Skocz do zawartości

Tylko frajer rozlicza się za efekt?


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

przecież SEO to własnie link building :)

To taki właśnie sposób rozliczania oferuj :)

Latent Semantic Engineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rynek jest taki a nie inny i trzeba to zaakceptować.

Ja stosuję różne rozwiązania. Mam umowy ryczałtowe, za efekty i mieszane. Jak jest ryczałt to dokładam starań żeby klient był zadowolony i chciał przedłużyć umowę.

Wiele zależy od kwestii zaufania na linii klient-wykonawca. Pewnie dlatego większość umów ryczałtowych mam z firmami/osobami z którymi już się wcześniej znałem.

Profesjonalne katalogowanie stron + baza precli i katalogów. Polecam Katalog PR4

A ten Miejski katalog stron jest inny niż wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć? Przy rozliczaniu za pozycje nie ma takich dylematów.

Latent Semantic Engineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie to teraz zmienić, bo w sumie klienci żyją w przekonaniu, że istnieje tylko i wyłącznie płatność za efekt. Ja rozumiem, że mogą zdarzyć się przypadki, gdy pozycjonuje lokalnie na jakąś wieś, gdzie jest jedna firma na całą wioskę i chce się po prostu pojawić w wynikach. Jednakże obecnie wiele fraz za efekt się już nie da...

Nawet w sumie gdy czasami proponuje za efekt (stawki 150-300zł) miesięcznie od momentu wbicia do top10 (czasami od momentu pojawienia się tam 50% fraz w top10 - zależy jaka trudność i ile ich jest), przy ruchu kilku tysięcy osób msc (generalnie usługi, więc klienci płacący się znajdą za ich usługi, by mi mieli z czego zapłacić też...) to i tak jakoś stwierdzam, że przed kompem robią dziwną minę i pewnie myślą, że za wysoka cena...

Generalnie ubolewam nad faktem, że jest tyle firm gdzieś na szarym końcu, ostatnio napisałem do 600 firm z zapytaniem o ofertę (tylko 6 firm odpisało), przed nimi w wynikach były wyniki z katalogów firm etc. generalnie nazywam to śmietnikiem, no cóż jest wyżej, oni niby stronę mają zrobioną za którą przecież zapłacili, serwer opłacony (zgaduje, że w wielu przypadkach o wiele za dobry, niż by wystarczył), domena opłacona, wcześniej czy później przyjdzie i za nią zaś zapłacić, tylko po co, skoro dalej będzie na 100 którymś miejscu, i nikt na nią nie trafi (bo zbierałem specjalnie takie, które mają po 5 linków na krzyż). A proponowałem z góry wersję za efekt, czyli dopóki by ich strona nie znalazła się w tym top10, by nie musieli płacić (chciałem się lekko poświęcić, z korzyścią potem dla mnie i jak widać nawet to nie przeszło).

Powiem jeszcze tyle, że gdy już biorę coś za efekt, od razu pisze że opłata serwera, domen pod zaplecze - opłata z góry, bo nie zamierzam wykładać swoich.

Generalnie wkurza mnie też to, że niektórzy stwierdzą fakt, że dodam stronę do 30 katalogów czy tam umieszczę link na 10 blogach dziennie - no przecież ja nic nie zrobiłem... No tak, katalog zainstalował się sam, został skonfigurowany sam, blog to samo został zainstalowany sam, skonfigurowany też, treść też została dodana sama... No i też twierdzę, że skoro nic nie zrobiłem i on by sam to sobie zrobił lepiej, to mam pytanie "czemu za to się sam nie zabierze..." ja mam płacone za pozycjonowanie i za to by strona była w jakimś tam ustalonym top... a nie za ilość linków etc. mogę dodać i 5 byleby z sensem i miało to efekt w pozycjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozliczaniu za pozycje nie ma takich dylematów.

Pojawiają sie potem jak klient sie dowiaduje, że musi przebudować stronę i strategię linkowania a jak się dowiaduje, że na same wpisy do katalogów musi wywalić 5 stówek to dostaje lekkiego rozwarcia gałek ocznych :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę oto przykład: :)https://oferia.pl/zle...&utm_campaign=3

a fragment o tym że umowę przygotują sami jest najlepszy

A skąd Twoja troska? Sądzisz, że zmuszą do podpisania bez jej przeczytania?

Latent Semantic Engineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę oto przykład: :)https://oferia.pl/zle...&utm_campaign=3

a fragment o tym że umowę przygotują sami jest najlepszy

Jak zobaczą w umowie o zakazie stosowania SWLi to wszyscy "ofermowcy" odpadną :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozliczaniu za pozycje nie ma takich dylematów.

Pojawiają sie potem jak klient sie dowiaduje, że musi przebudować stronę i strategię linkowania a jak się dowiaduje, że na same wpisy do katalogów musi wywalić 5 stówek to dostaje lekkiego rozwarcia gałek ocznych :D

A jaką usługę Ty mu prowadzisz, consulting? Bo jeśli pozycjonowanie, to Twój problem i Twoje 5 stówek.

Latent Semantic Engineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Grono, przepraszam, ale po wątku jak ten, mam przed oczami obraz nieudaczników, którzy chcieliby, ale nie potrafią, do tego podpisują umowy pod przymusem, bez możliwości przeczytania, następnie już w trakcie ich realizacji są zaskakiwani jakością serwisów, którymi się od paru miesięcy zajmują i kosztami, jakie będą musieli ponieść, aby choć doczłapać się do top30.

A stanę teraz po stronie klientów i powiem - TO PO CH... MI TAKI KTOŚ?!!

Latent Semantic Engineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności