Skocz do zawartości

Niesmaczne na facebooku


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko taka małą dygresje - to, że jest "wolność" wcale nie oznacza, że wszystko wolno robić i mówić, bo widzę, że niektórzy tak to rozumieją ...

Krzyś,

ale tak na szybko z punktu czystego wywodu filozoficznego: zdefiniuj zatem wolność...

a żeby było łatwiej: "wolność słowa"

tylko mi napisz, czego nie wolno w definicji wolność

to dla Ciebie nie powinno być trudne

i zauważ, że zahamowania moralne, religijne czy jakiekolwiek inne to jest ograniczenie - czyli zaprzeczenie wolności.

nie znaczy to, że jestem zwolennikiem teorii wolności - czyli wolno wszystko

ale w kwestii wolności słowa... cóż: na PiO nie ma, bo jestem tu moderatorem :D, ale ogólnie o wolność słowa walczyłem wiele lat i wolę śmieci z FB niż ludzi siedzących w więzieniach za wyrażanie swoich uczuć czy poglądów...

Przez ten Internet ludzie się czują bezkarni. Dla przykładu powinni ich ukarać...

śmiało: ukrzyżuj mnie

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przez ten Internet ludzie się czują bezkarni. Dla przykładu powinni ich ukarać...

Chłostą czy dybami? :D Takiego "trollingu" jest mnóstwo i np. w gazetach. Po prostu ich nie czytujesz i Ci to nie przeszkadza. Proponuję nie przynosić śmieci na PiO i tyle.

Ignorancja to jedyne lekarstwo na takie rzeczy.

@up Wolność jednych nie może ograniczać wolności innych. Komunizm(S) był takim ograniczeniem i ten profil jest takim ograniczeniem. Wolność to pojęcie abstrakcyjne.

śmiało: ukrzyżuj mnie

Na to trzeba sobie zasłużyć :D

e: Może

, wedle zasług ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko taka małą dygresje - to, że jest "wolność" wcale nie oznacza, że wszystko wolno robić i mówić, bo widzę, że niektórzy tak to rozumieją ...

Powtórzę się, bo już to tutaj pisałem: "wolność to nie dowolność" (J. Pilch).

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność mozna

zdefiniuj zatem wolność...

Wolność można fajnie zdefiniować cytatem -"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie wolno w definicji wolność

W tym przypadku (tego profilu) nie chodzi raczej o wolność i też nie popieram tego żeby kogokolwiek za to karać. Internet jest właśnie takim śmietniskiem gdzie znajdziesz wszystko. Od tego co Cie interesuje do co wywołuje niesmak albo zgorszenie i każdy ma prawo napisać wszystko co myśli. i tutaj z początkującym jak najbardziej się zgadzam. Nie ma definicji wolności jako takiej, tą wolność określają różnego rodzaju przepisy i normy prawne (prawne a NIE moralne jak to jest w tym konkretnym przypadku).

Druga sprawa to sposób przekazu swoich myśli, uczuć czy przekonań, który tutaj został przedstawiony po prostu przez jakiegoś niewychowanego dzieciaka, albo kogoś kto nie do końca ma równo pod sufitem, ale takie jego prawo (do wolności wypowiedzi)...

Trzecia sprawa to taka, że większość ludzi bulwersuje się, że są obrażane jego uczucia religijne. Ale popatrzmy na to z drugiej strony - większość katolików, którzy wiedzą, że jestem ateistą na siłę chcą mnie nawracać, dlaczego oni nie szanują moich przekonań? Kolejni - Świadkowie Jehowy - dlaczego chodzą po domach i narzucają się ze swoimi przekonaniami, tracą te parę minut mojego cennego czasu? W przypadku facebooka i takiego profilu możesz tam nawet nie wchodzić a ja muszę iść, otworzyć drzwi, wysłuchać minutowej nawinki (nie przerywam komuś w połowie zdania jak inni) i grzecznie odpowiedzieć do widzenia.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikonem, @SzlafRock: spoko... zatem czym jest wolność?

każde ograniczenie - nawet Twoje własne - będzie już w pewien sposób niewoliło ... całkowicie abstrahując, czy to dobrze, czy źle.

Fakt jest prosty:

z Wikipedii:

Wolność – brak przymusu, sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji.

a co innego, że w społeczeństwie tworzymy normy (zaprzeczenie wolności) - świadomie lub mniej świadomie... po to, żeby nasze stadko mogło współegzystować.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność – brak przymusu, sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji.

Dorzuciłbym tutaj jeszcze takie słowa na koniec tej regułki: Nie zabronionych prawem.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność mozna

zdefiniuj zatem wolność...

Wolność można fajnie zdefiniować cytatem -"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."

Ale tutaj w żaden sposób nie ograniczono wolności innej osoby, więc według tej definicji taki profil powinien być dozwolony.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Większość w Polsce jest katolikami i czuje się osobiście urażona takim przedstawieniem jednego z ich autorytetów.

Ale jakbyśmy wkleili tam powiedzmy głowę kościoła prawosławnego czy jakiegoś rabina to nikomu by nie przyszło do głowy, żeby sie tym bulwersować (zakładam z góry znając nasze realia). I chociaż profil jest durny to nie głoszenie takich poglądów nie powinno być w żaden sposób zakazane czy ścigane. Co nie znaczy, że trzeba taki pogląd podzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może - nie będąc katolikiem - spróbuję Wam wyjaśnić definicję wolności słowami jednego z moich ulubionych filozofów - Pawła z Tarsu (Apostoł Paweł dla tych "nie w temacie"):

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić.

jakby ktoś szukał: 1 list do Koryntian 6:12

zauważcie, że stwierdza jasno, na czym polega wolność: "wszystko mi wolno", ale też ma świadomość, że taka wolność może ciągnąć za sobą "niewolę"...

tyle wywodów filozoficznych

powtórzę: wolę taką wolność niż "wolność" białoruską lub putinowską

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był Papież taki był, nie każdy musiał się zgadzać z jego wszystkimi poglądami, ale to był jednak nasz papież. Ja też specjalnie zagorzałym katolikiem nie jestem, ale uważam że ten człowiek wiele dla naszego kraju i nie tylko zrobił. Ten profil na FB to po prostu chyba wyładowanie się chorego psychicznie człowieka. Bo inaczej nie idzie tego nazwać.

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważam że ten człowiek wiele dla naszego kraju i nie tylko zrobił.

bardzo lubie ten argument. wszyscy mowia ze duzo zrobil, ale nikt nie wie co...

a co do strony. powinnismy zakazac takich produkcji, powinnismy zakazac mowienie na kumpla ty gnoju, powinnismy zakazac klotni i wyzwisk, w ogole powinnismy wszystkiego zakazac. a najlepiej to chce liste co mozna (bedzie krotsza niz ta co nie mozna). nie podoba mi sie ten fanpage i wiecej na niego nie wejde, ale absolutnie jest mi obojetne czy istnieje czy nie. jesli sa ludzie ktorzy z jakis powodow nie lubia papieza, to w sumie tez moga to wyrazic. a jesli powiecie ze chamsko, to poczytajcie pio, ile tu leci bluzgow na kaczory czy kaczory donaldy. a to przeciez tez ludzie.

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wolność polega na tym, że można robić wszystko co nie jest ze szkodą innego".

Mi ta strona nie szkodzi - mam za grubą skórę, ale dolewa oliwy do ognia, i szkodzi innym wywołując toksyczne reakcje, już i tak mamy w kraju za dużo agresji i chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87

i to jest najbliższe prawdy i to wcale nie oznacza że można robić co się chce tylko nie musisz robić tego czego nie chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności