Skocz do zawartości

Budowanie własnego zaplecza tematycznego


albwikesl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje stworzyć darmowe zaplecze kierowane tylko do jednej stronki. Mam jednak kilka pytań odnośnie takiego zaplecza (stronka do której chce linkować jest anglojęzyczna):

1. Jak tworzyć stronki, by były różnorodne pod względem IP? Czy nadaje się do tego 000webhost.com? Jeśli tak to jak to oczynić?

2. Planuje na każdą stronkę wstawić około 5 artów po 1000 znaków. Czy każdy artykuł traktować jak precla i powiedzmy linkować z niego 3 linkami do strony docelowej (czyli z jednej stron po 5 artów wyjdzie jakieś 15 linków)?

3. Jak tworzyć takie mini stronki, by były one stabilne (o ile to możliwe w darmowych rozwiązaniach)?

4. Planuje preclować zaplecze i może jakiś SWL - jaki system wymiany linków polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. najlepiej kup jakis seohosting niedrogi (rhosting np) to sobie zróżnicujesz IP jak chcesz. Darmowe hostingi mają to do siebie, że mogą zniknąć i cała twoja misterna praca w p...owietrze.

2. postaw na chaos. nic tak samo nic dwa razy ;)

3. jak już koniecznie na darmowych hostach to stronki jak najlżejsze, ale na darmowych hostach ja wciąż uważam ze nic nie jest stabilne

4. każdy którym się umiesz posługiwać

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będzie lepiej jeśli hosting będzie zagraniczny (ponieważ strona w języku angielskim)? Nie wiem, może się myle.

2. Nigdy nie zakładałem zaplecza. Mogę wiedzieć jak wygląda sprawa z domenami, gdyż chce zaplecze na darmowych (tylko jak to zrobić, żeby każda miała inne IP i żeby było jak najlepiej - więc chyba nie wchodzi w gre założenie 40 stronek tej samej domenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za DARMO zaplecze stworzysz - wartościowe to ono nie będzie, dla Google prawdopodobnie dla ludzi na pewno. Jak chcesz tworzyć takie zaplecze to musisz znaleźć darmowe hostingi z subdomenami które łatwo się indeksują i są bez reklam, bądź znaleźć darmowe subdomeny w rodzaju www.eu.org. W domeny .tk to się nie ma co pchać. Co do IP to za darmo można wykorzystać freedns.afraid.org.

𝓒𝓸𝓰𝓲𝓽𝓸, 𝓪𝓻𝓻𝓲𝓹𝓲𝓸 𝓭𝓲𝓮𝓶, 𝓿𝓲𝓿𝓸, 𝓬𝓻𝓮𝓭𝓸, 𝓮𝓽 𝓼𝓹𝓮𝓻𝓸, 𝓱𝓾𝓶𝓪𝓷𝓲𝓽𝓪𝓽𝓮𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓭𝓮𝓼𝓽𝓻𝓾𝓬𝓽.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze na płatnych domenach jest dużo bardziej wartościowe? Powiedzmy, że zrobił bym 10 stron na domenach ".com", lub 40 darmowych na subdomenach. Które zaplecze byłoby bardziej wartościowe? Bo wiadomo, teraz opłacić to jakoś może by się udało, ale potem utrzymać takie zaplecze to będzie kłopot. Z darmowymi nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stronę, która zawiera narazie około 100 podstron. Każda podstrona ma inne słowa kluczowe - oczywiste. Każda z tych fraz wacha się od 2.000 do 500.000 wyników wyszukiwań w google.com. Moje pytanie brzmi. Co mógłbym zrobić, żeby poprawić pozycję tych podstron stosunkowo małym kosztem i najlepiej samemu? Nie zależy mi specjalnie na pozycji strony głównej, tutaj podstrony mają istotne znaczenie dla strony.

/Przepraszam za podwójnego posta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 10 stron zapleczowych to jest nic, jeżeli już zamierzasz stawiać własne zaplecze powinieneś rozważyć co najmniej 100 domen (oczywiście wszystko zależy od frazy). Musisz wziąć pod uwagę to że na początku zaplecze będzie bezwartościowe, oraz to że z czasem domeny będą padały. Zastanów się czy nie lepiej zainwestować w dobrą dodawarkę, wówczas podciągniesz sobie również podstrony zaplecza, o którym piszesz w ostatnim poście.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za DARMO zaplecze stworzysz - wartościowe to ono nie będzie, dla Google prawdopodobnie dla ludzi na pewno. Jak chcesz tworzyć takie zaplecze to musisz znaleźć darmowe hostingi z subdomenami które łatwo się indeksują i są bez reklam, bądź znaleźć darmowe subdomeny w rodzaju www.eu.org. W domeny .tk to się nie ma co pchać. Co do IP to za darmo można wykorzystać freedns.afraid.org.

A niby dlaczego miałoby nie być wartościowe, kwestia co na nie wrzucisz ;), wiadomo ze większość osób wychodzi z założenia - darmowe, wrzucam chłam, linkuje jakimś automatem, zapominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy zaplecze darmowe czy płatne.

Co do Twojego przypadku i pozycjonowania jednej domeny, to nie potrzebujesz narzędzi jeśli masz trochę wolnego czasu. Linkuj z wartościowych katalogów, for i blogów. Będzie to miało lepszy efekt niż zapuszczenie automatycznego katalogowania.

Jeśli chcesz wypieścić swoją domenę, to spróbuj ręcznie zdobywać linki w róźnych lokalizacjach internetu :D

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się, podniosłem pr domeny do 3. Moim zdaniem linki w darmowych katalogach i preclach są mało warte. Ma ktoś może zbiór płatnych katalogów/precli anglojęzycznych?

To wreszcie jest sens tworzenia darmowego zaplecza? A może ktoś ma dużo domen z których mógłby założyć kilka subdomen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz precli anglojęzycznych - mogę puścić blast na ponad 500 szt.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już bym się uparł na to darmowe zaplecze, to te hostingi będą do tego odpowiednie? Jeśli mieliście jakiś, ale nie spełnił waszych oczekiwań to proszę pisać. Można też dodawać swoje popozycje, może komuś też się przyda :)

Lista:

host-ed.net

cixx6.com

awardspace.com

0000cost.com

1freehosting.com

serversfree.com

10khost.com

perfectz.info

0000free.com

rowebca.com

000webhost.com

x10hosting.com

awardspace.com

atspace.com

freehostia.com

50webs.com

000space.com

byethost.com

agilityhoster.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności