Skocz do zawartości

Petycja w sprawie wycofania e-papierosów z rynku


moneron

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak żałośnie wyglądają faceci z tymi fajami w ustach . Jakby loda robili .

Zreszta te e-papierosy,są tak samo żałosne jak facet pijący z kobietami w małym kieliszeczku likier jajeczny :)

Likieru w kieliszeczku nie pijam ani nie oglądam facetów robiących loda, więc nie wypowiadam się co do wyglądu, uwierzę tobie na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zrozumiałem autora.

Wiec odpowiedz mi proszę.

Jesteś za wycofaniem e-papierosów żeby ratować polską gospodarkę kosztem zdrowia? Sugerujesz, aby ludzie truli się śmieciami zawartymi w papierosach tylko dlatego że z tego są pieniądze?

www.inspirowaniruchem.pl - Treningi Personalne w Szczecinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zrozumiałem autora.

Wiec odpowiedz mi proszę.

Jesteś za wycofaniem e-papierosów żeby ratować polską gospodarkę kosztem zdrowia? Sugerujesz, aby ludzie truli się śmieciami zawartymi w papierosach tylko dlatego że z tego są pieniądze?

Chyba chodziło mu o coś całkowicie odwrotnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek_25, smut, pumpek - zrozumieliście mnie dokładnie odwrotnie. Jestem jak najbardziej za utrzymaniem e-petków na rynku, bo nawet jeśli znajdzie się w nich coś, co nie specjalnie służy palaczowi, to i tak będzie to znacznie mniejsze zło niż koncernowe papierosy. Celowo napisałem koncernowe, bo od tradycyjnych (fermentowane liście tytoniu zawinięte w bibułkę) różnią się bardzo. Wymienię 3 dla przykładu:

1. Dzięki tradycyjnej fermentacji z tytoniu usuwana jest ogromna część toksycznych, rakotwórczych substancji. Tytoń koncernowy nie jest fermentowany, tańszy koszt produkcji.

2. W tradycyjnym dymie tytoniowym większość nikotyny jest związana w solach. Koncernowe papierosy zawierają amoniak i inne świństwa, które zwiększają ilość "wolnej" nikotyny w dymie, efekt - szybsze i głębsze uzależnienie palacza.

3. W tradycyjnych papierosach używało się tylko liści tytoniu. W koncernowych są jeszcze łodygi, pył, wszystkie odpadki, a do tego dodaje się chemii, która sprawia, że taki papieros się nie rozpada.

Tradycyjnych nie ma na rynku od wielu lat, odkąd przemysł tytoniowy został oddany (bo przecież nie sprzedany, kwoty były symboliczne) koncernom zza oceanu.

C.png

C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak społeczeństwo jest bierne a głównym celem każdego jest własny interes. Takich spraw mamy setki w PL które cichaczem przeszły i będzie ich jeszcze wíęcej ale to na własne życzenie ludzi, a że mamy demokracje więc nie ma problemu :)

Tomek też niestety jeszcze co prawda tylko do skruchy ale jednak. Na początek przerzuć się na te bez dodatków czysty t Pueblo,Lucky Strike, Che przynajmniej nie ma cyjanku i innych trucizn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przerzuć się na te bez dodatków czysty t Pueblo,Lucky Strike, Che przynajmniej nie ma cyjanku i innych trucizn.

Nie sądzę, żeby były produkowane tradycyjnie. Nabijanie do głowy, że te mniej szkodzą, tak jak kiedyś z wentylowanymi filtrami. Chwyt marketingowy i tyle, wszystko po to żeby żeby zatrzymać jakąś grupę klientów.

C.png

C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności