Skocz do zawartości

Od zera do spec-pozycjonera


Mawrecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zdaję sobie sprawę z "zachwianej kompatybilności" pomiędzy makulaturą a rzeczywistością - problem ten dotyczy również całej dziedziny inżynierii oprogramowania. Rozumiem też, z czego to wynika.

Mimo wszystko, dokonałem zakupu "Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi. Wydanie III".

Pobrałem również darmowy podręcznik "Podręcznik SEO dla Początkujących" i kurs Pani Marty Gryszko.

A teraz do pracy rodacy!

Do zobaczenia w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tak to można było pisać kilka lat temu, kiedy czasowo zapoznanie się z całym działem dla początkujących było do ogarnięcia... ale nie teraz

"15551 tematy

117936 Odpowiedzi"

Marta, dlatego zwykle polecam zaczynać od tego, co podwiesiliśmy.

Pewne prawdy dotyczące SEO są niezmienne od samego początku, a ewoluują tylko w zakresie niektórych szczegółów, na które dzisiaj trzeba bardziej zwracać uwagę, niż kiedyś. Był czas, że wystarczające było wrzucić potrzebne frazy w meta keywords, ale dokładnie w tym samym czasie ci, co linkowali anchorem - mieli lepsze wyniki ;), był czas, kiedy waliliśmy miliony anchor-linków do strony - dzisiaj = filtr, ale już wtedy wszyscy blackhatowcy, którzy mieli pojęcie, o co c'mon, twierdzili, że jeden link może mieć wartość równą bądź wyższą, niż tysiąc innych linków: zatem tylko została wyfiltrowana ta część negatywnego linkowania...

zatem, jak napisał blizzarder:

SEO to w skrócie dwie rzeczy:

optymalizacja i linkowanie z mocnych źródeł

i to jest niezmienne poza kilkoma drobiazgami, które wciąż ewoluują - tak jak w każdym biznesie ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie mimo wszystko" ;) ja tą książkę, wziąłem we wrześniu, dorzuć wiedzę stąd, plus czytaj kilka blogów (ale nie wolno pisać ciągle pytań, na które odpowiedź jest w jednym z miejsc, przerwie to zdrową konstrukcję, zdobywania wiedzy, ;)

Powiem ci jak laik, pozycjonuje jedną stronę i prowadzę bloga, trzasnąłem sobie 2 zapleczówki :D (taa wiem, nawet na niej nie zarabiam), dzięki wiedzy jaką zdobyłem tu (wystarczy uważnie czytać i być cierpliwym), i obecnie zaliczam wTOpy, wszystko mi wbiło do 10, a frazy nie są ani łatwe, ani polskie ;)

wydaje mi się, że do spec-pozycjonera, potrzeba jeszcze kilkuletniego doświadczenia w twoim przypadku, ja to robię hobbystycznie, by dzieciom kiedyś powiedzieć, a ojciec wie, jak w Google się frika :)

Jeszcze się nad jednym kursem zastanawiam, ale zawodowo tego robić nie zamierzam, wiedza na pewno się przyda, jak nie teraz, to kiedyś, mam ten komfort, i uczę się na własnych błędach (nikomu nie szkodząc), ale zaskakuje mnie, że często wiele osób, najpierw szuka wiedzy, a zaraz ogłoszenie, o pozycjonowaniu..

To tak jakbym ja, miał przystąpić do konkursu na 100 metrów, z mistrzem świata ;) dystans przez wiele lat, dla mnie nie do pokonania, trzeba wiedzieć, z kim można się mierzyć, i czy masz na to odpowiednie zaplecze, siły, i cierpliwość

I pisze ci to, totalny laik :)

Ps. Swoje wyniki oceniam na podstawie web-pozycji, może jutro wszystko szlag trafi, ale jako tako, nie jest źle ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wg. Mnie pozycjonowanie jako takie nie jest trudne do opanowania. Linki, linki i jeszcze raz linki no i kasa.

Ważniejsze są umiejętności niezbędne do optymalizacji strony, a tutaj myślę można dużo dowiedzieć się studiując chociażby tutorial w narzędziach dla webmasterów google. Można budować swoje zaplecze, ale to oczywiście kosztuje, mniej lub więcej. Nie wiem jak inni to postrzegają, ale wg. najważniejszy jest dostępn do informacji, a zaraz po nim umiejętność pisania dobrych przydatnych tekstów, nie tylko pod wyszukiwarki, ale przede wszystkim pod usera, a to jest sztuka, tyle że sztuka oszczędzająca sporo kasy. Więc tak na prawdę niewiele daje czytanie wielu książek z tytułem zawierającym skrót seo w tytule. Know how polega głównie na tym, czego potrzebują użytkownicy wpisujący daną frazę w google.

Taka jest moja skromna opinia w temacie.

Pozdrawiam.

Andrzej. W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pozycjonowaniu wiem jeszcze niezbyt wiele, ale po przeczytaniu wieku postów z tego forum utwierdzam się w przkonaniu, że najtrafniej opisał to blizzarder:

1. W pozycjonowaniu chodzi tylko i wylacznie o zdobywanie jak najwiekszej ilosci wartosciowych linkow.

2. Latwiej pozycjonowac strone zoptymalizowana, z obszerna, unikalna trescia.

Trudnosc polega tak naprawde na:

- znalezieniu zrodel linkowania

Kolorowe słuchawki na Fonostacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pozycjonowaniu wiem jeszcze niezbyt wiele, ale po przeczytaniu wieku postów z tego forum utwierdzam się w przkonaniu, że najtrafniej opisał to blizzarder:

1. W pozycjonowaniu chodzi tylko i wylacznie o zdobywanie jak najwiekszej ilosci wartosciowych linkow.

2. Latwiej pozycjonowac strone zoptymalizowana, z obszerna, unikalna trescia.

Trudnosc polega tak naprawde na:

- znalezieniu zrodel linkowania

Mam wrażenie, że nie jest to trudne, a jedynie pracochłonne:-) i zależnie od frazy kaso-żerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście blizzarder dał wam podstawy. Tylko, że on ma doświadczenie i wie co robić, ale o tym już zapomniał wspomnieć. Jak wpadniecie na stronę do której przecież zdobywacie linki, a ona nie idzie do góry tylko jeszcze spadła to się rozdziewiczycie ze złudzeń prostoty wszechświata.

activist aka terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: na tym forum bardzo ciężko znaleźć coś dla kogoś początkującego. Spowodowane jest tym że bardzo dużo jest to rozmów nie na temat przekomarzania, lub dotyczy bardzo wąskiej dziedziny której początkujący nie zrozumie. Widzę że forumowicze tutaj nie rozumieją czemu ludzi piszą i proszą o podstawy. Jak ktoś się może czegoś nauczyć w takim chaosie? Proponuje że jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia oprócz zajrzyj do książki, to niech nie zabiera głosu i dał napisać komuś coś co jest wartościowego oraz przydatnego. Albo niech przejdzie do działu dla "wdrożonych" i tam sobie podyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: na tym forum bardzo ciężko znaleźć coś dla kogoś początkującego. Spowodowane jest tym że bardzo dużo jest to rozmów nie na temat przekomarzania, lub dotyczy bardzo wąskiej dziedziny której początkujący nie zrozumie. Widzę że forumowicze tutaj nie rozumieją czemu ludzi piszą i proszą o podstawy. Jak ktoś się może czegoś nauczyć w takim chaosie? Proponuje że jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia oprócz zajrzyj do książki, to niech nie zabiera głosu i dał napisać komuś coś co jest wartościowego oraz przydatnego. Albo niech przejdzie do działu dla "wdrożonych" i tam sobie podyskutuje

Żartujesz? masz dział, dla początkujących, i wystarczy dokładnie przeczytać zawarte tam informację, wiedza na pewno nie jest całkowita, bo nikt ci wszystkiego nie napisze od A do Z, ale każdy laik, powinien się z nią zapoznać, zanim zada jakiekolwiek pytanie

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? masz dział, dla początkujących, i wystarczy dokładnie przeczytać zawarte tam informację, wiedza na pewno nie jest całkowita, bo nikt ci wszystkiego nie napisze od A do Z, ale każdy laik, powinien się z nią zapoznać, zanim zada jakiekolwiek pytanie

faktycznie wiedza tam nie jest całkowita:-)

Obawiam się, że niektórzy użytkownicy forum (szczególnie bardziej doświadczeni w SEO) mają całkiem niezłe używanie na początkujących. OK, widocznie wszędzie mechanizm frycowego jest podobny.

Kolorowe słuchawki na Fonostacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu, zdecydowałem się dać trochę pożywki dla doświadczonych i zadać pytanie :-)

Jak to jest z dobrymi katalogami i preclami. Jakie czynniki/parametry są istotne przy wyborze dobrych kat/precli oprócz PR?.

Gdzieś czytałem, że istotnym jest ilość BL prowadzących do kat/precli oraz ich stosunek ( i w tym miejscu niestety nie pamiętam) albo do liczby zindeksowanych stron katalogu albo ilości linków wychodzących?.

O ile istnieją inne czynniki oceny w/w to jakie?

Dzięki za podpowiedzi i przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Kolorowe słuchawki na Fonostacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leopold ważny jest wiek katalogu/precla - im dłużej w sieci tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zniknie.

W dalszej kolejności warto spojrzeć na site i BLki, a ilość wychodzących linków jest moim zadaniem mało ważna (chyba, że są to setki linków z każdej podstrony).

BlackPress.pl - Automatyczna dodawarka do precli [Najtańsza na rynku - wystawiamy FV]

BlackPress.pl na forum PiO

Darmowa mieszarka synonimów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoryczne nałogowe czytanie tego forum da wiele wiedzy. Może nie ma tutaj bardzo zaawansowanych danych bo nikt sie tym nie chwali ale podstawy takie do średniego poziomu z tego forum wyłapiesz.

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Dzisiaj zostałem zaskoczony przez Googl'a (bardzo pozytywnie). Otóż prowadzę sobie bloga od mniej więcej dwóch miesięcy. Do tej pory opublikowałem 7 postów. Starałem się pisać wartościowe i ciekawe teksty (tak na marginesie, swoje pisanie oceniam na mierny z plusem).

Dwie godziny temu sprawdziłem pozycję Bloga w Google i okazało się ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, że na wpisaną frazę jestem na miejscu 5. Bloga podlinkowałem dosłownie do trzech lub czterech bezpłatnych katalogów (jak na razie bez większych efektów - brak zindeksowanych linków). Czy to właśnie jest promocja nowych stron w Googl'u. Co o tym myślicie ?.

Kolorowe słuchawki na Fonostacja.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności