Skocz do zawartości

uważam to za przegiecie


kayman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do dzisiejszego logo Google - wrzućcie na luz, jutro będzie po temacie ;)

31.08.1939 roku niektórzy też tak mówili :)

E: Jutro wróci Herkules i inni z marszu i dopiero się zacznie ;)

Tak duża firma powinna zadbać trochę o wrażliwość społeczną. Nie wiem jaką drogę pokonuje logo Google ale chyba ktoś to kontroluje.

Przypominam że logo Google jest znakiem zastrzeżonym. Co by się stało gdyby Bing wykorzystał logo Google jako tło dla własnej marki?

Chyba barwy narodowe to więcej niż brand? Wielu ginęło za te barwy...

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony Kapelusznik vs Templariusz z kosmosu

Panowie, dajcie na luz. Żyjemy w świecie komerchy i nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie na luz. Żyjemy w świecie komerchy i nic na to nie poradzisz.

Trzeba niekiedy tępić tę komerchę. Oczywiście że poradzisz ;)

I tak już jemy sól drogową... A co będzie dalej?

E: Skandal z orzełkiem na koszulkach piłkarzy odbił się szerokim echem.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odpały na punkcie narodowościowym.

Kocham swój kraj i ludzi, którzy poświęcili swoje życie w jego obronie, lub w jego wyzwoleniu.

W d... mam ludzi, których nie stać na flagę za 15 zł, ale na zgrzewkę browara za 20 zł + gratis flaga już tak.

Jedno mnie cieszy. Przeszedłem się dziś po swojej dzielnicy i nie wiedziałem żadnej flagi tyskiego ;)

Wkur... mnie po prostu to, że Polacy nie potrafią bronić swoich narodowych barw, szczególnie przed amerykanizacją naszego życia, patriotyzmu, dóbr narodowych.

Pomijam celowo wartości estetyczne, które w tym wypadku są mierne, ale wujek G. za pieniądze które w naszym kraju zarabia, mógłby się bardziej postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto także skupić na tym problemie uwagę innych. Chociaż tylko nieliczne osoby uważają inaczej.

Pomijam celowo wartości estetyczne, które w tym wypadku są mierne, ale wujek G. za pieniądze które w naszym kraju zarabia, mógłby się bardziej postarać.

Ciekawe czy takie same są na polskich siedzibach g.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaczynacie walkę o "barwy narodowe" to włączcie telewizor i zobaczcie jak TVP 1 oraz TVP Polonia je wykorzystała. Proponuję też ich publicznie "potępić".

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie dziwi, że nie wiecie ;)

Ustawa (art. 16 ust. 1) wprowadza generalny zakaz umieszczenia symboli RP na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Znieważenie, niszczenie, uszkodzenie lub usuwanie zaś flagi Polski to – na podstawie art. 137 § 1 kodeksu karnego – występek zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ale istnieje luka czyli

Ustawodawca dozwolił jednak (w art. 16 ust. 2) na umieszczenie na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego godła i barw RP w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje, że są to pojęcia dość nieostre i mogą budzić spory interpretacyjne. Według słow
nikowej definicji „stylizowanie" w plastyce to przedstawienie postaci lub przedmiotów w sposób dekoracyjny, a „artystyczne przetworzenie" jest pojęciem jeszcze szerszym, bo oznacza zmianę czegoś, nadanie temu innego kształtu i wyglądu.

W konsekwencji właśnie poprzez nieznaczne często modyfikacje barwy lub kompozycji flagi na przedmiotach komercyjnych nie mogą być one uznane za symbol Rzeczypospolitej Polskiej chroniony prawnie.

Ustawodawca nie przewidział i w związku z tym nie normuje wariacji z wykorzystaniem barw narodowych w postaci np. logo z wyobrażeniem powiewającej flagi. Ministerstwo uważa jednak, że skoro nie ma ustawowego zakazu, to takie ich wykorzystanie także nie jest sprzeczne z prawem.

Za barwy narodowe nie może być ponadto uznane umieszczenie pasów bieli i czerwieni w innym układzie niż ustawowo określony. Ulokowanie więc treści marketingowych na stylizowanym wyobrażeniu barw narodowych mieści się w zakresie szerokiej interpretacji dozwolonych przypadków wykorzystania symbolu narodowego. Barwami narodowymi nie będą też takie kolory, które nie odpowiadają parametrom w znaczeniu ustawowym.

Ustawodawca dozwolił jednak (w art. 16 ust. 2) na umieszczenie na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego godła i barw RP w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej.

czyli falująca flaga, czy z G.. to już prawa nie łamie ;) w końcu mogą powiedzieć, cholera, to przecie z Monako, ale do góry nogami ;/

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No litości, Google chce podkreślić charakter wczorajszego święta i w związku z tym umieszcza w logo flagę (dla jednych to nieudana stylizacja, dla innych fajny zabieg graficzny - chociaż czy potrzebny?). Na ZPN też się pojawił taki element logo_zpn_orzelek_i_flaga.gif to też przegięcie?

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności