Skocz do zawartości

Sens wykupywania linków na czas określony


kruzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie zapytanko:

Od jakiegioś czasu męczy mnie sprawa wykupywania linków na np. okres miesiąca na jakimś dużym serwisie lub nawet małej stronce.

Toć po tym wykupionym miesiącu jak nie przedłużymy oferty to link znika - znika też dla Googlebota, więc bocik wraca na stronkę gdzie był nasz link i jej nie widzi - co za tym idzie nasza stronka spada...

Więc jaki ma to sens ?

Proszę o jakieś oświecenie bo chyba czegoś nie widze.... :)

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować na miesiąc nie ma sensu Kupujesz na tyle na ile masz umowe z klientem, bo tak długo Ci ten link będzie potrzebny.

Patrząc na ceny zakupu linków lepiej te pieniądze zainwestowac we własne zaplecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir nimek: tobie tylko pozycjonowanie w głowie :)

Linka można wykupić po to aby poprzez ten link internauci trafili na naszą stronę. Szczególnie jeżeli jest to link ze strony powiązanej tematycznie.

Na miesiąc można wykupić w celu przetestowania opłacalności takiego wydatku.

Jeżeli ma to być link tylko dla wyszukiwarek jest tak jak napisał sir nimek z wyjątkiem serwisów powiązanych tematycznie i znajdujących się wysoko w wynikach Google. Wtedy zbudowanie takiego zaplecza może być bardziej kosztowne i zajmuje sporo czasu.

[edit]

Oczywiście można jeszcze kupić linki na czas budowy własnego zaplecza.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam iż istnieje też jeszcze jeden powód dla którego niektórzy kupuja link na miesiąc - Pagerank

jezeli link wstawiony jest w odpowiednim czasie strona linkowana przejmie dużą część PR strony linkującej

1. można wcisnąć domenę z wysokim PR jakiemuś nieswiadomemu pokemonowi, oczywiście nastepny TBPR export uswiadomi go :jezyk1:

2. więcej PR to więcej punktów przez najblizsze miesiące w systemach wymiany

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie to samo, ale ja zauważam podobną sytułację, z linkami w rotacji, powiedzmy mam serwis A i wrzucam tam 50linków w rotacji, (a na stronie jednorazowo), i google raz je widzi raz nie, póki co testuję coś takiego i narazie testuję, ale zauważyłem już fajny efekt, że wyświetlam 5 linków, a w google jest jakiś 15. Czyli, ciekawy efekt, ale zobaczymy co z tego będzie na dłuższą metę.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności