Skocz do zawartości

Co ma znaczący wpływ na pozycjonowaną frazę?


blusss1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Pytam ponieważ pozycjonując słowo kluczowe w początkowej fazie strona wskoczyła na pozycję 21, następne strona odnotowała wzrost na 20... lecz nie długo później 26... 26... 26... 29... fraza zamiast się piąć... spada... a nie wiem dlaczego? Dziennie wysyłam ok 15-30 zapytań do katalogów... fraza jest pozycjonowana dopiero od ok 2 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tydzień czy miesiąc to nic, szczególnie przy tylu linkach, po jakimś czasie pozycje się ustabilizują. Mam nadzieję, że za kilka dni nie pojawi się na Waszej stronie ofert pozycjonowania, bo już widzę przymiarki są :lol: ale w sumie to nie moja sprawa :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współpracowałem kiedyś z pozycjonerem, tam był link do jego strony... współpraca się zakończyła...a ja postanowiłem poszerzać "własną" wiedzę... bardziej jako hobby... więc od jakiegoś czasu w wolnej chwili staram się ogarniać również i ten temat... dziękuję za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są porządne linki, skoki na początku pozycjonowania to rzecz normalna. Dajesz za mało linków, możesz spokojnie zwiększyć to z 5 razy, zadbaj też o ich zaindeksowanie.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat, bo wydaje mi się, że gdzieś już widziałem pytanie podobne do mojego, ale wolę doprecyzować. Od dwóch tygodni intensywniej pozycjonuję mojego bloga postawionego na wordpressie. Trochę komentuję na blogach tematycznych i wykorzystuję fora z dofollow i katalogi. Stąd pytania:

1. Czy pozycjonowanie w ten sposób na powiedzmy 3 frazy główne, może powodować spadki we frazach long tail, na które wpisy pozycjonowały się w zasadzie samoczynnie (spadki w ramach top10, top 20)

2. Czy udzielając się na forach dofollow, opłaca się pisać częściej, aktywniej, żeby link w stopce był powielany w wielu postach, czy nie ma to żadnego znaczenia? Nie mam na myśli zwiększenia ruchu z refferali, ale wzrost pozycji w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkowanie strony głównej wspiera również long tail, więc nie powinno być spadków, są to raczej zwykłe wahania pozycji.

Im więcej linków masz z 1 forum tym mniej on znaczy dla Google, lepiej zamiast 20 linków z 1 forum zdobądź 2 z 10 forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej - 20 z 20 forum ;) nie wspomnę o ilościach, jakie ja zdobywam automatami ;)

jednak jest w tym pułapka... jest moment, kiedy boty G. widzą Cię jako spamera, który zdobywa linki na forach... i co wtedy?

nowe algorytmy - z przykrością to przyznaję - robią to coraz lepiej... i potrzeba sporo wiedzy, żeby uniknąć żółtej lub nawet czerwonej kartki :)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzą Cię jako spamera, który zdobywa linki na forach... i co wtedy?

Bzdura i legenda PiO

Mam zupełnie inne doświadczenia z linkami

Ja jak jestem na PiO od stycznia to mam bardzo mało zaindeksowanych postów. To co mam to tak naprawdę zeszłego użytkownika mojej domeny.

A przecież od niektórych postów minął 1rok, albo przynajmniej kilka tygodni. Doświadczona osoba nie przejmuje się linkami ani żadnymi narzędziami SEŁO SOFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MKucinski Nie spotkałem się z 800 000 u żadnego klienta chyba jak mu amplitudki podliczyć ile mu przybyło jednego dnia a ile ubyło -to tak. Wskaż taka domenę która ma 800 000 to sam ją zgłoszę do G

Twoja domena tyle nie ma linków, ale to wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety mówię o innych skalach... i przy mojej skali dostać flagę od googla... upsss to już nie jest mit PiO :)

mitem PiO jest możliwość dostania żółtej kartki po jednorazowym dodaniu do 150-1000 katalogów ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuli: bo nie pozycjonuje swojej domeny. Jak mam wolna chwile to cos dodam, ale jej nie pozycjonuje. Natomiast 800 000 było przykładem skali o której mówimy. Sam jak się xrumerem bawiłem bez problemu dowalałem blasty na 200 000 profili z linkiem z forów z całego świata. :) Ale to było przed zwierzyńcem w Google i strony nie reagowały. Teraz jednak posłuchałbym początkującego zanim znów zrobiłbym blasta. ;)

A co do stron z wielkimi ilościami linków, przeszukaj sobie najbardziej konkurencyjne frazy w Polsce i USA, to zobaczysz strony z dziesiątkami, a często setkami tysięcy linków prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dziale dla początkujących osobie która ma w stopce ze robi strony www a się nie zna na seo tłumaczysz ludziom o takich rzeczach jak dodać 800 000 linków . Potem się nie dziwcie jak tomek czy romek mówi o tym że pingwin wyrzucił jego strone z SERPu. Ja na miejscu klienta dał bym mu po twarzy...

Swoją drogą też ciekawe ze to forum nie daje linków do G- ktoś może myśleć o łatwym pozycjonowaniu, a tu klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności