Skocz do zawartości

Książka warta przeczytania?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie dziś zanabyłem sobie książkę - "Niewierni" - Vincent V. Severski

Jeszcze jej nie czytałem

Czytałem inną książkę tego samego autora "Nielegalni", którą polecam.

Severski to pseudonim literacki oficera polskiego wywiadu, który przeszedł na emeryturę i opisuje swoje historie.

Oczywiście, nie dosłownie ale podobno w jego książkach jest trochę prawdy. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałem w innym wątku: „Malowany ptak” Jerzy Kosiński. Jest ciężka. Ale jest książką która wywarła na mnie największe wrażenie.

akurat wracam z biblioteki z tą książką. dużo słyszałam o tej książce i samym Kosińskim, więc wkrótce się za nią zabiorę. A jeśli chodzi o książki warte przeczytania, to jeśli ktoś lubi powieści historyczne, to polecam Kena Folleta "Filary ziemi" i "Świat bez końca". Powieści lekkie i dobrze pokazujące mroczne średniowiecze.

Link buidling, seo copywriting- wystawiam fakturę VAT - zgłoszenia na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni - J.R.R. Tolkien

Miałem ostatnio na słuchawkach. Kiedyś wolałem Lema i Tolkien był w odstawce. Teraz słucham/czytam Tolkiena i myślę o powrocie do Lema. Kiedyś, dawno temu, był miesięcznik "Młody Technik" i tam, w środku każdego numeru, były krótkie opowiadania. Mój wujek miał wszystkie numery i tam trafiłem pierwszy raz na Lema i na fantastykę. Było to naprawdę dawno temu a numer MT był chyba z lat pięćdziesiątych :)

e: @ja1, "Worek Kosci" to moja ulubiona książka Kinga. Nie kojarzy mi się jednak z horrorem ale z piękną i mądrą książką o tym co naprawdę ważne. Do tego ta historia jest dość długa (zaleta) i ciekawie opowiedziana. Zauważyłem dziś, że powstał na jej podstwawie film.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikonem nie ma co porównywać Lema i Tolkiena, choćby dlatego, że to zupełnie inne gatunki literatury. Wprawdzie oba zalicza się "teoretycznie" do SF, ale Lem to fantastyka naukowa, a Tolkien Fantasy :)

Potrzebujesz dobrych tekstów? Zajrzyj na moją stronę Corpicorn.pl Możesz też skontaktować się ze mną przez
GG 38739641 :)

https://seniorzy24.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów epoki napoleońskiej, także Księstwa Warszawskiego:

Paul Britten Austin.

3 tomy : marsz na Moskwe, w Moskwie i wielki odwrót.

No i biblia o Napoleonie: Memoriał ze Świętej Heleny.

Bardzo ciekawy jest też opis drugiej strony konfliktu ale też samego cesarza Aleksandra I, który był nietuzinkowy, wbrew pozorom miał bardzo dobry stosunek do Polaków.

Aleksander I pogromca Napoleona –Troyat Henri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder van Troffa - Zajdel

Wspaniała książka :), jedna z lepszych, które czytałem...

Pozostałe powieści Zajdla (Paradyzja, Cała prawda...., Limes...), polecam szczególnie miłośnikom socjologii.

Nie mogę tylko się jakoś zabrać za Relację z pierwszej ręki, która leży już u mnie od dłuższego czasu, a zawsze lubiłem czytać opowiadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności