rozwiazana zjada cos kolo 120 gb miesiecznie. Dlatego też łatwo obliczyć na ile nam taki DSL/NEO czy inny cud wystarczy.

Nie wiem jak neo ale DSL działa na POLPAKU i jak dla mnie narazie rewelka bo niema zadnych roznic w jakosc pomiedzy POLPAK a DSL - choc kolega posiadajacy POLPAK u ktorego mam jeden sprzet twierdzil ze DSL to lipa bo jest duzo awarii - zmienil zdanie widzac ze moj szit jest stabilny.

Pingi jak dla mnie są ok: 83.19.186.25

https://network-tools.com/default.asp?prog=...st=83.19.186.25

ale po PL to juz okolo 20 msa pomiedzy jego polpakiem a moim DSL - Wrocław Szczecin jakies 15-18ms

a trasa z gts tez max do 25ms

https://cgi.ipartners.pl/cgi-bin/ping.cgi?h...Submit=wy%B6lij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat wraca kolejny klient z ogicomu i znów ten sam numeru.

Strona z www dziala bez www - reklama ogicom

;)

Wniosek: To nie żadna pomyłka, ale brudna zagrywka ogicomu - WSTYDŹCIE SIĘ :)

Ależ ich teraz nielubię :wow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że jak mówię klientowi Panie olej Pan Ogicom to jakoś nie kwapią się żeby zmienić hostingodawcę.

Sproboj postawic sie w miejsce osoby ktora nie ma za wiele pojecia o hostingu i internecie. Zaplacila jakas tam kase za hosting, postawienie na nim strony itp. Dla "szarego" czlowieka hosting i te sprawy to czarna magia. I jak ty mu mowisz "olej Pan Ogicom" to on sobie mysli, olej olej latwiej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Zeus ja to tłumaczę jak chłop krowie na granicy, że zwyczajnie traci ten człowiek klientów (tych wpisujących bez www), ale i tak malo do niego dociera bo internet to przecież taka mała nikomu niepotrzebna zabawka :spam:

Gdybym ja byl klientem Ogicom to regularne opr by zbierali a jakby nie pomogło to procesik.

Boję się jednak, że swoją nie bójmy się tego powiedzieć zlodziejską praktykę mają uwzględnioną w regulaminie.

Tak panowie nazwa Ogicom wzbudza we mnie jak najnegatywniejsze odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności