Skocz do zawartości

Uzdrowiciel na Stadionie Narodowym. Tysiące chętnych


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz racje we wszystkim a ja się mylę. Zakończmy

Ale tu nie chodzi o rację. Masz coś w co wierzysz

wiara, jak sama nazwa wskazuje, opiera sie na wierze

Ale dlaczego ja mam w to wierzyć skoro dla mnie jest to głupota. A żeby było ciekawiej to krytykujesz mnie właśnie za to, że wierzysz w coś czego nie ma (i nic mi do tego, możesz sobie wierzyć że masz 3 nogi nawet).

Czyli ateiści szukający czegoś boskiego w innej formie.

nie szukają niczego boskiego skoro boga nie ma. W żadnej formie - a Ci, którzy wstępują do sekt zostali po prostu omamieni przez ludzi, którzy chcą od nich coś wyciągnąć. Tak samo jak większość ludzi została omamiona przez kościół - identyczny przypadek tyle, że nazywa się kościołem a nie sektą :)

Nie mając dowodu, ani nigdy nie widząc go nie możesz też stwierdzić z pewnoscią że go nie ma? :)

Tak samo nie możesz stwierdzić z pewnością, że nie ma krasnoludków, smoków i wszystkiego innego, co jeszcze chore umysły wymyślą (albo przedsiębiorczy biznesmeni zakładając kolejny kościół albo sektę). Już nie będę zaczynał następnego wątku dlaczego twierdzisz, że akurat bóg w którego wierzysz jest tym prawdziwym a nie na przykład budda czy allach, bo to nie ma ŻADNEGO sensu.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja wierzę w SzakaLakaBumBum.

Jest on nad waszym Bogiem, Bóg to jego podwładny, wykonuje za niego robotę. Można by żecz że to taki prezes waszego Boga.

No co, nie jest tak KataLogi.co?

A tak na serio, to muszę się zgodzić z Blake'iem.

Pół żartem, pół serio, komu jest bliżej do Boga? Ateiście czy katolikowi?

Odp. Ateiście, bo Bóg też jest ateistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewność co do tego? A jeżeli tak to czym popartą?

Mam pewność. Nikt tego nie widział, ani nikt nie ma na to żadnych dowodów.

PS. Dowodem jest to co może zobaczyć każdy - ja czy Ty. O innych dowodach - stygmatach i tym podobnych to nawet nie pisz, bo nie będę na te temat dyskutował.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake no jednak nie czytasz co pisze, dla jednego Bóg będzie tym katolickim dla drugiego będzie to Allah a dla trzeciego Słońce i wszyscy oni mają racje.

200 lat temu też komputerów nie było i nikt ich nie widział czy to znaczy że ich nie ma? Z Bogiem będzie tak samo a dlaczego nie można przedstawić dowodów bo człowiek jest zbyt ograniczony i jest to coś co wykracza po za możliwości i rozum ludzki jak komputery dla ludzi 200 lat temu. Szkice Leonarda da Vinci też były uznawane za fanabelie w tamtych czasach :)

Idąc twoim tokiem rozumowania mogę stwierdzić że wielu rzeczy w kosmosie nie ma bo nikt nie widział i nie ma dowodów na to po hipotezami.

A po za tym gdyby nie Bóg i Wiara to byśmy dalej biegali w buszu z maczugami. Nie dostrzegasz w ogóle funkcji religi blake :)

W jednym się zgadzam w 100% z tobą.

" Ale dlaczego ja mam w to wierzyć

skoro dla mnie jest to głupota."

Np. Buddyści chyba mówia jeśli wierzysz w coś bardziej , czujesz się przez to szczęśliwszy to zostań przy tym , czy jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A po za tym gdyby nie Bóg i Wiara to byśmy dalej biegali w buszu z maczugami."

Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. A może gdyby tej całej Wiary nie było bylibyśmy dalej niż jesteśmy? Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Zwłaszcza, że owa Wiara w Boga często wręcz wszelki postęp wstrzymuje, chociażby... invitro, hehe :D

Można też sobie przypomnieć ile to istot zgineło "w imię wiary" chociażby na przełomie ostatnich 2000lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijali głównie ateiści którzy udawali wierzących lub ludzie ślepo im wierzący . Teraz też się zabija tylko w imię pieniądza,rzekomego bezpieczeństwa czy innych bzdurnych powodów.

Masz racje religia ogólnie chamuje szybki rozwój i szkoda że tego dalej nie robi. Co za szybki rozwój robi z ludźmi każdy widzi. Czeka nas w najbliźszych dekadach wojna, głód i ubóstwo oraz podział człowieka na kategorie co w sumie już jest. Cofamy sie w rozwoju cywilizacji. Po za tym pomimo takiego rozwoju technicznego czło ieka własciwie nic się nie różnimy od średniowiecza , dalej zabijamy i okradamy tak samo tylko z innych pobudek.Kiedyś argumentem był Bóg teraz jest pieniądz a skoro po 500 latach nic się nie zmieniło to kto tu jest głupszy my bogatsi o pewne doświadczenia czy ciemnogród ze średniowiecza?

Wiara hamuje rozwój człowieka a ateizm go cofa do jaskiniowców :)

Invitro to też paranoja chcą go finansować z podatków a kupa dzieciaków z domu dziecka nie kto wziąć, bo my chcemy z naszych genów pieprzeni egoiści.Jak chcą to niech ze swoich finansują. A właśnie invitro które w najbliższej przyszłosci pozwoli manipulować doprowadzi to podziału człowieka na kategorie lepszych tych idealnych i tych gorszych co się naturalnie urodzili zupełnie jak w czasach niewolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijali głównie ateiści którzy udawali wierzących

Jak to rozpoznałeś. Wojny religijne też wywoływali ateiści?

chamuje

Nie chamuje. Jeżeli już to hamuje.

Cofamy sie w rozwoju cywilizacji

Możesz rozwinąć tą błyskotliwą myśl?

Po za tym pomimo takiego rozwoju technicznego czło ieka własciwie nic się nie różnimy od średniowiecza

Co ma rozwój techniczny do człowieczeństwa?

Wiara hamuje rozwój człowieka a ateizm go cofa do jaskiniowców

To co go pcha do przodu?

Invitro to też paranoja

Jesteś wyrocznią w każdej dziedzinie?

doprowadzi to podziału człowieka na kategorie lepszych tych idealnych i tych gorszych co się naturalnie urodzili zupełnie jak w czasach niewolnictwa.

Prawdziwy wieszcz z Ciebie.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół to bardzo postępowa organizacja w 1992 roku zrehabilitował Galileusza. Za jakieś 400 lat przyznają że jednak invitro nie jest takie złe.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem źadną wyrocznią przedstawiam tylko swoją opinię.

Dlaczego uważam że to byli ateiści bo wierząca osoba nie jest zdolna do taki potworności

Co pcha go przodu ? Wyciąganie wniosków z popełnionych wcześniej błędów z czym mamy problem

Co do invitro to się już wypowiedziałem.

Nie jestem wieszczem do tego to prowadzi co zręsztą nie jedni naukowcy potwierdzają już dziś. Przykład podziału na kategorie już Izrael zaczął , przykład od hitlera wzieli albo np. w Izraelu jest takie prawo że jeśli zabije się dziecko palestyńskie celowo to dostaje miesiąc prac społecznych.I nie mów Bogdan że takiego prawa tam nie ma! A ludzie się dziwią że ojciec któremu dziecko zabito a sprawcy dano miesiąc prac społecznych potem biega z bombami.Sami zapewne pogodzili by się z tym gdyby to ich dziecka dotyczyło.

A tak w ogóle to wreszcie nie odpowiadasz zdawkowo co mnie cieszy :)

Co do kościoła to jest rzeczywiście zacofany i tkwi przy tych samych zasadach ale to właśnie dzięki temu tak długo przetrwał , bo jakby tak co chwile zmieniał zasady to już by go dawno nie było.Zresztą wszystkie duże religie tak mają i tym szaleństwie jest metoda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkwi przy tych samych zasadach

Dobrym przykładem jest usunięcie na Soborze Nicejskim w 787 roku, 2 przykazania z dekalogu - które zakazuje oddawania czci figurkom i ikonom.

Poczytaj trochę o historii kościoła, a zwłaszcza o zmianach jakie dokonywał na Soborach.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że się nie zmienna, to się w jednym zgodzę, Kler i cały kościół od stuleci ciągnie kasę od swoich wienych.

Lata leciały, a jak ciągneli tak dalej ciągną kasę, daniny, ziemie, ofiary, jak i rozgrzeszenie rozgrzeszenie za kase było, itd itp. Również w sprawy polityczne kościół dawniej jak i dziś dalej się miesza.

Tak więc pod tym względem muszę się zgodzić, że kościół się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za tym gdyby nie Bóg i Wiara to byśmy dalej biegali w buszu z maczugami.

Po czym wnosisz?

Dobrym przykładem jest usunięcie na Soborze Nicejskim w 787 roku, 2 przykazania z dekalogu

No ja pier... przecież dekalog ustalał sam BÓG to jak człowiek może go zmieniać?

Ja nie mówiłem że w ogóle się nie zmienia

Wiem, wiem - za rok jak Cię dobry sekciarz dorwie będziesz twierdził co innego, ale na szczęście to nie mój problem....

że większość

Większość to stado baranów z wypranym mózgiem przez TV i kościół. Takie jest moje zdanie. I nie mam nic przeciwko temu żebyś zapier..ał w środku tego stada - Twój cyrk - Twoje małpy. Ale daj już spokój, bo każdy ma swój rozum i niektórzy ludzie jak jeszcze tego nie zauważyłeś MYŚLĄ i tym wyróżniają się spośród stada baranów.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz tego co piszę albo nie czytasz wszystkiego?

Jak dekalog mógł napisać Bóg skoro go nie ma, sam sobie przeczysz?

A ty jesteś ten myślący w tej małej grupce, reszta to stado baranów rozumiem?

I dalej nie rozumiesz funkcji religi która miała kolosalny wpływ na rozwój człowieka, i bez niej ludzkość nie przetrwa.

I popatrz jesteś w mniejszości bo ateiści to zaledwie 3,6% ale uważasz że reszta to stado baranów którzy nie myślą i się mylą, cóż za egoizm i nie szanujesz zdania większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności