Skocz do zawartości

Uzdrowiciel na Stadionie Narodowym. Tysiące chętnych


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

jak można mieć dowód na coś co nie istnieje ?

Magiczne słowo, które wszystko rozwiązuje: WIARA - podobno czyni cuda.

Wierzymy, że jutro obudzimy się chociaż nikt tego nie jest pewny. Wierzymy, że jutro wzejdzie słońce.

Często zapominamy o wierze gdyż przyjmujmy niektóre zjawiska za pewnik. Jednak wiara jest w nas zawsze.

Ludzie chorzy często nie mają żadnej nadziej, medycyna rozkłada ręce - pozostaje im wiara w cud.

Człowiek bez wiary jest nikim.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Magiczne słowo, które wszystko rozwiązuje: WIARA

niestety czym innym jest termin wiara, a czym innym czasownik wierzyć. ludzie zaślepieni wiarą w nieistniejącego boga nie potrafią dostrzec tej różnicy i w tym problem ;)

widzisz, ty wierzysz, że jutro wstanie słońce, a ja to wiem. wiem dlaczego pojawi się na wschodzie, a czemu nie na zachodzie.

mógłbym napisać, że staram się dowiedzieć więcej, abym musiał mniej wierzyć. kwestia chęci, a nie odgórnego nakazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie zaślepieni wiarą w nieistniejącego boga

To ciekawe, wiesz to? Skąd?

widzisz, ty wierzysz, że jutro wstanie słońce, a ja to wiem. wiem

A jak któregoś dnia nie wstanie też będziesz wiedział?

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak któregoś dnia nie wstanie też będziesz wiedział?

takie pytanie może zadać ktoś kto nie miał fizyki w szkole. niestety braki w edukacji są poważnym elementem czyniącym człowieka wierzącym.

o ciekawe, wiesz to? Skąd?

bóg mi powiedział, nie wierzysz ? udowodnij, że mi tego nie powiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie zaślepieni wiarą w nieistniejącego boga nie potrafią dostrzec tej różnicy i w tym problem

Nie wszyscy są zaślepieni i skąd wiesz, że boga nie ma? Wierzysz w to?

a ja to wiem. wiem dlaczego pojawi się na wschodzie,

Oida ouden eidos

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja ci zadaje pytanie skąd wiesz, że nie ma krasnoludków ?

Wierzę, że są.

Quid­quid la­tine dic­tum sit, al­tum vi­detur.

Tu zgadzam się z tobą. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarki,preony i kilka mniejszych które jeszcze znajdą też stworzył pewnie Bóg,Allah czy kto tam se w co wierzy.Dla ciebie wiara w Boga sprowadza się tylko do religi i określnej postaci z nią związanej, a dla mnie to coś więcej ,to miejsce w które wysyłam wszystkie swoje myśli, wiara w idee że jest coś a ja nie jestem z powietrza, spowiednik ze spraw wierzących jakkolwiek to nazwać,nie wiem :)

Po za tym wytłumacz to że jesteś, nie którzy nazywają to duszą inni bytem , tego nie wytłumaczysz ani naukowo ani ewolucją (bo ona tylko udoskonalała) .Możesz to tylko religią lub jakimś wierzeniem wytłumaczyć .Ateizm to jest dla mnie całkowita pomyłka , i osobiście nie rozumiem jak ateiści mogą nie wierzyć w Boga jest to dla mnie nie racjonalne bo najlogiczniejsze wytłumaczenie to właśnie Bóg a jak go widzisz to już indywidualna sprawa :)

total EOT

ps. krasnoludki i Bóg jesteś 101% ateistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, był już ten temat ostatnio wałkowany na kilkadziesiąt stron.

ps. krasnoludki i Bóg jesteś 101% ateistą :)

A ja wierzę w krasnoludki. Wczoraj jeden do mnie nawet przemawiał. Objawił mi się nagle. Był mały, miał może ze 2 cm wzrostu i powiedział mi że to on jest bogiem i że mam codziennie chodzić do lasu i pod jodłą oddawać mu pokłony. I jeszcze mówił, że jak tego nie będę robił to po śmierci zostanę uwięziony w drzewie i tak będę w nim trwał do końca świata i jeden dzień dłużej i że będę cierpiał strasznie.

Nie wiem jak wy, ale ja już dzisiaj pod jodłą byłem, jutro tez pójdę, bo się kurde przestraszyłem tego trochę.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja ci zadaje pytanie skąd wiesz, że nie ma krasnoludków ?

Wierzę, że są.

i chwała na wysokościach ;)

Quid­quid la­tine dic­tum sit, al­tum vi­detur.

Tu zgadzam się z tobą. :)

no lepiej być nie może ;)

kwarki,preony i kilka mniejszych
jakich kilku mniejszych ? skąd wiesz, że to będzie kilka, a nie kilkadziesiąt ? dlaczego zakładasz, że ta liczba jest skończona ? właśnie na tym polega różnica, ty cały czas spekulujesz, to wszystko co dalej napisałeś jest wyssane z palca, jest prawdą tylko dla ciebie
spowiednik ze spraw wierzących
wtf ? ;) itd ...

nawet

total EOT
jest dla ciebie wycieruchem, chyba, że nie wiesz co piszesz ;)

zarzucasz, że ateiści nie czytali bibli, a piszesz

Nikt nikomu nic nie karze

no jeśli tyle zapamiętałeś z lektury pisma św. to może miałeś jakąś wersję okrojoną. zerknij na całość to zobaczysz same nakazy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności