Skocz do zawartości

Katalogi Neonex - problem z indexowaniem.


skowdan

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki jest sens utrzymywania na siłę wpisów w indexie odkąd wiadomo, że G. zlicza wszystko, także to co zostało wyindeksowane, zbanowane, zafiltrowane, czy w ogóle niezaindeksowane w serpach? :) Wystarczy jeden ping albo wpis weźmie pod uwagę, albo da ignore

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mogę poprosić o źródło ?

Obejrzyj Hangouty z J.M. w języku niemieckim i angielskim

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potwierdzam tylko to że jak dla mnie J.M. celowo szerzy dezinformacje, a Rob chyba nieświadomie jemu pomaga, teoria o jednym pingu jest bardzo prosty sposób obwalona, wystarczę zobaczyć logi co się dzieje na stronie po jednym pingu. Wystarczę zrobić prosty test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, ale na 99% moich serwisów wystarczy 1 ping i strona pojawia się w indexie w ciągu 15 minut. To, że jeden ping nie wystarcza to problem z autorytetem strony, która przekazuje PR innym. Druga sprawa było już tyle razy mowione, ejśli strona ma noindex lub została wyindexowana to G. i tak ją odwiedza i zlicza linki. Jeżeli stron istnieje a ma bana to też jest odwiedzana przez Googlebota, sam naet o tym pisałeś tutaj:

Dokładnie, jeśli poobserwować ruch Googlebota na zbanowanej domenie to osobiscie ja nie zauważyłem żadnych zmian z przed wykluczeniem stron z indeksu i po.

Oczywiście jeśli przestaje stronę linkować to ruch automatycznie będzie mniejszy, bo po-prostu roboty mniej trafiają na linki i nie idą za nimi. Co ciekawo goolebot dalej chodzi po linkach wychodzących na twojej zbanowanej strony również intensywnie jak z przed banu.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o ruchach bota na zbanowanej domenie co posiada tysięcy linków i niezindeksowanej podstronie katalogu ? bo pogubiłem się jak zacytowałeś moja wypowiedz która podtrzymuje w każdym słowie i odnosi się do zbanowanej domeny.

Wystarczy jeden ping albo wpis weźmie pod uwagę, albo da ignore

z tym się nie zgadzam całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o tym, że Google Bot zczytuje linki z niezaindeksowanych, wyindeksowanych i zbanowanych stron, które istnieją, działają

edit. 1 ping wystarczy, jeśli katalog/strona nie jest na cenzurowanym żeby wejść w index

edit 2 1 ping dla domeny, która jest podejrzana, sprzedaje PR nie wystarczy aby wejść w index, ale Google BOt ją odwiedza po pingu i zbiera info o linkach

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, bo bo z normalnej strony niezaindeksowanej/wyindeksowanej zlicza linki do rankingu, a ze zbanowanych daje ignore

edit: mówimy cały czas o algorytmie i googgle bocie,

nie mówimy o manual action, gdzie strony są zaindeksowane, ale linki zewnętrzena na nich nie będą rankować

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcialem odmrozic temat.

MInelo juz 45 dni od dodanie pierwszych wpisow. okolo 150 katalogow po max 2 linki z kazdego. Dodawalem 3 domeny.

Rezultaty.

1.W ahrefs zaindeksowalo tylko jeden wpis na jednej domenie.

2.W majestic seo wiekszosc zaindexowalo.

3.Bezposrednio strony wyszukiwane w googlu na fraze bedaca czescia wpisu bez problemu pojawiaja sie w serpach.

4. Strony sa linkowane bezposrednio z 3 innych normalnych moich doemn.pl do wszytkich wpisow.

Jak dotad zadnej zmiany w serpach, przypomne ze dotyczy to banalnych fraz gdzie konkurencja ma na dany anchor max 20 bl.

1.Czy macie jakies pomysly dlaczego tak jest?

2. Myslalem nad filtrem banem tych katalogow, ale w serpach sie pojawiaja wysoko.

3. Mysle nad filtrem na domenach ktore kataloguje ale tu wyniki nic nie spadly, stoja po prostu w miejscu.

Jeśli zastanawiasz się nad naprawą komputera w Toruniu zajrzyj do Serwis Komputerowy Toruń a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w darmowych jak i w płatnych (tam gdzie jest możliwość hurtowego dodania stron, ew. z automatu) trzeba się postarać o indeksację...

Zobacz na jaką łatwiznę ludzie idą, kupują 500 wpisów po 20 gr. i myślą że strona pójdzie do góry....

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że koledzy mają raczej na myśli fakt, iż mimo że katalogi są dobrze podlinkowane i przekazują moc, to jednak po jakimś czasie od dodania żaden sam z siebie nie siedzi w indeksie, a po dodaniu do innych grup również mulikodem sprawdzając po jakimś czasie przynajmniej połowa z nich siedzi i już mamy mniej do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności