Skocz do zawartości

Otwieranie sklepu internetowego i wycofywanie się z allegro?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uważam, że domena z nazwą firmy to podstawa

dawno już większych bredni nie czytałem.. wyobrażasz sobie np. sklep z bielizną w domenie "waligora.pl"? Domena powstała od nazwy firmy właścicielki e-sklepu, która nazywa się Joanna Waligóra i pod taką nazwą prowadzi DG.. już widzę banery i slogany reklamowe waligóra.pl - Twój sklep z bielizną.Domena, zwłaszcza pod e-biznes, ma być przede wszystkim: chwytliwa, łatwa do zapamiętania, krótka i łatwa do przekazania słownie a w przypadku banerów także graficznie.Owszem, fajnie mieć domenę z nazwą firmy i na wizytówkach markować się właśnie tą domeną - ale tylko dla tego.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie zakłada firmy pod nazwą Waligóra. Pokaż mi szanującą się firmę, która pozwoli sobie na to aby domena pod nazwą jej firmy należała np. do katalogu stron.

@M_a_T no ja Cię proszę.. czasem nie ma możliwości aby w nazwie firmy nie widniało nazwisko - patrz firmy w postaci spółek jawnych.

Ponadto wystarczy analizować na bieżąco dane z GUSu żeby wiedzieć, że co 3 mikro przedsiębiorca rejestruje firmę w postaci "imię i nazwisko". Co wtedy? Mają zmieniać nazwę firmy, bo wymyślili sobie po jakimś czasie, że chcą zakupić domenę i pod nią prowadzić e-sprzedaż czy może wymyślić chwytliwą domenę a nazwą firmy się nie przejmować? Przemyśl to pytanie, zanim odpowiesz.

Podpowiedzi:

QXL Poland Sp. z o.o. -> allegro.pl

Media-Saturn-Holding GmbH -> mediamarkt.pl

Allegro B.V. -> otomoto.pl

Polskapresse sp z o.o. -> gratka.pl

Omnigence Sp. z o. o. -> filmweb.pl

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli allegro będzie ciągle dla Ciebie dochodowe to nie rezygnuj, prowadź sklep i aukcje. Co do nazwy domeny to dobra domenka może być warta wiele więcej niż 20zł. Jeżeli chcesz ją kupić na aukcji sprawdź kiedy się kończy domenka, koszt przedłużenia domeny na am to ponad 50zł (zależy ile posiadasz domen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie zakłada firmy pod nazwą Waligóra. Pokaż mi szanującą się firmę, która pozwoli sobie na to aby domena pod nazwą jej firmy należała np. do katalogu stron.

Ponadto wystarczy analizować na bieżąco dane z GUSu żeby wiedzieć, że co 3 mikro przedsiębiorca rejestruje firmę w postaci "imię i nazwisko". Co wtedy? Mają zmieniać nazwę firmy, bo wymyślili sobie po jakimś czasie, że chcą zakupić domenę i pod nią prowadzić e-sprzedaż czy może wymyślić chwytliwą domenę a nazwą firmy się nie przejmować? Przemyśl to pytanie, zanim odpowiesz.

Dlatego też napisałem w pierwszym poście w temacie, że domena z nazwą firmy to podstawa co nie znaczy, że może posiadać wiele innych domen prowadzących do konkretnych marek, produktów. Chyba nikt nie chce aby pod domeną z nazwą jego firmy reklamowały się inne osoby/firmy.

tania rejestracja domen pl - ranking cen
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M_a_T problemy czytania ze zrozumieniem się kłaniają..

Autor pyta o domenę na sklep, a Ty w pierwszej odpowiedzi opisujesz "koniecznie domena z nazwą firmy".. więc się chłopie zdecyduj..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek Kret

Stworzenie sklepu i pozycjonowanie tak abyś miał jako takie zarobki to minimum rok.

Teraz jest w każdej branży duża konkurencja, więc musisz przygotować się na ciągła walkę o wyniki i o klienta. Ale opłaca się walczyć. :)

Jeśli nie masz doświadczenia w handlu internetowym (nie liczę Allegro) to spróbuj zbudować sklep na jednej z platform ecommerce. Jeśli masz kasę na start i będziesz oferował dużą ilość produktów proponuję dedykowane rozwiązania pod klienta. Wówczas "uszyją" sklep na miarę. tylko uważaj, jest dużo firm [ nierzetelny partner ]ów, kombinatorów, którzy nie wywiązują się z umów.

Buduj od początku swoja markę. Domena nie musi być nazwą Twojej firmy, ważne jest żeby była "chwytliwa" łatwa do zapamiętania i kojarzyła się z branżą.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początkowym etapie prowadzenia sklepu internetowego działalność na allegro w twoim przypadku (dobrego sprzedawcy z masą komentarzy) to konieczność. Nie wiem jak dużo masz transakcji miesięcznie na ten moment przez allegro ale pewnie twoje aukcje ogląda sporo ludzi. Żal tego potencjału nie wykorzystać. Jest wiele możliwości na przyciągniecie klienta z allegro do własnego sklepu:

Koniecznie przeczytaj : Promocja sklepu internetowego poprzez serwisy aukcyjne

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wyboru sklepu ....

Przy bardzo duzym asortymencie ( powiedzmy powyżej 1k) dobrze sprawdza się sklep

całkowicie zintegrowany z programem magazynowym.

Sam korzystam z takiego rozwiązania i muszę przyznac, że

pozwala to na ogromną automatyzację i duże oszczędności w kosztach obsługi sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z allegro nie rezygnuj całkowicie

Po osiągnięciu dobrego poziomu sprzedaży w sklepie ogranicz wystawianie produktów do najbardziej dochodowych - zawsze masz zaplecze gdyby sprzedaż spadła w którymś z kanałów

2. domena dostosowana do charakteru sklepu nie do firmy

Chyba że nazwa firmy jest łatwa do zapamiętania i związana z tym co będziesz sprzedawał - Twój wybór ;)

3. firm do zrobienia sklepu nie brakuje na rynku

Nie rób na początek zbyt wielu funkcjonalności z których prawdopodobnie/albo uważasz, że nie będziesz korzystał. Na własnym przykładzie wiem, że w miarę rozwoju pojawiają się nowe potrzeby. Najważniejsze odpal sklep i z czasem po obserwacji dołożysz opcję których Ci brakuje.

@Dziadek Jacek - Stany magazynowe przy wielu produktach dobra rzecz ;)

4. Pozycjonowanie w sklepie internetowym - podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozrósł. Kilka rad ode mnie. Być może pojawił się wcześniej (niestety wszystkie od deski do deski nie udało mi się przeczytać).

1. Allegro

Nie ma sensu na dłuższą metę.

- Niskie marże,

- Wysokie koszty obecności.

- Brak możliwości budowania brandu

- Brak możliwości budowania lojalności

Niemniej jednak Allegro możesz w początkowym etapie użyć jako siły napędzającej Twój sklep (np. do zamówień dodajesz list z podziekowaniem i zaproszeniem do zakupów w sklepie internetowym).

2. System sklepu

Na Twoim miejscu zdecydował bym się na jakiś SaaS. Z tego co widziałem to shoper prezentuje się całkiem przyzwoicie, niemniej jednak tematu nie badałem aż tak dokładnie. Niemniej jednak znajomemu, który prowadzić herbaciarnię internetową poleciłem właśnie ten system.

Dlaczego SaaS:

- Stosunkowo niskie koszta

- Niewymagana jest wiedza programistyczna (na początku)

- Niewymagana jest wiedza z zakresu grafiki (na początku)

- Proste integracje z porównywarkami, aukcjami, etc.

- Optymalizacja pod kątem SEO - przynajmniej dostateczna

Z SaaSem jesteś w stanie wystartować ze sklepem w kilka dni.

Będąc na Twoim miejscu stawiał bym SaaS'a i starał się przekonwertować Klientów z Allegro (masz 10k komentarzy, więc zakładam, że jakieś 6k Klientów u Ciebie kupiło).

Powodzenia.

Herbit.pl - sklep z herbatami. Najwyższej jakości produkty na wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności