Skocz do zawartości

SEO w 2013


Analityk Internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę bez kuli do wróżenia powiedzieć, jak będzie. Teraz będzie spokój, czas na odrobienie strat po tych ostatnich pseudo updateach. Wilk się najadł po świątecznych spadkach i zakupach AdWords więc nam odpuści. Pierwsza masowa fala spadków, czyli oficjalnie "update algorytmu" nastąpi w okolicach czerwca / lipca i będzie dotyczył głównie stron z wszelakopojętej branży turystyczno / sportowo / wypoczynkowej. Straty w postaci spadków pozycji poniosą właściciele stron o tematyce turystycznej jak i posiadacze sklepów rowerowych, sprzętu turstycznego itp. Ogólnie wszystkiego związanego z sezonem letnim. Te osoby zachęcam już do odkłądania funduszy na AdWords, jednak ostrzegam - to wciąga - jak się kupi to już gugiel z filtra nie wypuści, bo niby po co ? :) Przypadkowo oberwie się też innym stronom ale to już jako efekt uboczny "update algorytmu". Pewnie update nazwą "tiger" albo "puma" lub inne zwierzątko kojarzące się z ciepłem, słońcem i latem:)

Później będzie długo, dlugo spokój aż do kolejnej fali "updateów", niestety masowej bo po drodze idą święta, nowy rok i sezon zimowy, gdzie "frajrerzy" zapłacą sporo za "cenne" kliki w AdWords, więc sezon na leszcza się rozpocznie. Ach - przepraszam - update alorytmu - no przecież każdy czyta blog Matta Ściemniacza i podziwia jego kretyńskie uśmieszki. Oj będzie się wtedy działo, oj będzie.

I mogę się założyć, że tak będzie - jak ktoś chce niech sobie ten temat zapisze i sprawdzi pod koniec roku - wujek Intruder lepszy od wróżki ;) Zresztą historia kołem się toczy - jak ktoś obserwuje to zobaczy, że tak samo jest co roku. Nudne i przewidywalne :)

PS. I dobra rada dla potencjalnie poszkodowanych - algorytm nie działa "wstecz", czyli jeżeli zapiszecie sobie podane przeze mnie terminy i na miesiąc przed ich rozpoczęciem ostro przylinkujecie nową domenę tak, żeby wyskoczyła w momencie wprowadzania "algorytmu" nowych domen nie będzie dotyczył więc jest alternatywa dla płacenia haraczu :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze większa branżowa dezinformacja zmuszająca do marnowania czasu na szukanie rozwiązań jakby tu obejść Goo, zamiast przeznaczyć ten czas na tworzenie wartościowych serwisów.

Wydaje mi się, że ktoś podniesie łeb i postara się zabrać więcej pola w temacie wyszukiwarek ( może bing?), a wtedy G może przystopować swoje boskie zapędy i najpierw dopracuje, a dopiero potem zdecyduje się na kolejne update-y myśląc tym razem o użytkownikach, a nie własnej ()()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że obecnie osoba szukająca pomysłu, po przeczyataniu kilku tematów z forum może nieźle się pogubić. Ja obstawiam że będą działały nadal sposoby, które skutecznie wykorzystuje od jakiś 5 lat, i zmieni się tylko to że konkurencja w serpach będzie coraz mocniejsza.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu G zrobiłbym tak, aby oprócz standardowych czynników rankingowych do pozycji dodawana była losowa liczba z przedziału (-3;3). Przy tym chaosie i zmienności nie byłoby szans na rozszyfrowanie nowego algorytmu. Rok, góra dwa lata takiego chaosu i większość firm strcite SEO się wykrwawi. Natomiast ci, którym będzie zależało na dużej widocznści w SERPach po prostu zapłacą za AdWords. Win-Win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś w Googlu pójdzie po rozum do głowy i da możliwość wyszukiwania w 3 opcjach:

a) najlepsze wyniki w historii (personalizacja i sortowane przez zoo)

B) indeks lokalny domen krajowych i regionalnych z wyłączeniem stron szkodliwych i bez zoo

c) cały dostępny indeks bez podziału na regiony, bez personalizacji i usprawnień zoo

user sam decydowałby w jakim indeksie chcialby szukać

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do prognoz uważam, że:

- SEO będzie wymagało uwzględnienia (i monitorowania, i analizowania) nowych sygnałów w tym społecznościowych

- linki jako takie mocno stracą na znaczeniu

- rozpocznie się era promowania autorów treści (co z czasem również będzie czynnikiem rankingowym)

- Google dalej będzie dążyło do tego, aby stać się synonimem Internetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- SEO będzie wymagało uwzględnienia (i monitorowania, i analizowania) nowych sygnałów w tym społecznościowych

- linki jako takie mocno stracą na znaczeniu

- rozpocznie się era promowania autorów treści (co z czasem również będzie czynnikiem rankingowym)

Wszystko to jakieś naiwne :)

ty nie mów czego by Google chciało tylko jak im to wyjdzie-moim zdaniem oni by to chcieli ale im się znowu nie uda tego wdrożyć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpi jeszcze większa personalizacja, więcej danych będzie "wyciągane" o preferencjach użyszkodnika, większa ingerencja z soszjal media (bo miliony much nie mogą się mylić) oraz coraz większy nacisk na urządzenia mobilne.

Za kilka lat przechodząc przez skrzyżowanie ulicy X z ulicą Y otrzyma się SMSa z informacją , że:

20 metrów dalej masz smaczną pizze

właśnie minąłeś sklep w którym jest promocja na barchany

uważaj bo zaczynają ci przeciekać trampki

flaszka jaką kupiłeś zawiera szkodliwe substancje (kibel masz w promieniu 100m)

w podwórku po lewej stronie "pukałeś panienkę" 20 lat temu a 5 lat wcześniej sikałeś w śmietniku

i tak dalej i tak dalej

Szukając czegoś w necie za pośrednictwem google otrzymasz w TOP 10 wyniki spersonalizowane z serwisów stworzonych przez google w celu zapewnienia tobie jak najlepszych wyników wyszukiwań ...

hepi niu jer :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności