Skocz do zawartości

Koniec SPAMu? Od dzisiaj będzie on legalny


Vax

Rekomendowane odpowiedzi

art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

ulegnie zmianie

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś przysyła ofertę to jest oferta publiczna i wszystkie dane są publiczne

Tu niestety jesteś w błędzie.

Nadawca przesyła ofertę do "konkretnej" osoby (na konkretną skrzynkę pocztową). Dodatkowo nadawcą może być osoba fizyczna, którą jak najbardziej chroni ustawa o ochronie danych osobowych (i wyszło masło maślane ;) )

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@served osoba do osoby tak (chociaż jak mam ochotę to mogę upublicznić swoją korespondencję - zrób mi coś :) ) ale jak tylko zobaczysz nazwę firmy to już nie -> firma jest upubliczniona -> żebym musiał stosować klauzulę poufności muszę ją podpisać

więc wszystkie jej oferty są publiczne

to by dopiero było jakby obywatel był skazany na spamataki i nie mógł z tym nic zrobić a tak to napisze ze oferta do zwykły syf :)

btw. Tomek Spamer z firmy PierdziCorp to nie są dane osobowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać paragrafów ale każda korespondencja jest poufna i nie trzeba niczym jej podpisywać.

obywatel był skazany na spamataki i nie mógł z tym nic zrobić

Niby czemu nie może nić zrobić? Zawsze może zgłosić to na policji lub miejskiemu rzecznikowi praw konsumenta.

Tomek Spamer z firmy PierdziCorp to nie są dane osobowe

To są już tak zawiłe sprawy, że trudno mi się na ten temat wypowiedzieć, ale z pewnością bym nie był tego taki pewny jak Ty.

I żeby nie było - jak najbardziej jestem za walką ze spamem i spamiarzami. Codziennie blokuje jakieś maile bądź całe domeny. Jednak upublicznianie danych osobowych lub całej korespondencji to nie tędy droga.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korespondencja jest poufna owszem -> ale dla osób ją przekazujących (poczta, kurier etc.) a w przekazach elektronicznych ma być zabezpieczona przed podglądem/podsłuchem ale nie jest poufna dla nadawcy lub odbiorcy :) poza ofc specjalnymi umowami/klauzulami wynikającymi z różnych względów czy to biznesowych czy prawnych ale te się z góry podpisuje

innymi słowy jeżeli dostaję list/mail etc. mogę go upublicznić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze "niespamy" już wpadają :) a SpamAssassin + Postfix łykają nowe regułki ;) chyba sobie ustawię regułkę dla

e-mail został wysłany zgodnie z nowelizacją art 10. ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną wprowadzonej z dniem 21 stycznia 2013 roku. Od tego dnia dozwolone jest wysyłanie komunikacji elektronicznej do firm.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności