Skocz do zawartości

"Polak skąpi, cudzoziemiec płaci"


lev

  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką pensję mają średnio pracownicy w Twojej firmie?

    • Płaca minimalna
      10
    • Poniżej 2000
      7
    • Między 2000 a 3000
      9
    • Między 3000 a 5000
      5
    • Więcej niż 5000
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Wpływy z CIT są 2x niższe od wpływów z PIT zatem łatwo policzyć że pracownikom przypada 2/3 zysków firmy a 1/3 pracodawcy.

Łatwo się pomylić, a nie łatwo policzyć. Lwią część (jeśli nie większość) małych i średnich firm w Polsce stanowią działalności gospodarcze zarejestrowane na osobę fizyczną, a więc płacące PIT. CIT płacą tylko osoby prawne (spółki, stowarzyszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakoś jak dawno temu it wprowadził modę na pakistańczyków i hindusów to nikt nie płakał, że jak oni mają za takie stawki wioskę utrzymać mimo, że polak i tak płaci im lepiej niż ichniejsi rodzimi pracodawcy.

Za to też niedługo przyjdzie rachunek. Tak jak to jest z dzisiejszymi Chinami.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne firmy nie odprowadzają VATu ani nie płacą podatku dochodowego, a więc maja więcej pieniędzy na pensje

z moich prywatnych doświadczeń i obserwacji mają jakimś cudem jeszcze mniej niż ta jednosobowa działalność u Zenka dająca pracę paru ludziom :D

sam się dziwie gdzie to ginie ale pewnie na Kajmanach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszymi płatnościami są akordy oczywiście jeżeli jest to możliwe, wtedy przy odpowiedniej stawce obie strony są zadowolone, bo ja zarabiam więcej bo coś jest zrobione szybciej, a moi ludzie zarabiają więcej bo nie siedzą na ... , tylko pracują bo wiedzą za co !

Nikt wykwalifikowany nie będzie robił za minimum

ale najpierw trzeba się przekonać co potrafi. Co do kwalifikacji to obecnie przez nasz system szkolnictwa jest problem z fachowcami dosłownie w każdej dziedzinie, począwszy od pracowników fizycznych (niech ktoś znajdzie np młodego spawacza tzn do 30 lat - nie ma - to samo z murarzami, malarzami i tak można wymieniać w nieskończoność) po biurowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko jeszcze napomknę, że na początku lat 90 nigdzie nie dało się tak zarobić jak u prywaciarza. Absolutnie żadna firma nie państwowa nie płaciła tyle ile prywaciarz. Sytuacja była taka, że po robocie w państwowej można było pójść na 3-4h do prywaciarza i zarobić niemal tyle co na etacie a czasem i lepiej.

Dziś najwięcej zarabia się w urzędach. To jest znak naszych czasów. Biurwy wysysają wszystko ze społeczeństwa. Ci co nic nie produkują, nie świadczą usług, nic pożytecznego nie robią a przeszkadzają zarabiają krocie a ten co uczciwie zapitala musi to dziadostwo karmić :/

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś najwięcej zarabia się w urzędach.

nie jestem za urzędasami ale imo to bzdura :)

Ci co nic nie produkują, nie świadczą usług, nic pożytecznego nie robią a przeszkadzają zarabiają krocie a ten co uczciwie zapitala musi to dziadostwo karmić :/

btw. większość ludzi których znam nic nie produkuje, mniemam że wszyscy tu na pio nic nie produkują, taki świat się zrobił ze większość ludzi "przelewa z pustego w próżne" a inni właśnie za to im płacą robiąc dokładnie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka bzdura, dziewczyna 2 rok pracy, 5 letnie studia mgr oczywiście "pedagogika", mama zastępca kierownika Urzędu Pracy w mieście około 30 tyś osób, zarobki około 3 tyś z hakiem jej praca to o 7 przychodzi, do 8 pali fajki i pije kawę potem z wielką łaską obsługuje petentów znam ją, (wiem jaki ma charakter i podejście do ludzi ) bardzo ale to bardzo blisko ;) aa o 10:27 ma przerwę tak do 11:05 (choć planowo od 10:45 do 11) dobre nie?

każdy coś produkuje wy usługę ja teksty etc, jest produkcja więc nie rozumiem? drzewo do kominka? czy jak ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne firmy nie odprowadzają VATu ani nie płacą podatku dochodowego, a więc maja więcej pieniędzy na pensje. Do tego częstokroć nie dosięga ich polska biurwokracja.

Nie pitol głupstw :) po pierwsze to nie są zagraniczne firmy a firmy z kapitałem zagranicznym więc polska biurwa ich sięga ale wymięka przed kancelariami prawnymi które reprezentują ich interesy przed skarbówką i urzędasami. Poza tym jako spółki "zależne" cały dochód wyprowadzają z Polski robiąc sobie straty za granicą .

Ktoś kto pisze że w takich firmach zarobki są wyższe bo jest lepsza organizacja pracy przewaga technologiczna czy "know how" jest zwykłym dupkiem :)

Przewaga leży przede wszystkim w "radosnej księgowości" i zwolnieniach podatkowych dla firm z udziałem kapitału zagranicznego no i tę przewagę stymuluje polski rząd w ławach którego od lat zasiadają tępaki niszczące czy hamujące rozwój polskich firm i w ogóle rodzimego przemysłu ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy coś produkuje wy usługę ja teksty etc, jest produkcja więc nie rozumiem?

na moje to sprzedajemy czas i wiedzę/umiejętności ale nie nazwałbym tego produktem bo ani się w to odziać ani tego zjeśc :D takie tam dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności