Skocz do zawartości

Otwieranie sklepu internetowego i wycofywanie się z allegro?


Rekomendowane odpowiedzi

warto sie podzielić takimi informacjami, dowiedzieć się jak najwięcej, rozwiać wszystkie wątpliwości, bo to są Twoje pieniadze i jak Ci sie nie powiedzie to pieniedzy nie odzyskasz. Takze to Tobie powinno zależeć na tym aby uzyskać jak najwięcej informacji od doświadczonych osób, które przeszły już przez to mwszystko i popełniły błedy które ty popełnisz... Lepiej uczyc sie na cudzych błędach niż na swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, czytając wcześniejsze posty rozumiem, że nie ma złotego środka w wyborze gotowego sklepu internetowego...przedstawię moją sytuację i chciałbym uzyskać jak najwięcej rad, szczególnie od osób doświadczonych, które mają lub miały sklepy. Chce otworzyć sklep internetowy na zasadzie dropshippingu, chcę aby sklep był na naprawdę wysokim poziomie, łatwy do znalezienia w google, szybko działający, zintegrowany z allegro, ebay, fb, wersja mobilna, abym mógł obsługiwać sklep z tel, miał dobre pozycjonowanie itp. Zależy mi również na tym, aby zmiana nagłówków, zdjęć nie wymagała dodatkowych opłat, automatyczna aktualizacja z hurtownią(stan magazynu, nowe produkty, itp.) szybkie wsparcie techniczne. Będę miał ok 5000tys produktów, nie muszę inwestować w towar, więc mogę poświęcić ok 5tys zl na sklep i reklamę. Potrzebuje dobrego sklepu z oryginalnym wyglądem, szybko działającego. Proszę o sprawdzone porady gdzie kupić gotowy sklep i jak go dobrze reklamować?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz tutaj o gotowym sklepie np. Prestashop, magento, shoper itp. Czy sklepie od podstaw? Które rozwiązanie wg ciebie tyle kosztuje? Czy reklama taka droga. ..? Dlaczego 10k? Daj jakieś przykłady... Na forach bardzo polecana jest prestashop, cenę mają ok, czy mają też serwis i możliwość wielu zmian czy musze jeszcze dodatkowo Znaleźć kogoś do opieki nad sklepem? A może zrobić sklep od podstaw? Jeśli tak to jaką firmę szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak postawionych wymaganiach, gdy chcesz aby wszystko robiło się samo i było naj.. to piątka zdecydowanie nie wystarczy.

Po zadanych pytaniach odnoszę wrażenie, że praktycznie nie masz zielonego pojęcia o tym biznesie. Dlatego też z budżetem 5k zacznij od czegoś małego, prostego i wymagającego własnej pracy. Poznasz swoje możliwości i rzeczywiste potrzeby.

Nie wtopisz przy tym kasy w coś czego nie potrzebujesz, co nie spełnia Twoich potrzeb lub z czym sobie nie poradzisz.

To nie działa tak, że raz wyłożysz 5k i odcinasz kupony.

Pozdrawiam,

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki mogę zwiększyć, masz rację ze nie znam się na projektowaniu stron, sklepów itd. ale nie znaczy to że nie znam się na biznesie, mam konkretny plan i pomysł, tylko potrzebuje porady z kim warto współpracować. Xannshop ma ciekawą ofertę, korzystał ktoś? Prosiłbym o doradztwo z kim współpracować a nie porady w stylu masz za malo kasy, jestes zielony, jeśli potrzeba więcej kasy to konkretnie na co, jakieś przykłady mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że masz mało kasy. Jasno określiłeś budżet.

Biznes a biznes internetowy to dwie różne sprawy :)

Żeby się zajmować tym drugim musisz mieć chociaż trochę pojęcia o stronach, sklepach itd., bez tego przepadniesz.

Piszę to jako wieloletni praktyk.

Większość producentów udostępnia dema. Sprawdź.

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k na Powstanie sklepu, a jego promocję to niż inna sprawa. Dzięki za zainteresowanie, ale nadal czekam na wartościowe porady, Mariusz jeśli jesteś wieloletnim praktykiem to daj jakies wskazówki konkretne, może napisz jaki ty masz sklep i gdzie go stawiałeś? Chyba że to sekret. ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy sklep ma swoją charakterystykę, nigdy nie znajdziemy takiego który idealnie nam podpasuje

w każdym trzeba będzie jakiś zmian, podpiąć jakiś moduł, napisać jakiś od nowa, dostosować pewne rzeczy - bez względu na to czy wybierzemy darmowy czy płatny

jeśli chodzi o pozycjonowanie takiego sklepu to większe firmy przecież mają niejedną osobę od tego, na etacie

reklama to też inny temat :)

żeby wejść mocno na rynek to 5 tysięcy to będzie mało, 10 pewnie też, wszystko jeszcze zależy od rynku ale tu by się przydał cały plan i ktoś, kto się zajmie jego przygotowaniem :) na forum raczej ciężko o to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności