Skocz do zawartości

Kasa fiskalna w SEO ?


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Przegląd kasy jest raz na 2 lata
teraz 2 razy na rok jeśli chce mieć ulgę na VAT, tak przynajmniej zrozumiałem, ( bylem trzeźwy) :D

Eeee wystarczy raz na 2 lata...

Chciałbym sprostować kilka nieprawdziwych informacji. Zapewne większość z was przyjmuje wpłaty tylko poprzez przelew, lub inne płatności elektroniczne (brak gotówki do ręki). W takim wypadku żadna kasa was nie dotyczy!

To zwolnienie tylko pod warunkiem gdy prowadzisz szczegółową ewidencję dowodów zapłaty koniecznie z zapisanymi danymi nabywcy więc wszelkie przelewy przez operatorów ala DotPay/PayPal odpadają (tam są tylko dane właściciela karty kredytowej a to nie to samo) a także płatności SMS. Właśnie za pomocą tego haka skarbówka zmusiła mnie do kasy.

Zwykłe przelewy bankowe to i owszem - tam dla skarbówki jest jasne kto wpłacił i za co pod warunkiem że nie wpisywałeś ich dotychczas zbiorczo w formie "anonimowej ewidencji przychodów nieudokumentowanych" ale wystawiałeś faktury/rachunki.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General_depet, pierwsze słyszę. No ale co na jednego działa, na innego mogą znaleźć haka. W internecie znajdziesz nawet interpretacje US, które mówią o takich płatnościach na naszą korzyść.

edit: o, masz nawet udało mi się znaleźć pierwsze z brzegu https://www.doradcapo...18&limitstart=5 oraz kolejne https://www.podatnik....72_10_az,257194

Standardowo pewnie, co urząd czy izba, to inna interpretacja może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację - co US to inna interpretacja. O proszę > https://vat.wieszjak....-przelewem.html

Te internetowe systemy płatnicze prowadzone przez podmioty niebędące bankami ani spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi emitują pieniądz elektroniczny, świadczą usługi finansowe ściśle powiązane z emisją pieniądza elektronicznego, usługi pośrednictwa finansowego, czy usługi transferów pieniężnych.

Gdy należności wpływają za pośrednictwem kont internetowych innych podmiotów płatniczych niż banki, skok-i, czy poczta, to nie zostają spełnione wymogi zawarte w poz. 37 załącznika do rozporządzenia. I dlatego podatnik nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie § 2 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 37 załącznika do rozporządzenia.

Źródło: interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 23 sierpnia 2011 r. (nr IBPP4/443-890/11/AZ)

Ale nawet jeśli jest pozytywna decyzja w sprawie tych "przelewów" to i tak konieczna jest precyzyjna ewidencja dotychczasowych transakcji dla osób bez DG - to nie może być zwykła tabelka "ewidencji przychodów nieudokumentowanych" jaką prowadzą ryczałtowcy. Na każdą taką transakcję trzeba mieć dokument w którym jasno są podane prawdziwe dane nabywcy a czasem jest z tym więcej zachodu niż przy kasie fiskalnej więc... :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do końca to nie jestem pewny czy te przepisy obniżające limit do 20 tys weszły już w życie. Jakieś 3 tygodnie temu rozmawiałem z księgową na ten temat i mówiła że są to na razie plany, czyli w tym roku jeszcze nie będą obowiązywały ( obowiązuje stary limit 40 tys ), sejm musi przegłosować ustawę do końca listopada 2012 żeby przepis wszedł w życie od stycznia 2013r, co za tym idzie nie musicie mieć kas od stycznia 2013r, a dopiero po przekroczeniu obrotu 20 tys w całym roku 2013 - jeśli nasi posłowie zdązyli przegłosować ustawę w terminie.

Czyli np jak ktoś przekroczy obrót 20 tys w maju 2013 to od tego okresu musi ewidencjonować za pomocą kasy

Ale lepiej jeszcze dopytajcie, najlepiej w kilku źródłach bo widzę że są rozbieżności

Przegląd kasy jest raz na 2 lata
teraz 2 razy na rok jeśli chce mieć ulgę na VAT, tak przynajmniej zrozumiałem, ( bylem trzeźwy) :D

Eeee wystarczy raz na 2 lata...

Dokładnie to jest tak, że pierwszy przegląd robisz po dwóch latach, a następne co rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupe pierwszego urzadzenia fiskalnego obowiazuje zwrot w wysokości 90% nie więcej niz 700 zół. Płatnicy VAT odliczaja tą ulge od podatku VAT. Cały koszt kasy w koszta. Co do przeglądów: US wymaga min. raz na dwa lata jednak wiekszość prodówcentów (oprócz chińczyków) wymaga aby przeglądy były raz w roku w innym przypadku nie uwzględnają gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa fiskalna obowiazuje dla wszystkich podatników. Ludzie często myla posiadanie kasy z płatnikiem VAt. Nie trzeba być vatowcem aby mieć kasę. Lekarze swoim pacjentom tłumaczą podwyzkę za usługi faktem posiadania kasy fiskalne a żaden nie jest przeważnie vatowcem i prowadzenie ewidencji za pomoca kasy w żadnym stopniu nie powinno wpłynąć na podwyżkę usług. Fakt jet taki, że owe osoby juz za bardzo nie ściemnią ze swoimi "niskimi" zarobkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według odpowiedzi od mojej księgowej - nie ma jeszcze ustawy która by to regulowała.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica czy SEO, czy czyszczenie butów na deptaku jako usługa :) Chodzi od obrót ....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupe pierwszego urzadzenia fiskalnego obowiazuje zwrot w wysokości 90% nie więcej niz 700 zół. Płatnicy VAT odliczaja tą ulge od podatku VAT. Cały koszt kasy w koszta. Co do przeglądów: US wymaga min. raz na dwa lata jednak wiekszość prodówcentów (oprócz chińczyków) wymaga aby przeglądy były raz w roku w innym przypadku nie uwzględnają gwarancji.

Sprzedaję urządzenia fiskalne od ponad 12 lat i nigdy nie słyszałem o utracie gwarancji z powodu nie wykonania przeglądu ROCZNEGO - w serwisie producenta też pracują normalni ludzie :) - a przynajmniej ja z takimi mam doczynienia.

Gwarancja przy sprzedaży b2b udzielana jest na okres 12 miesięcy. Ustawa odnośnie kas fiskalnych, stanowi natomiast o obowiązkowym przeglądzie urządzenia nie rzadziej niż co 24 miesiące. Niestety nieuczciwi serwisanci wymuszają na swoich klientach serwisowanie co 12 miesięcy - strasząc ich utratą gwarancji.

Faktem jest że część kas fiskalnych ma gwarację do 5 lat. Tylko w takim wypadku, producenci zastrzegają sobie prawo odmowy naprawy gwarancyjnej jeśli nie serwisowano jej co roku.

Najprościej dowidzieć się jakie są warunki gwarancji na stronie producenta, a nie od serwisanta.

Wszystkich zaintesowanych zapraszam na mojego bloga https://interkas.pl - dla użytkowników PIO przewiduję zniżki (w zależności wybranego od modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaraz po reklamei zleca sie inni reklamujący kasiarzy :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności