Skocz do zawartości

Koszt uzyskania przychodu


krzysiek_web

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam pytanie.

Mianowicie moi rodzicie chcą się pozbyć fajnego TV (chą kupić większy i led...) chciałbym od nich odkupić ten telewizor. Spisuję umowę kupna sprzedaży na 1500zł i teraz pytanie czy taką umowę mogę bez przeszkód wliczyć w koszty działalności gosp?

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

księgowy musi Ci tak opisać zakup aby był on umotywowany prowadzoną przez Ciebie działalnością (jej rodzajem)

Ja na przykład mogę (spełniając odpowiednie warunki) wrzucać w koszty jedzenie po restauracjach i zakup dobrego żarcia :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz wrzucić w koszty pod warunkiem, że będzie on bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością.

Tylko ja bym telewizora nie wrzucał, bo automatem musisz opłacać abonament RTV, dla każdego odbiornika.

Za rok to ponad 200 zł. A dzięki temu kosztowi zyskasz ~300 zł.

@Beerbant - masz farta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest, też chciałem kupić telewizor, ale zostałem przy monitorze.

Opłata abonamentowa, zgodnie z art. 2. ust. 1. ustawy o opłatach abonamentowych jest pobierana za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych. W art. 2. ust. 2. ustawodawca zawarł domniemanie, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.

@Wojtom Beer prowadzi też działalność w zakresie fotografii kulinarnej :)

Więc może sobie zamówić obiad, sfotografować i wszystko wrzucić w koszty :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtom, z tym jedzeniem w przypadku Beera jest tak że zajmuje się on fotografia kulinarna.

@krysiuus Jak kupisz TV to oczywiście abonament będziesz musiał zapłacić jak będziesz mieć jego na stanie, jeśli biura nie masz to chyba ZAIKS nie jest konieczny bo nie będzie to publiczne odtwarzanie, a jeśli będzie TV wisieć w biurze to oczywiście jeszcze ZAIKS dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym że zajmuje się fotografią kulinarną to wiem :P

ja mam znajomego który wszystko wrzuca w koszty i właśnie od niego coś takiego usłyszałem

Też możesz wszystko wrzucać w koszty, tyle że do pierwszej kontroli z US ;-)

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności