Skocz do zawartości

Od zera do spec-pozycjonera


Mawrecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem programistą aplikacji webowych. Zajmuję się tworzeniem zarówno części frontendowej jak i backendowej.

Pracuję jako freelancer, realizując dedykowane serwisy, portale i strony internetowe. Przestrzegam międzynarodowych standardów W3C oraz WCAG 2.0.

W powyższym celu wykorzystuję technologie (frontendowe) HTML5/CSS3, JavaScript, jQuery i o ile zachodzi potrzeba AJAX oraz (backendowe) Python/Django.

Generalnie, jestem obyty w temacie - a przynajmniej tak mi się wydaje :peace:.

Od pewnego czasu, hobbystycznie zajmuję się dziedzinę e-commerce, badam rynek aplikacji mobilnych czy ogólnie rzecz ujmując próbuję swoich sil z biznesem w internecie.

Nieodłącznym elementem dobrego produktu (w rozumieniu np. strony internetowej) jest jego marketing. Niestety, na tej płaszczyźnie leżę i kwiczę, a klienci coraz częściej zlecając mi kompleksową usługę informatyczną, włączając w to SEO. Pragnę wzbogacić swoją ofertę o ten brakujący pierwiastek. Nauczyć się pozycjonowania.

W tym celu założyłem niniejszy temat.

Mam świadomość, że to o co Was poproszę (wy)hoduje kolejne rzędy konkurencji. Mimo to, zrobię to, bo "mięsa wystarczy dla wszystkich".

Jestem osobą, która zdecydowanie efektywniej i efektowniej uczy się z wyrobów papierniczych. Potrzebuję książki/książek o SEO. Rynek zalewają zarówno angielskie jak i polskie pozycje, nowsze, starsze, grube, chude, mniej i bardziej kolorowe. Potrzebuję (aktualnej) książki, która zapewni mi solidne podstawy do szlifowania tego rzemiosła. Nie będę owijał w bawełnę. Chcę po ich przerobieniu, pełną piersią, zacząć świadczyć usługi związane ze skutecznym pozycjonowaniem i marketingiem społecznościowym.

Domyślam się, że tak jak i w programowaniu, pozycjonowanie to proces. Wiem, że czeka mnie kilka tygodni wyzwań i kompromisów. Jestem jednak na to gotowy.

"Dajcie mi punkt zaczepienia, a poruszę ziemię."

Z poważaniem,

Mawrecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to ja na początek proponuję, żebyś zerknął na prawy margines obok Twojego postu - taka grafika wydawnictwa Helion...

a po drugie - warto postudiować dział początkujących na tym forum - baza wiedzy, choć nie papierowa ;)

aha... i temat przenoszę do właściwego działu ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę po ich przerobieniu, pełną piersią, zacząć świadczyć usługi związane ze skutecznym pozycjonowaniem i marketingiem społecznościowym.

Po prawej stronie na forum masz link do książki Makaruka i Danowskiego, która wg mnie jest obowiązkową pozycją każdego seowca. Druga książka to "Sekrety SEO" - nastawiona właśnie na przygotowanie do pracy z klientami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, tak to można było pisać kilka lat temu, kiedy czasowo zapoznanie się z całym działem dla początkujących było do ogarnięcia... ale nie teraz :)

"15551 tematy

117936 Odpowiedzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - czytaj fora i testuj, SEO za szybko się zmiena żeby o tym książki pisać. Kupuj 1 domenę dziennie i rób testy, wydatek niewielki, zdobyte doświadczenie bezcenne.

Chyba że chodzi Ci o podstawowe podstawy - wtedy owszem, książka jak polecana może być na początek ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, długa droga od zera do pozycjonera. I grube $ musisz mieć na start żeby softy zakupić. A jeszcze więcej wody w rzekach upłynie zanim je ogarniesz. Jak byś się konkretnie przyłożył i nie robił nic więcej tylko po 16h na dobę siedział nad tym wszystkim to za jakieś pół roku jesteś w stanie ogarnąć to w średnio zaawansowanym stopniu.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zdobędzie solidną dawkę dezinformacji ;)

Jestem tu od ponad roku, a nadal nurtuje mnie pytanie: Do ilu katalogów dodawać dziennie?

Chyba założę nowy topic...

Nieodłącznym elementem dobrego produktu (w rozumieniu np. strony internetowej) jest jego marketing. Niestety, na tej płaszczyźnie leżę i kwiczę, a klienci coraz częściej zlecając mi kompleksową usługę informatyczną, włączając w to SEO. Pragnę wzbogacić swoją ofertę o ten brakujący pierwiastek. Nauczyć się pozycjonowania.

Nauczyć się optymalizacji pod kątem SEO - jak najbardziej. Pozycjonowania? To nie jest nauka ścisła...

Chcę po ich przerobieniu, pełną piersią, zacząć świadczyć usługi związane ze skutecznym pozycjonowaniem i marketingiem społecznościowym.

Nie ma takiej książki. Ci, którzy naprawdę mają taką wiedzę, na bieżąco ją wykorzystują, zamiast pisać książki o metodach, które za pół roku mogą być już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mawrecki:

Ja polecam Beginners Guide To Seo stworzony przez SEOMOZ.ORG poradnik dla początkujących pozycjonerów (DARMOWY). Dostępny online i do pobrania w pdf. W oryginalne doczekał się aktualizacji.

https://www.seomoz.org/beginners-guide-to-seo

Jeżeli nie znasz angielskiego. To ekipa ze sprawnymarketing.pl zorganizowała tłumaczenie na polski (PDF)

https://sprawnymarketing.pl/artykuly/podrecznik-seo-dla-poczatkujacych-seomoz/

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie ma to do siebie, ze nigdy nie da sie go nauczyc. Po pierwsze dlatego, ze kazdy odkrywa wlasna ameryke i jezeli jakies rozwiazanie jest naprawde dobre, nie dzieli sie nim. Po drugie dlatego, ze algorytm caly czas sie zmienia. Pozycjonowanie obecnie ma malo wspolnego z pozycjonowaniem 3 czy 4 lata temu.

Na koniec dam Ci 2 wskazowki, ktore CALKOWICIE wyczerpuja temat pozycjonowania:

1. W pozycjonowaniu chodzi tylko i wylacznie o zdobywanie jak najwiekszej ilosci wartosciowych linkow.

2. Latwiej pozycjonowac strone zoptymalizowana, z obszerna, unikalna trescia.

Trudnosc polega tak naprawde na:

- znalezieniu zrodel linkowania

- zroznicowaniu zrodel linkow

Koniec tematu. To jest cale pozycjonowanie. To jednoczesnie bardzo latwe i bardzo trudne, wymaga sporych nakladow finansowych i duzo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności