Skocz do zawartości

Kasa fiskalna w SEO ?


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

@Golum Ciężko to zrobić jak ktoś ma biuro, prowadzi jakaś sprzedaż online, lub ma tak jak psiałem w biurze ksero jakiś druk cyfrowy, laminowanie i td

Nu zwykła stronę www zrobić prywatnemu Kowalskiemu co niema jeszcze firmy, lub nie chce mieć firmy co mnie to obchodzi. A 20k to masz jakieś 1800 miesięcznie.

Zgadza się przepis bez sensowny, bo większość będzie po-prostu ukrywać takie transakcje szczególnie fimy jednoosobowe co prowadza działalność w domu. Logicznego punktu widzenia zmiana limitu z 40k na 20 przyniesie korzyści wyłącznie serwisantom, producentom i dystrybutorom kas fiskalnych. Bo zauważ osoby co to wykazują i tak będę bić paragonu, a osoby co nie wykazują to w papierach to i nie będę wykazywać, bo nie przekroczą te 20k bo niby jak? I kolo się zamyka, te co płacili będą płacić więcej( koszt kasy, serwisu, rolek papieru, większe koszty księgowej), a te co nie płacili nie będą płacić dalej.

p.s taka mala ciekawostka baner obok mojego US firma z kasami fiskalnymi kupiła za cenę 3x większa od standardowej obowiązującej w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No, w Twoim przypadku to nie uciekniesz od tego :(

Smutne jest to, że po raz kolejny lobby wymogło bezsensowną zmianę przepisów, która zamiast ułatwić prowadzenie firmy i obniżać koszty takiego prowadzenia. Robi coś przeciwnego, komplikując rozliczenia i zwiększając koszty. A tak jak zauważyłeś, będzie to biło tylko w osoby, które chcą legalnie prowadzić biznes i płacić podatki. Bo jestem przekonany, że szara strefa jeszcze się po tej zmianie zwiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z MaxPan, ci mniejsi nie będą bić na kasę i tak urząd nie zarobi więcej, szara strefa, pazerne państwo jeszcze straci. W pierwszym roku zawsze było 20 tyś, a następnych 40 tyś dla rachunków osób prywatnych teraz jest 20 tyś to fakt. Sam mam dwa kioski i z tego co wiem odliczyć można 700 zł od podatku VAT od każdej kasy fiskalnej przy zakupie nowej pierwszy raz, serwis raz do roku musowy. Jeśli sprzedajesz firmom na faktury VAT i masz do 20 tyś rachunków kasę możesz olać, nie dotyczy Ciebie. Sprzedaż jak u MaxPan-a, który ewidencjonuje wszystko - kasa musi być. Dzisiaj moja żona - księgowa była na szkoleniu o nowych przepisach w Vacie i dochodowym i jutro odpisze wam jak się mają do Waszych firm reklamowych nowe przepisy, bo rzeczywiście zmian mówi że jest sporo, pozdrawiam.

P.S. Można jeszcze optymalizację podatkową zrobić np. rejestracja firmy w UK lub na Cyprze, ale to już duże przychody muszą być ażeby się opłaciło.

Poszukujesz nieszablonowe biura rachunkowe w Krakowie, koniecznie zajrzyj na www.luka-krakow.pl.

Chcesz kupić gotowe spółki z oo to musisz kliknąć w poprzedzający link, aby nie żałować, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest według rządu prowadzone "dla przedsiębiorców" zwiększa szarą strefę, minusem tego wszystkiego jest to że będą firmy których to ominie i dalej będą kombinować a ucierpią ci co na prawdę chcą w 100% legalnie funkcjonować, a i im się dostanie bo przecież od kogoś trzeba kasę pobierać, a chyba teraz w Polsce najgłupszy jest ten który nie kombinuje bo takie właśnie standardy stawiają rządzący. Widzę zeby prowadzić dobrze prosperujący interes trzeba mieć większe jaja niż głowę.

Pewnie słyszeliście jak we Francji wprowadzili 75% podatek dla milionerów, a oni nagle zaczeli przenosić się do Belgii ? To jest również myślenie idiotów którzy myślą że taki kasiasty gość nie może pojechać kilkaset kilometrów czy kilkadziesiat i zamieszkać w Belgii czy tam zmienić obywatelstwo. Według mnie bogatych nie powinno się karać, tylko stworzyć takie warunki w których biedny, mniej zamożny, zamożny, ma takie same możliwości zarobku jak milioner. I teraz zamiast sugerowanych 200mln które miały wpłynąć do budzetu po tej zmianie wpłynie z 10% i kto na tym na prawdę straci ? państwo francuskie nikt więcej.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Marches,pięć lat temu obniżono akcyzę na alkohol i przychody do budżetu z niej wzrosły, przemyt stał się nieopłacalny. A podnoszenie podatków jak we Francji to kretynizm, gdyż tak jak u nas Polsat, TVN czyli ITI są rezydentami Cypryjskimi i zero podatku zostaje w Polsce. Wszyscy duzi przestają u nas płacić podatki i jak jeszcze podwyższą to i średni pójdą z Polski. Dzisiaj perfumy kupowałem na iperf*umy coś tam pl i co - Słowacka spółka z oo ;)

Poszukujesz nieszablonowe biura rachunkowe w Krakowie, koniecznie zajrzyj na www.luka-krakow.pl.

Chcesz kupić gotowe spółki z oo to musisz kliknąć w poprzedzający link, aby nie żałować, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodał, że zwolnienie do 20 tys. obejmuje nie wszystkie działalności.

Docelowo będzie zniesienie tego limitu w kolejnych latach.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodam tylko tyle "by żyło się lepiej, na naszej zielonej wyspie" a prawnicy i lekarze (duże sieci medyczne dają paragony), dalej bez kas. Lobby robi swoje. Mój brat się rozwodzi to prawniczka wzięła za sprawę rozwodową 18 tyś jednorazowo, ryczałtem, nie ważne ile rozpraw będzie :) niezłe pieniążki bez podatku nie?

Poszukujesz nieszablonowe biura rachunkowe w Krakowie, koniecznie zajrzyj na www.luka-krakow.pl.

Chcesz kupić gotowe spółki z oo to musisz kliknąć w poprzedzający link, aby nie żałować, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U stomatologa byłem jakieś rok temu :P wydałem około 800zł, również wszystko nawet nie zapisane, i tak można żyć, i jeszcze jak mi wierciła :D to mówi " w Polsce na prawdę jest ciężko sie do czegoś dorobić" (mniej więcej tak to brzmiało) myślałem że zejdę na tym fotelu. Praktycznie wszystko na lewo taka pinda bierze, wpisze z 200zł miesięcznie i tyle, a klientów ustawione na miesiąc do przodu i jeszcze źle. U notariusza byłem 1500zł za dosłownie 5-6 kopii dokumentu, 30minut wypełniania bzdur i kasa, również zero potwierdzenia wpłaty itd, kasa na czysto, może ktoś napisać "to zostań stomatologiem i nie gadaj głupot", ale nie o to tutaj chodzi, chodzi o sprawiedliwość jeśli ma mieć mechanik samochodowy kasę fiskalną to niech ma i taki stomatolog, lekarz, radca prawny, notariusz, czyli albo nikt albo wszyscy, a jeszcze dodam budowlańców którzy nie widzieli w życiu rachunku na oczy, niech bierze taki kase fiskalną ze sobą i chce mieć papier na to że jest to full lega, albo wystaw fakturę bo chce w koszta wrzucić. Chyba z 2-3 lata temu było coś takiego ze lekarzom chcieli wrzucić kasy fiskalne tak ? I co, chyba pare strajków było czy coś w tym stylu i po sprawie, sprawie łeb ukręcili a tam jest prawdziwa kasa, gdzie nie raz za 15 minut porady koszą 100zł albo i więcej, przepiszą lek i mówią " widzimy sie za tydzień, musze mieć nad Panią/Panem kontrolę) zapominają dodać że kontrolę finansową.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuriozalny przepis, ale jest to fakt. W mojej branży ( kiosk ruchu ) spadek obrotów daje się odczuć z roku na rok coraz gorzej. Wiadomości w formie elektronicznej, doładowania do tel. też, papierosy również. Przez wzrastającą akcyzę "niby" spada odsetek palących. Philip Moris, BAT, JTI od dawna alarmuje że papierochy z przemytu wypierają nasze, przy których w produkcji zatrudnieni są Polacy. Satował mnie Mołdawskim "Perfektem" za 1,10 w przeliczeniu wybite na paczce. No i kto nie kupi z przemytu? Akcyza, podatek dochdowy, VAT oraz praca zostaje za naszą granicą, taka polityka. Co do leczenia palaczy, że drogo kosztują i podwyżka akcyzy jest tym wymuszona, to Szwedzcy badacze kiedyś wyliczyli iż obciążenia państwa w leczeniu palacza i "zdrowego" staruszka który dożyje 90-tki i co tydzieńnmelduje się u lekarza po dotowane leki jest kosztoniejsze dla systemu zdrowotnego państawa niż leczenie np/ palacza z raka płuc, który pobierze mniej świadczeń emerytalnych :)

P.S. sam niestety palę ...

Poszukujesz nieszablonowe biura rachunkowe w Krakowie, koniecznie zajrzyj na www.luka-krakow.pl.

Chcesz kupić gotowe spółki z oo to musisz kliknąć w poprzedzający link, aby nie żałować, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marches - masz racje z tą sprawiedliwością, tylko wg mnie patrzysz na to ze złej strony ;). W PL mamy tendencję do ściągania ludzi w dół. Dentysta ma dobrze, to krzyczymy, żeby miał tak jak inni - gorzej, zamiast krzyczeć, żeby wszyscy mieli tak jak dentysta.

To samo jest z krusem - ludzie się buntują i żądają, żeby rolnicy płacili normalny zus, zamiast cieszyć się, że chociaż część obywateli ma lepiej i żądać, żeby wszyscy mogli płacić składki w krusowskiej wysokości.

Wiadomo, perfidną szarą strefę trzeba zwalczać, bo jakieś podatki muszą być, ale też nie próbujmy przez kilka wyjątków psuć resztek normalności. W życiu się nie spotkałem u jakiegokolwiek lekarza, prawnika czy notariusza z sytuacją, w której nie dostałbym paragonu. Ostatnio mnie weterynarz gonił jeszcze już po wyjściu i przepraszał, że zapomniał i mi paragon wręczył.

Podsumowując - jeśli jakaś grupa społeczna w PL ma lepiej (można powiedzieć ma "normalnie", tak jak powinno być) to cieszmy się z tego i nie próbujmy im dowalić, żeby mieli gorzej tylko walczmy o normalności dla pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku sprzedaży druku? Generalnie czasem mi się zdarza kupować od drukarni i sprzedawać drożej do firmy, po drodze robię projekt. Czy to też działa na zasadzie firma->firma? Czyli bez kasy?

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować kilka nieprawdziwych informacji. Zapewne większość z was przyjmuje wpłaty tylko poprzez przelew, lub inne płatności elektroniczne (brak gotówki do ręki). W takim wypadku żadna kasa was nie dotyczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności