Skocz do zawartości

Kilka ciekawych statystyk


mozgu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chcieliśmy podzielić się kilkoma ciekawymi statystykami, które postanowiliśmy zebrać przy okazji nowego startupu.

https://www.statino.com/statistics

Statystyki zebrane są po odwiedzeniu i przeanalizowaniu contentu prawie 4 milionów domen z różnych języków, więc śmiało można powiedzieć, że "taki jest internet" :)

Widać tutaj ogromną przepaść jaką dzieli użycie G+ na stronach w porównaniu np. do FB czy nawet Twittera. Widać też skalę, na jaką FB jest używane na stronach.

Widać też dominującą pozycję XHTML 1.0TRANSITIONAL wśród typów htmla, w którym zakodowane są strony. HTML 5 natomiast zaczyna się przebijać i sądzę, że kwestią czasu jest osiągnięcie przez niego pierwszej pozycji.

Wśród kodowania znaków króluje UTF-8 (71,93% wszystkich witryn)

Pozdro600 ;-)

Mam nadzieję, że komuś się przyda - jeśli nie, to dajcie do kosza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 ostatnie bardzo przydatne :)

Widać też dominującą pozycję XHTML 1.0TRANSITIONAL wśród typów htmla, w którym zakodowane są strony. HTML 5 natomiast zaczyna się przebijać i sądzę, że kwestią czasu jest osiągnięcie przez niego pierwszej pozycji.

na moje html5 poszedł w złą stronę więc dopóki mogę będę go omijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności