Skocz do zawartości

Styczniowa aktualizacja PR


Tomek_XX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

szpanuj dalej linkiem na PIO a będziesz wyżej adwordsów

Od dwóch lat miałem linka i było oki ale jak mówisz żę ma to wpływ to kasuje ;)

Linkuje teraz codziennie po 3-4 wpisy do katalogów zobaczymy co na koniec miesiąca wyjdzie...

Czy może mieć wpływ że strona nie działała mi przez 4 dni ?? i po styczniowym update tak dostałem po d***ie?? pare fraz mi się utrzymało w top 3 ale ponad 70% poleciało w kosmos...

Pozycjonuję dla zabawy tylko swoją stronę o ile to można nazwać pozycjonowaniem raczej jest to błądzenie ślepego we mgle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkuje teraz codziennie po 3-4 wpisy do katalogów

teraz na serio, zmień profil linków Google obecnie nie lubi takich profili gdzie większość to katalogi i precle.

Dzięki za radę i darmową analizę ;)

Pozycjonuję dla zabawy tylko swoją stronę o ile to można nazwać pozycjonowaniem raczej jest to błądzenie ślepego we mgle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wpisy w katalogach/preclach nie wnoszą za wiele dobrego. W którejś z poprzednich aktualizacji pr katalogów mocno poszybował w dół i to był pierwszy znak, że takie zbiory wpisów nie są dobrze postrzegane. Czasem lepiej wydać na jeden wartościowy link niż na setki mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wpisy w katalogach/preclach nie wnoszą za wiele dobrego. W którejś z poprzednich aktualizacji pr katalogów mocno poszybował w dół i to był pierwszy znak, że takie zbiory wpisów nie są dobrze postrzegane. Czasem lepiej wydać na jeden wartościowy link niż na setki mniejszych.

myślę, że to zależy. Regionalnie samym katalogowaniem i kilkoma wpisami "partnerskimi" można wyjść na topy. Ogólne frazy raczej na topy nie wskoczą (mówię o sporo konkurencyjnych) przez pozycjonowanie wyłącznie za pomocą katalogów. Ameryki nie odkryłem raczej ;) katalogi dają radę nie w każdym przypadku po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google obecnie nie lubi takich profili gdzie większość to katalogi i precle.

Ciiiiiiiicho! ;)

A tak na zupełnie już serio to Google w ogołe wybredne się zrobiło bardzo i to już od nastu miesięcy. Co do wzrostu PR to zgadzam się, że najważniejszy jest dla właścicieli latalogów. Ile razy dzwoni do mnie jakiś znajomy i pytam czy warto dodać wpis swojej firmy do katalogu X bo ma PR4 czy 5...

Okolice Krakowa - zdjęcia, opisy wycieczek po Małopolsce etc.

r0qqgk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jakieś 4-6 lat temu samymi katalogami można było zdobyć najwyższe pozycje nawet na bardzo oblegane frazy, lecz przyszły zmiany. Przykładową stroną, która kiedyś(może i nadal nie wiem nie śledzę) bazowała tylko na katalogach była m.in. strona Twojanuta.pl(ówcześnie 2 miejsce na mp3 czy 1 miejsce na mp3 wyszukiwarka). Ich działanie polegało na tym, że dodawali wpis a potem automatem nabijali mu najwyższe oceny(od 0 do 10 były oceny). W panelu bocznym katalogu były najwyżej ocenione i ten serwis zawsze była na szczycie, a więc link z głównej strony. Kiedy nadeszła ta zmiana, że katalogi przestały być postrzegane jako wartościowe, to pamiętam że ona jako jedna z pierwszych daleko wyleciała. Ciekawostką jest to, że powrócili po około pół roku czy więcej i są wysoko obecnie, możliwe, że zmienili strategię pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten update PR, prawie wszystkie moje strony, które zdobyły wyższy PR spadły od 1 do 3 pozycji w dół (wszystkie przeprowadzkowe, tam samo linkowane, z reguły spadki na kluczowe domeny z 1 na 2, 1 na 3, najgorszy przypadek to 1 na 4 czyli bez dramatu), szkoda, że nie używam swl, jedyne co mi pozostaje, to cieszyć się, że strona ma wyższą "renomę" dla google.

Polecam firmę odAdoZ Przeprowadzki Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona powoli odbija do góry ;) ? Bo już się wnerwiałem strasznie co najśmieszniejsze jest ten PR to w ogóle nie ma wpływu na pozycje strony druga kwestia na jedna fraze gdzie jest konkurencja 100mln moja strona jest 5 a na druga fraze gdzie jest 50tys jak była w top 3 przez ponad rok czasu tak po update nie było jej wcale a dzisiaj znalazłem ją na 96 pozycji być tu mądry człowieku chyba trzeba będzie zmienić strategie na SWL bo widze że te strony co korzystają z SWL i to na potęge teraz mają top a ja nigdy nie korzystałem z SWL bo uważałem że google się z tym kiedyś rozprawi oj durny ja ;)

Pozycjonuję dla zabawy tylko swoją stronę o ile to można nazwać pozycjonowaniem raczej jest to błądzenie ślepego we mgle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym wchodzić tak szeroko w temat ale masz rację. U mnie przy przeniesieniu kilku domen z nazwa.pl (serwer active) nagle przy aktualizacji PR skoczyły PR o 1-3 pozycje w górę kompletnie nic nie robiąc. Domeny 4-5 letnie :)

Może nie warto zakorzeniać domeny w jednym miejscu tylko skakać po hostingach jak najczęściej się da :)

Żartuję hehe ale muszę Wam powiedzieć, że powyższego autentycznie doświadczyłem kilka miesięcy temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności