Skocz do zawartości

Tylko frajer rozlicza się za efekt?


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 95% przypadkach wystarcza analogiczne przedstawienie sytuacji z branży w której działa :).

no dobrze i co dalej? Pojawi sie pytanie że setki firm konkurencyjnych mogą działać w modelu (który jest bardziej dla klienta zrozumiały, bezpieczny). Tez jestem za Twoim tokiem rozumowania (mam klientów abonamentowych) tyle że inna jest zapotrzebowanie na rynku. Niestety zepsute przez wlasnei takie oferty. Nie dość ze płatnośc za efekt to jeszcze ileśc miechów gratis +kupon adwords jeszcze najlepiej :)

Wtedy pokazuje się swoje osiągnięcia :). Kwestia odpowiednich negocjacji. Po za tym, nie współpracuję z klientami, którzy nie rozumieją tego co robię i jak to działa. Za każdym razem tłumaczę klientowi co i jak.

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Za dużo jest czynników na którymi nie ma się kontroli przy SEO (...) o ile nie będzie zmiany w algorytmie, coś złego się nie stanie i o ile uda się wbić stronę do top10.

A w branży ubezpieczeniowej jest mniej czynników na które nie ma się wpływu? Ryzyko poniesienia porażki nie jest decydujące dla wyboru modelu rozliczeń, ponieważ im więcej ma się klientów, tym bardziej częstość występowania zdarzeń losowych odpowiada ich prawdopodobieństwu. Cena pozycjonowania i wielu innych usług to prawdopodobieństwo uwzględnia.

Przy odrobinie rozsądku da się każdy model uczynić obustronnie opłacalnym, po co więc lobbować wśród klientów i usługodawców "jedyny właściwy" sposób rozliczeń? Jeśli klient chce płacić abonamentowo to proszę bardzo, jeśli woli płacić więcej (za wartość dodaną w postaci komfortu psychicznego), ale dopiero po osiągnięciu efektów to czemu nie realizować usługi zgodnie z jego wolą?

Tylko frajer nie spełnia oczekiwań klientów jeśli może się to opłacać. Nawet pobieranie jednorazowej opłaty za dożywotnie SEO może być sensowne i zdrowe, jeśli cena jest odpowiednia, a usługodawca jest gotów ją pokryć (ze swojej strony oferuję 5% zniżki dla nałogowych palaczy w tym modelu).

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to czemu nie zrealizować usługi zgodnie z jego wolą?

Jest popyt jest podaż.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, nie współpracuję z klientami, którzy nie rozumieją tego co robię i jak to działa.

Pozwolę sobie zauważyć, że to bardzo ryzykowna teza. Są tacy którzy nie potrafią ogarnąć tematu, są tacy którym się nie chce i tacy którzy mają ważniejsze (dla nich) sprawy na głowie. A nie wyklucza to ich jako klientów. Jeśli płacą.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pokazuje się swoje osiągnięcia :). Kwestia odpowiednich negocjacji. Po za tym, nie współpracuję z klientami, którzy nie rozumieją tego co robię i jak to działa. Za każdym razem tłumaczę klientowi co i jak.

dla mnie hasło klient zaczyna się na etapie zapytania z formularza (oczywiscie są rekomendowani itp).

I co dalej ? Wysyłasz na kazde takie zapytanie osiągniecia i kazdemu tlumaczysz jak fajnie placic abonament bez efektów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczanie za "efekt" niesie za sobą ryzyko potraktowania strony SWLami oraz innymi automatami i to w sposób totalnie prymitywny, robi niestety ponad 90% firm na rynku zaś rozliczanie abonamentowe niesie ryzyko nic nie robienia ;).

Tak czy inaczej wszystko zależy od podejścia ... Przy tak dużej liczbie "niewiadomych" i "niepewności jutra" obie strony muszą mieć świadomość podejmowanego ryzyka.

IMHO są dwa główne kłamstwa w branży :

1. gwarancje wyników

2. skuteczne white seo

:)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. i Krzyś za rogiem ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, nie współpracuję z klientami, którzy nie rozumieją tego co robię i jak to działa.

Pozwolę sobie zauważyć, że to bardzo ryzykowna teza. Są tacy którzy nie potrafią ogarnąć tematu, są tacy którym się nie chce i tacy którzy mają ważniejsze (dla nich) sprawy na głowie. A nie wyklucza to ich jako klientów. Jeśli płacą.

Jeżeli widzę, że klient ma chęci by ogarnąć temat to poświęcam mu więcej czasu na wytłumaczenie tego całego procesu.

Wtedy pokazuje się swoje osiągnięcia :). Kwestia odpowiednich negocjacji. Po za tym, nie współpracuję z klientami, którzy nie rozumieją tego co robię i jak to działa. Za każdym razem tłumaczę klientowi co i jak.

dla mnie hasło klient zaczyna się na etapie zapytania z formularza (oczywiscie są rekomendowani itp).

I co dalej ? Wysyłasz na kazde takie zapytanie osiągniecia i kazdemu tlumaczysz jak fajnie placic abonament bez efektów? ;)

Od razu stawiam swoje warunki. :)

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poświęcam mu więcej czasu na wytłumaczenie tego całego procesu.

ostatnio 7 h spędziłem na rozmowie z klientem który był zainteresowany audytem i określeniem strategii rozwoju SEO dla serwisu turystycznego a był zdziwiony że ma to kosztować 15K bo mu to zrobią za "pińcset" - zrobili , wrócił i ponownie negocjujemy ale od razu na początku poprosił aby wystawić FV za 7 h konsultacji.

przeginka w drugą stronę:

10K za postawienie gołego niemalże OSCommerca z wprowadzeniem 50 produktów ....

Uświadamiający, iż tylko u niego będzie najlepiej i najefektywniej.

płacę każdemu za dostarczenie "twardego" dowodu iż w jakiejkolwiek rozmowie z kimkolwiek stwierdziłem , że robię coś najlepiej (z wykluczeniem kategorii damsko męskich oczywiście) :D

edytowane

i kulinarnych też :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takich kwotach za OsCommerce, czy za blogi na WP, ktoś bierze dotacje, i zleca znajomemu.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności