Skocz do zawartości

Ściąganie długów


DlaSeo.eu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli gość ma działalność komornik może zabrać wszystko z takiego konta, są firmy które za określoną opłatą ustalają czy gość gdzieś pracuje, czy ma firmę itp. Nie są to typowe firmy windykacyjne które tylko dzwonią lub wysyłają papierki. Wtedy jak ustalisz że ma jakiś określony dochód z tym do komornika. Tylko pytanie jaka to suma, jak pokaźna opłaca się, jak nie to niestety gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy z tego co wiem już niema a wszystko co ma (auta, mieszkanie itp) jest zarejstrowane na jego kobietę z która niema ślubu.

Co do prywatnych zlecen to juz wiem o co chodzi dziekuje nie skorzystam:)

A czy może ktoś polecić firme która ustala czy i gdzie ktoś pracuje?(i czy tyczy sie to ze osoba otrzymuje jakiś tam zasiłek)

Kwota to 11 tys + odestki więc ponad 20 tys zł

Usługi dla pozycjonera

Forum dla palaczy o e-papierosach i produktach ułatwiających życie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo śliska sprawa zazwyczaj balansuje na granicy prawa. Jeśli coś się nie powiedzie to Ty możesz mieć problemy i sprawę w sądzie a nie dłużnik. Z ofiary staniesz się ściganym.

O tak przed takim krokiem kazdy powinien sie na prawde zastanowić że warto , tu jest jak z gra na giełdzie :) i nie jest to na granicy prawa tylko całkowicie nielegalne i karalne.

A skoro masz jego adres to po co chcesz zlecać komus żeby sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie sposoby na ściąganie długów od klientów? Mianowicie mam klienta który wisi mi okrągła sumkę +% sprawa w sądzie zakończona na moją korzyść mimo tego komornik od prawie 2 lat nic nie ściągnął. Twierdząc że klient nic niema. Firmy windykacyjne? Jeżeli tak to jakie? Lub inne sposoby?

Wszystko zależy od szczegółów. Kim jest dłużnik, jaka jest jego sytuacja finansowa, jaka suma jest do ściągnięcia i co zleciłeś komornikowi sprawdzać. Komornicy z reguły kładą lagę na trudne przypadki jeżeli nie masz zabezpieczenia ani nie wskażesz majątku dłużnika.

Firma windykacyjna w tej sytuacji raczej nie pomoże, no chyba, że jakaś działająca na granicy prawa albo wręcz bezprawnie a to może trafić rykoszetem w Ciebie więc nie polecam. Licz się też z wydatkiem rzędu 30-50% odzyskanego długu.

Jeżeli suma jest naprawdę duża zatrudnij detektywa, który prześwietli majątek dłużnika. Jeżeli ma coś na siebie, to detektyw to znajdzie i z tym idź do komornika. Gwarancji nigdy nie masz, dlatego takie zabawy to opłacalne są przy większych sumach.

Przy mniejszych pozostaje własna inwencja w poszukiwaniu majątku i cierpliwość, ew. zlecenie weryfikacji dłużnika windykatorowi terenowemu, ale zakres takiego wywiadu jest raczej niewielki w porównaniu do działań detektywa.

Jeżeli zależy Ci na kasie teraz, to sprzedaj ten dług. Jeżeli Ci nie zależy potraktuj to jako inwestycje oprocentowaną ponad 20% rocznie :D i uderzaj komornikiem co 3-4 lata (o ile dług dotyczy osoby prywatnej a nie spółki prawa handlowego). Zwłaszcza jeżeli dłużnik jest osobą młodą jest spora szansa, że w końcu będzie musiał się ustatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zarejstrowane na jego kobietę z która niema ślubu.

To mu ją poderwij :) i po sprawie :) - a na poważnie to niestety ale sam musisz podziałać w kierunku ustalenia co ma czego nie ma i jak wykryjesz, że coś ma to skarga na komornika

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi firmę kokodżambo która ma 100% skuteczności, bo gorszej bredni to dawno nie słyszałem, nawet w sieci znajdziesz informację na temat procentowe ściągania i egzekwowania długów przez największe podmioty oferujące takie usługi, (niedługo powinny być wyniki za rok 2012)

Inna forma namierzenia dłużnika, to prywatny detektyw, którego zadaniem jest dotarcie i udowodnienie majątku (i takie usługi świadczą coraz częściej), z drugiej strony, że ktoś posiadając auto i mieszkanie bawi się z komornikiem za 20 tyś, trochę dziwne podejście ;) przecież takim działaniem hamuje sobie dostęp do produktów bankowych, ratalnych etc, jest wszędzie "spalony"

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności