Skocz do zawartości

Zmiana numeru IP serwera


konio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyszukiwanie na tym forum nei akceptuej 2 znakowej frazy a wiec zapytam.

Czy, jesli wypozycjonuje strone z w miare dobrym skutkiem a nastepnie zminie lokalizacje tej strony tzn. zmienie firme hostingowa a wiec zmieni sie takze IP serwera, to strona spadnie w wynikach? Czy dla gogla IP ma znaczenie?

Na drugie pytanie nzalazlem jzu po czesci odpowiedz w archiwum forum ale potrzebna mi jest bardziej precyzyjna odpowiedz jakeij nie znalazlem.

Mam strone z systemem CMS w dwoch jezykach. O tym czy ogladamy wersje en czy pl decyduje parametr w adresie domena.pl/pl/ domena.pl/en/

Mam zamiar dla tej strony uruchomic dwie domeny domena.com i domena.pl . domena.com przekieruje na domena.com/en/ a domena.pl na domena.pl/pl/

Ale ciagle to bedzie ten sam system cms. te same pliki itp. Czy to zostanie uznane za duplikacje tresci?

PS jesli czegos istotnego nie podalem dajcie znak a uzupelnie.

PS1 strona nie jest w sieci jak na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmieni sie takze IP serwera, to strona spadnie w wynikach? Czy dla gogla IP ma znaczenie?

Nie powinno... choć geolokalizacja ma znaczenie.

...ten sam system cms. te same pliki itp. Czy to zostanie uznane za duplikacje tresci?

Tak - moze zostać uznane.

Najlepiej ze starych adresow (pl / en) zrob odpowiednie przekierownie 301. Przyklady znajdziesz na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla gogla IP ma znaczenie?

Robiłem taki manewr dla jednej strony nie dalej jak kilka dni temu. Zmiana delegacji domeny u dostawcy wymagała formy pisemnej, więc w sumie to się troszkę wlekło. Strona nie była dostępna przez ok dwa dni.

Do dzisiaj nie zauważyłem zmian w pozycji - jak się trzymała w top 3 tak się trzyma.

Zmieniałem z jednego providera który ma serwery w USA, na innego - też w USA.

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuje w takim razie za podpowiedz. Zrobie przekierowanie 301 w takim razie a reszte na ten temat doczytam w archiwum.

Mam tylko takie pytanko jeszcze. Rozwazam tutaj sens stosowania tych dwoch domen. Chodzi o to, ze bede chcial serwis wypromowac dla szerszej spolecznosci czyli na frazy angielskie oraz dla rodakow na frazy polskie. Czy jest w takim razie sens pozycjonowania domeny com na angielskie a pl na polskie (z przekierowaniem pozniejszym), czy tez lepiej sie pomeczyc i jedna domene com wypozycjonowac na frazy en i pl?

Dzieki z gory za odp.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć geolokalizacja ma znaczenie

serwera? nie ma

PS1 strona nie jest w sieci jak na razie

jesli odrazu rozbijesz to na dwie domeny i zadbasz o oto zeby en nie wyswietlalo sie

pod pl i na odwrot, to nie poowinienes miec z duplicate wogole problemow

Czy jest w takim razie sens pozycjonowania domeny com na angielskie a pl na polskie (z przekierowaniem pozniejszym), czy tez lepiej sie pomeczyc i jedna domene com wypozycjonowac na frazy en i pl?

to zalezy od Twojego zaplecza, wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli odrazu rozbijesz to na dwie domeny i zadbasz o oto zeby en nie wyswietlalo sie

pod pl i na odwrot, to nie poowinienes miec z duplicate wogole problemow

CZy ktos zna jakies przeciw temu? :) Chcialbym juz pewnosc miec choc zdaje sobie sprawe, ze z google nigdy nic nie jest pewne (z tego co czytalem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności