Skocz do zawartości

Było sobie fajne forum o PiO


medox

Rekomendowane odpowiedzi

@KataLogi.co załóż temat w odpowiednim dziale, niektóre wypowiedzi mogą być mylnie odebrane w tym temacie ;)

bo akurat na PiO nieudacznicy mają pretensje

Sam miałem jak zaczynałem :) Odnosiłem się do wolontariatu jako takiego.

swoja wiedzę bezinteresownie

Nie czerpiesz z tego nawet krzty satysfakcji? :)

A i taka mała dygresja, ostatnio większość tematów zawiera mnóstwo podtematów ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie czerpiesz z tego nawet krzty satysfakcji? :)

mam. nie wiem, czy zauważyłeś, ale pomimo wszystko udzielam się na PiO i to, że zostałem oddelegowany m.in. do działu dla początkujących, to nie dlatego, że ich nie lubię, ale dlatego, że lubię odpowiedzieć merytorycznie na sensowne pytanie...

tak - zdecydowanie dzielenie się wiedzą zawsze sprawiało mi przyjemność.

Miałeś okazję mnie troszkę poznać i pewnie zauważyłeś, że mam troszkę natury mentorskiej... chociaż nie mam pewności, ile pamiętasz :P

natomiast sam wiesz, że SEO jest usługą komercyjną i większość 'pytków' chciałoby spieniężyć w najprostszy możliwy sposób nieswoją wiedzę... Wówczas odpowiadanie im na pytania zupełnie bezinteresownie wcale nie sprawia, że czuję się dobrze: czuję się wtedy jak frajer... a Ty? ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję mnie troszkę poznać i pewnie zauważyłeś, że mam troszkę natury mentorskiej... chociaż nie mam pewności, ile pamiętasz :P

Pamiętam :P Masz posłuch i zupełnie inny styl wypowiedzi w RL. Chociaż może to mylne wrażenie przez to że jestem kinestetykiem/słuchowcem.

większość 'pytków' chciałoby spieniężyć w najprostszy możliwy sposób nieswoją wiedzę... Wówczas odpowiadanie im na pytania zupełnie bezinteresownie wcale nie sprawia, że czuję się dobrze: czuję się wtedy jak frajer... a Ty? ;)

Ja często pomagam wiedząc że ta druga osoba ma mnie za frajera ;) Mam po prostu pewną nieprzekraczalną granicę. Raz pomoc innym stymuluje myślenie i rozwija, a innym razem daje satysfakcje. Nie widziałem tu gotowej recepty na biznes. Tzn. są gotowe, ale o nich nikt nie mówi. Trzeba sobie wyłowić ;)

Jak będę miał więcej czasu to też się poudzielam merytorycznie ;)

Im bogatsza nasza branża tym więcej możliwości zarabiania. Pingwinek zabrał pieniążki i powstała nerwowa atmosfera ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często pomagam wiedząc że ta druga osoba ma mnie za frajera ;)

Zasada jest prosta. Każdy ma inne podejście do życia-ja w takiej sytuacji nie lubię być traktowany jak frajer, jeśli ktoś to akceptuje i wie że jakiś "małolat" wydębi informację nad którą ty myślałeś kilka dni i sobie ją spienięży to trochę nie teges się czuje.

Może inaczej...

ze mną zawsze można pogadać za free ale ja staram się dawać wędkę (Wskazówke) a nie rybę.

Inaczej jest gdy gadam jak "równy z równym" w tym miesiącu dostałem dwie za******e porady które nie ukrywam sporo ułatwiły mi życie i dostałem je za darmo ale od ludzi którzy siedzą porównywalnie w temacie co ja- wiec to już nie działa "jak wydębienie informacji" bo jeśli którys z nich będzie potrzebował jakichś kontaktów,pomocy w rzeczach w których ja radzę sobie lepiej to mają to napewno friko.

Więc jak to mówicie nie zawsze chodzi o kasę.

Przy zachowaniu odpowiednich zasad i dobraniu odpowiednich ludzi można się wymieniać wartościowymi informacjami za friko i być wobec siebie uczciwym.

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A tak bezinteresownie nic a nic? :)

Każdy ma inne podejście do życia-ja w takiej sytuacji nie lubię być traktowany jak frajer,

To nie dokładnie tak. Pewne drobnostki dla mnie, bywają dla innych "wiedzą tajemną" przeznaczoną dla wybranych. Niektórym trzeba dać dobry przykład, bo uważają że wszyscy dookoła są źli i pazerni. Zresztą nie ma co teoretyzować, to złożone zagadnienie. Kwestia podejścia do życia i charakteru.

Przy zachowaniu odpowiednich zasad i dobraniu odpowiednich ludzi można się wymieniać wartościowymi informacjami za friko i być wobec siebie uczciwym.

Zobacz ile wiedzy dostałeś za darmo ;) Ile oprogramowania dostałeś za darmo ;) Ile linków dostałeś za darmo ;)

Masz tych ludzi którzy przyczynili się do tego za frajerów? Brać i nie dawać nic w zamian?

A i czytasz PiO za darmo^^

E:b

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czyta pio za darmo, musi zapłacić za interneta i za wiaderko prąda :)

ja tam lubię pomagać, ale nie tym którzy mnie mają za frajera, wystarczy że wyczuję i game over,

nie pomagam też wszelkim żebrakom, każdy z nich doskonale wie gdzie się zgłosić jeżeli jest głodny czy nie ma gdzie spać,

taki jestem aspołeczna kutwa, co innego jeżeli jest konkretny cel, dla konkretnej osoby/grupy osób, wtedy i owszem.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdrowym społeczeństwie wolontariat właśnie kwitnie.

W tym "zdrowym" społeczeństwie 90% ludzi traktuje wolontariat jako "szczebel do kariery" i dodatkowy wpis do CV ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że przez autora tego tematu przemawia taka nasz polska zawisc, zazdrośc + kilka innych dziwnych cech.

Logika myslenia przeciętnego Polaka:

- złodzieje organiuzją szkolenia, i na tym zarabiają. Powiedzcie mi ,gdzie oni mieszkają do podpier... ich do skarbówki ...

Posłuchajcie i poszukajcie analogi do ...

https://www.youtube.com/watch?v=vgM5to9No6E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwinek zabrał pieniążki i powstała nerwowa atmosfera ;)

To nie pingwinek zabrał tylko nieumiejętność przewidywania i dostosowania się do ewolucji :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wniosek jest jeden (nawet jeżeli mam śmieszne treści na swojej firmówce)

branża seo powinna rozwijać się, ale nie ilościowo tylko jakościowo...

Mowie o tym żeby początkujących userów zostawić przy zapleczówkach i dodawarkach (niech mają dylemat co kupić i jak kupić) a samemu odczuć progres rocznie o jedno zero w górę co roku- moje pierwsze postanowienie noworoczne.

Muszę wam powiedzieć że nie mam interesu zdradzać się userom na czym zarabiać i jak zarabiać na seo (przypominam że ja na razie robie tylko po znajomości, FVAT jest, ale klient sam jeszcze nie podchodzi do zakupów)

@Trotyl jak ci pingwin zabrał pieniądze to nigdy nie byłeś pozycjonerem- najlepiej by Ci to wyjaśnił mój kolega od fotografii, który sam sobie robi seo na frazy które go interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trotyl jak ci pingwin zabrał pieniądze to nigdy nie byłeś pozycjonerem

A kim ty jesteś żeby decydować kto nim jest a kto nie jest?

A może myślisz o torby papierowe z nadrukiem firmowym.

Pakując linki w stopki w tej formie ja Cię bez pandy mógłbym załatwić (nie tylko spam reportem w którego działanie wątpie) ale w inne sposoby.

Człowiek który wysnuwa takie tezy sam wykłada swoich klientów na tacy :D.Jaja.

Rozumiem że przewidziałeś wszystkie czynniki przed faktem,które spowodowały filtr?

@Beer-ewolucja ewolucją mózg mózgiem ja się ze wszystkim zgadzam że to jest robota dla myślących ale są rzeczy których nie jesteśmy w stanie przewidzieć -to my bawimy się z nimi w kotka i myszkę ale to oni informują nas o poprawkach algo a nie my ich ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym "zdrowym" społeczeństwie 90%

W Polsce zdrowe społeczeństwo to raptem około 10% obywateli. :) Większość postępuje tak jak przytoczony powyżej przykład taksówkarza.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek który wysnuwa takie tezy sam wykłada swoich klientów na tacy :D.Jaja.

Nie rozumiem tego napisu to że na torbach są nadruki firmowe klientów to nie oznacza że oni zamawiali u nas nadruki. Istnieją jeszcze na tym rynku agencje, które potrafią zczyścić klienta z kasy na Boże Narodzenie. Poza tym mówimy o klientach sprzed 10 lat - chcesz to do nich dzwoń

Nie wiem co tam piszesz o filtrze bo to mnie G obchodzi wiem tylko że na jednej ze swoich firmówek nad którą pracuje od przypadku do przypadku od roku, wtedy kiedy wy biadoliliście nad pingwinem albo żyrafą ja dostałem na webpozycja potwierdzenie z GA na TOP1 na to co chciałem i co było na pokaz. Teraz żebyś wiedział jak klienci doceniają takie TOP 1 bo to prestiż co tu mówić podam Ci przykład: my drukujemy 30 tys sztuk toreb rocznie, ale istnieje facet który sprzedaje taką ilość dziennie, tylko facet jest niżej w SERPie niż my na frazy związane z branża. W styczniu mam do niego zadzwonić i zacząć negocjacje na temat SEO. Facet ogarnia samodzielnie różne tematy np związane z SEO i nie lubi jak agencja go oszukuje. Dlatego jak prowadzi firmę 10 lat to miał juz 5 agencję bo kolesie np z tego forum mówią mu ciągle że może za tydzień będzie wyższa pozycja, a facet widzi jaka jest nasza pozycja a jaka jego.

Jasne że frazy nie są typu "kredyty" "opony" bo to by była inna obsługa klienta niż sprzedaż frazy "wycinanie liter ze styroduru". W przypadku kredytów mówił bym o cenie np 5 k z góry +VAT. Zaufaj mi w UK też można zgarnąć niezłą kasę za taka frazkę od znajomego. Wy "gaduły" dalej gadajcie o tym że pingwin zabrał kase spod choinki, ja tym czasem zajmę się frazą "litery blokowe" albo "wydruki wielkoformatowe"

Jak uzyskaćTOP 1 z potwierdzeniem z GA? kup sobie linki na all za 19,64 zł :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności