Skocz do zawartości

Tylko frajer rozlicza się za efekt?


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja rozliczam się za efekt, chociaż wolałbym model abonamentowy, dlaczego przyjołem taką strategię ? Ano dlatego że widzę coraz większą ilość klientów, którzy już wiedzą że można tak płacić za pozycjonowanie, i wiedzą że im się to opłaca. Pewien odsetek, to również osoby, które miały już kontakt z pozycjonerami. Innym powodem, jest fakt iż potrafię w miarę szybko wypozycjonować klienta, zatem czas oczekiwania na zwrot inwestycji, jest dość krótki. Trzecia sprawa, biorę klientów wszystkich, dużych i małych, mam wypracowany sposób pracy, obsługi klienta, i duża liczba klientów nie sprawia mi problemów.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsensowne jest stwierdzenie, że w krytykowanym modelu nie otrzymuje się zapłaty za pracę włożoną przed osiągnięciem efektów. Otrzymuje się ją, ale w późniejszym okresie; poniesione do tego czasu koszty są inwestycją i wycena pozycjonowania koszty tej inwestycji uwzględnia.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsensowne jest stwierdzenie, że w krytykowanym modelu nie otrzymuje się zapłaty za pracę włożoną przed osiągnięciem efektów. Otrzymuje się ją, ale w późniejszym okresie;

O ile nie będzie zmiany w algorytmie, coś złego się nie stanie i o ile uda się wbić stronę do top10. Ta "inwestycja" nie jest dla mnie argumentem.

Za dużo jest czynników na którymi nie ma się kontroli przy SEO ;).

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat się nie zgodzę ... nie łapie jak leci i nie robię jak leci (ups!) choć są ku temu możliwosći

To też zależy od tego co ktoś rozumie pod słowem "abonament". Jeżeli za abonament rozumiemy 100zł za pozycjonowanie i klient w tej cenie oczekuje top1, to ma takiego pozycjonera jakim jest.

Wątpię, abyś Ty, Zgredzie miał takie umowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest pytanie o budżet. Gdy wiemy jaki ma klient - wówczas możemy odpowiednio przygotować ofertę albo kilka do wyboru. Przynajmniej ja znam takie działania ;)

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, abyś Ty, Zgredzie miał takie umowy ;)

musze przejrzeć folio ;)

ale dziwi Mnie że udaje mi się jeszcze mieć umowy na gebę i ludzie płaca faktury ... :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwi Mnie że udaje mi się jeszcze mieć umowy na gebę i ludzie płaca faktury ...

Też mam takie i sobie je bardzo cenię :).

i sa to osoby pełne zrozumienia dla Twojej pracy i jak suszą głowe że algorytm, ze google to rozumieją :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 95% przypadkach wystarcza analogiczne przedstawienie sytuacji z branży w której działa :).

no dobrze i co dalej? Pojawi sie pytanie że setki firm konkurencyjnych mogą działać w modelu (który jest bardziej dla klienta zrozumiały, bezpieczny). Tez jestem za Twoim tokiem rozumowania (mam klientów abonamentowych) tyle że inna jest zapotrzebowanie na rynku. Niestety zepsute przez wlasnei takie oferty. Nie dość ze płatnośc za efekt to jeszcze ileśc miechów gratis +kupon adwords jeszcze najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o zdobycie zaufania klienta, Zgred jako doświadczony pozycjoner wie jakich argumentów użyćaby skłonić klienta do zawarcia umowy abonamentowej - i uważam tem model za bardzo dobry.

Inna sprawa że niektórzy klienci chcą podpisać tylko i wyłącznie umowę za efekt, i przykładowo ja ten segment rynku obsługuje.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajerem

Jest też klient, który w cenie poltka chce dostać merola. Obustronne oszustwo. Klient cieszy się, iż znalazł frajera, który za grosze profesjonalnie wypozycjonuje mu stronę, a pozycjoner ciesz się, bo trafił na frajera, który płaci za wystawianie faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności