Skocz do zawartości

Zmiany w płatnościach, przewalutowanie konta


AsiaSz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Adsense z każdy "rokiem" obcina zarobki. Teraz przy 2000 uuu na finansach wychodzi 70 90 zł dwa lata temu przy takim ruch było 50-80 jurków.

Ale jesteś w stanie to poprzeć jakimiś dowodami, czy tak Ci się tylko zdaje?

A może to po prostu globalna tendencja spadku CTR reklam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodami?

Taką tendencję obserwuję u siebie, kilka lat temu adsense to dla mnie było prawie podstawowe żródło, w tej chwili "coś wpadnie". CTR i owsze, ale cięcie zarobków co chwila to już nie owszem, wchodzisz na konto masz 50 zł, dosłownie za chwilę bo zgubiłem skopiowany kod a tam o 4 zł mniej. Ile w ciągu dnia "baduś" zjada? tego sprawdzić się nie da ale zjada ma ogromny apetyt.

Ale takie specjalne traktowanie wdg "mojej teori spiskowej" może dotyczyć "wybranych"

Opiekuję się innym kontem, kody wpiete na kilka dobrze prowadzonych zapleczówek i tam odziwo czegoś takiego nie widzę a co najlepsze te zapleczówki pomimo tematyki "bablanina z paplaniną" zarabiają całkiem dobrze.

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara jak świat zasada w biznesie: jak się nie rozwijasz, to się cofasz.

Inna sprawa, że wielu umieszcza AdSense na stronach zupełnie nie użytecznych dla przeciętnego użytkownika internetu. A to prowadzi zazwyczaj do braku konwersji z reklam, a to z kolei do przykrych skutków inteligentnej wyceny.

Widzę, że wiele osób porównuje swoje zarobki miesiąc do miesiąca - porównajcie sobie luty 2013 do lutego 2012 i wtedy można mówić o ewentualnych spadkach stawek.

Bronuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że wielu umieszcza AdSense na stronach zupełnie nie użytecznych dla przeciętnego użytkownika internetu. A to prowadzi zazwyczaj do braku konwersji z reklam, a to z kolei do przykrych skutków inteligentnej wyceny.

czyli przy niskim CTR reklam utrzymującym się przez jakiś czas G obniża nasze przyszłe zarobki z kliknięć czy daje na naszą stronę te tańsze reklamy ? nie wiem czy dobrze rozumiem

Wyszukiwarka zajęć jogi - znajdź swoją jogę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko konwersja to nie samo kliknięcie.

A sama aukcja reklam jest opisana/opowiedziana tu:

Przy tej aukcji jednym z elementów jest współczynnik wartości wydawcy. Jeśli mamy gówniane strony, to ten współczynnik maleje z czasem i stąd przeważają tanie kliki. Więc jak robisz stronę dla gimbusów, to nie oczekuj, że będziesz postrzegany w systemie jako wartościowy Wydawca. A chyba też można sobie wyobrazić, że na strony z treścią dla golasów finansowych nie ma natłoku chętnych do zareklamowania się i wtedy w aukcji przebijają się reklamy typu "poznaj datę swojej śmierci". W mojej ocenie eliminowanie ich z poziomu panelu konta też niewiele pomoże, a może nawet zaszkodzić, bo eliminując potencjalnych chętnych zmniejszamy konkurencję do naszego pola reklamowego.

Książkę by można o tym napisać i pewnie nie ujęło by się wielu elementów. Dopóki się nie zakuma, że Ty jako Wydawca grasz w jednej drużynie z Reklamodawcą i użytkownikiem Twoich stron, to można zapomnieć o długofalowym zarabianiu.

Bronuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć jedną rzecz mianowicie dlaczego np. dzisiaj o 19:30 mam na koncie 64zł za 86 kliknięć, wchodzę pół godziny później i mam 91 kliknięcia w reklamy ale zarobki się zmniejszyły do 61zł.

Ps. Takie coś bardzo nasiliło się po przejściu na złotówki, jak było euro były takie przypadki ale mam wrażenie że nie tak często jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć jedną rzecz mianowicie dlaczego np. dzisiaj o 19:30 mam na koncie 64zł za 86 kliknięć, wchodzę pół godziny później i mam 91 kliknięcia w reklamy ale zarobki się zmniejszyły do 61zł.

Ps. Takie coś bardzo nasiliło się po przejściu na złotówki, jak było euro były takie przypadki ale mam wrażenie że nie tak często jak teraz.

Google na bieżąco odlicza nieprawidłowe kliknięcia stąd ten spadek.

Wątpię żeby miało to jakikolwiek związek z zmianą waluty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google na bieżąco odlicza nieprawidłowe kliknięcia stąd ten spadek.

Wątpię żeby miało to jakikolwiek związek z zmianą waluty.

Ale z mojej obserwacji jak były nieprawidłowe kliknięcia to praktycznie od razu były traktowane jako 0,00Euro/zł za nieprawidłowe klikniecią. Nieraz miałem CTR wieksz 6-8 krotkie od średniej a CPC z tych nieprawidłowych kliniec =0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pomimo naliczenia w Euro, Google nie wysylalo w Euro i to nie Wasze banki przewalutowaly tylko samo Google w dniu wysylki. Mozna to sprawdzic w dziale platnosci gdzie w szczegolach przelewowo podowane dokladne kwoty w PLN jakie G wyslal, a nie w E. Zmiana polega na tym, ze google teraz to robi w czasie rzeczywistym, a nie na koniec miesiaca. Dlatego ta zmiana nie moze miec wplywu na zarobki (pomijajac niuanse waultowe)
  • Dzieki zamiana przelewy ida o 1 dzien szybciej (zamiast 2 dni, jeden)
  • Google szybciej te przelewy wysla (24 luty w zeszlym roku, teraz juz 21 bylo jako processing)
  • Google spuscil z tonu jesli chodzi o zmiany nazw konta, wczesniej trzeba bylo potwierdzac ze sie wie ze transfer kont na inne podmioty jest zabrioniony i czlowiek to robil w trwodze pomimo ze jedynie poprawial nazwe a nie cedowal konta na kogos innego
  • System platnosci jest bardziej elastyczny, pozwala dodawac konta na inne nazwy odbiorcow niz ta ktora widnieje w nazwaie konta
  • Po zmianach znacznie spadla mi korekta przychodow, u mnie w porownaniu ze styczniem, korekta przychodow byla mniejsza 10 krotnie (sic!).
  • Teraz Google pokazuje jeszcze wiecej danych na temat przelewow, pokazuja nawet godzine w ktorej wyslali

Generalnie zmiany na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności