Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć zdjęcia na stronie?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nikonem po co w ogóle zabezpieczać ? Jak się nie da zabezpieczyć w 100% to bez sensu się męczyć. Daj ten znaczek wodny, i co raz przeleć google wyszukując zdjęciem w grafice. Zajdź do jakiegoś prawnika niech Ci sporządzi odpowiedni tekst i jak znajdziesz kogoś kto skopiował twoje zdjęcie i go użył bez Twojej zgody, wtedy wysyłasz mu drogą mailową wniosek od prawnika, że ma zapłacić za użycie zdjęć jak nie to widzimy się w sądzie i tyle.

Jak nie chce Ci się bawić w takie ceregiele to odpuść sobie w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje fakt, że o ile zdjęcie podchodzi pod popularną frazę może generować niezły ruch. Więc to już kwestia kalkulacji co bardziej się opłaca, pilnować praw autorskich, czy puścić i jednak zgarniać trochę ruchu.

Ja kiedyś otrzymałem skargę od pewnej pani z US, że wykorzystywane jest zdjęcie jej Tatusia. Pic w tym, ze to samo zdjęcie wykorzystuje samo google pod sylwetkę tatusia, taką co to się pojawia po prawej dla znanych ludzi i Pani też się nie pytali. Ale ja grzeczny jestem, więc przeprosiłem, i tłumaczyłem, że jestem miłośnikiem sztuki zmarłego Tatusia i chodziło tylko o promocję jego dzieł. Pani z US przysłała mi wtedy pieć innych zdjęć Tatusia, o niebo lepszych i mogłem nawet galeryjkę zrobić. No ale przede wszystkim, byłem bardzo grzeczny i popisałem się znajomością tematu, czyli sztuki Tatusia Pani.

Inna Pani, też córa zmarłego legendarnego Tatusia, miała problem z filmikiem z udziałem Tatusia,będącego w moim posiadaniu. Porozmawialiśmy i dziś wspólnie szukamy wszelkich dokumentów dotyczących znanego Tatusia, nomen omen, człowieka, który mocno zaważył na moich gustach muzycznych w młodości.

Czasem więc może nie warto doszukiwać się przestępstwa, bo więcej z tego zadymy niż korzyści. Oczywiście w przypadkach nagminnych i przy głupich, czy bezczelnych tłumaczeniach delikwenta sprawa wyglądać może całkiem inaczej.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o zdjęcia słynnego Tatusia Pani a o zwykłą kradzież.

Tematem zabezpieczenia zdjęć też jestem zainteresowany.

Kancelaria jest ok, ale nie w każdym przypadku. Często jest brak czasu aby wyszukiwać skradzione zdjęcia.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o zdjęcia słynnego Tatusia Pani a o zwykłą kradzież.

to, że niby zdjęcie Tatusia jest bezwartościowe w porównaniu np. ze zdjęciem schabowego? Nonsens.

Zdjęcie jest zjęciem. Ktoś je zrobił, ktoś jest autorem, i ma do niego wszelkie prawa, zwłaszcza jeśli je zastrzegł, a w przypadku sławnych Tatusiów tym bardziej tak może właśnie być.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up jak jest brak czasu dla przedsiebiorcy to niech zatrudni pracownika na 1/2 albo pelny etat i sprawa zalatwiona...

Wiesz jak to jest z pracownikami.

Przychodzą do pracy albo nie, siedzą na fejsie, tłiterze, piją kawki, palą a na dodatek chcą urlopu, przerwy śniadaniowej i na koniec miesiąca przelewu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzlafRock, on 13 Sept 2014 - 12:32, said:

Tu raczej nie chodzi o zdjęcia słynnego Tatusia Pani a o zwykłą kradzież.

To były zwykłe zdjęcia z pracy. Ogólnie proceder mnie wkurzał, ponieważ teksty i zdjęcia wykorzystywały "firmy" do budowy stron swoich klientów. Były też zabawne sytuacje, np. pewna Pani powiedziała w rozmowie telefonicznej, że nie chce usunąć mojego tekstu ze swojej strony, ponieważ jej się podoba. Kilka sformułowań, które układałem z moją eks (polonistką) powszechnie krąży w branży i praktycznie każda firma ma na swojej stronie.

Teraz zawęziłem specjalizację i konkuruje z paroma firmami, które nie robią takich głupich podchodów. Mówiąc dosadnie ola*em całą sprawę i mam święty spokój :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu generowałbym zdjęcia->canvas - zdjęcia nie zapiszesz - zbój może jedynie printscreena wtedy zrobić - ale nie zapisze samego zdjęcia - gwarantuję

ps. a znajdowanie swoich obrazków jest teraz dziecinnie proste - chyba że ktoś uzywa do ich generowania canvas :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% nigdy się nie zabezpieczysz , moje foty latają już po całym necie ale namierzam tylko tych "bezczelniejszych" w wielu wypadkach jest tak, że odpuszczam i dostaję parę linków w zamian do różnych stron :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz przynajmniej wiem jak sobie radzisz z linkowaniem w dobie Googlowych zwierzaków :D

e: podpuszczasz dziada i cap linka za podbieranie zdjęć ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami robię fotki za linki , przyznaje :D, w sumie trochę drożej wychodzi licząc robociznę ale z drugiej strony mam miejscówki niedostępne dla innych ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moje 3gr, jeśli edytujesz zdjęcie np. photoshopem, na 99% zapisuje on w pliku informacje, wystarczy dany plik otworzyć chociażby notepadem i mamy pięknie napisane: adobe photoshop coś tam, godzina i data, często również autora pliku, z tym że tego autora najpierw trzeba ustawić ;] można nawet kontakt dać do siebie. Oczywiście można to obejść, ale patrząc po tym jak np. Krzyśkowi kradną fotki, to wrzucają jak leci ;)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% nigdy się nie zabezpieczysz , moje foty latają już po całym necie ale namierzam tylko tych "bezczelniejszych" w wielu wypadkach jest tak, że odpuszczam i dostaję parę linków w zamian do różnych stron :D

I o tym pisałem. Czasem warto odpuścić, w imię bardziej wymiernych korzyści. Z uwagi, że na ogół jestem uprzejmym i grzecznym człowiekiem, mnie by Beerbant też pewnie odpuścił. Zresztą w zamian zawsze mogę trzasnąć fotkę jakiejś wiekowej, niedostępnej whisky co to mi onegdaj zaprzyjaźnieni Szkoci z okolic Invernes nawieźli całą skrzynkę :)

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności